Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porada co do kupna komputera

25 Kwi 2017 22:37 549 19
  • Poziom 2  
    Witam
    Zamierzam kupić taki komputer:
    morele.net/inventory/info/4evmC8/
    Co o nim sądzicie?
    Budżet miał być na początku 2,5 tysiąca ale naciągnąłem do 3k (+ windows).
    Czy procek, płyta i karta graficzna będą współpracować (czy procek nie będzie ograniczał karty)?
    Zasilacz wystarczy?
    No i czy zmieści się do obudowy :p

PS: Dysk HDD zamierzam potem dokupić, ale na jakiś czas sam SSD powinien wystarczyć
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Wszystko będzie przy takich kosztach jak na nówki w miarę nieźle dobrane.
    Mam jednak kilka zastrzeżeń i proponowałbym:
    zasilacz SilentiumPC Vero m1 600W równie dobry i tańszy
    Dysk SSD Goodram cx300 120GB Jego obecnie chyba nie mają na morelach jednak na allegro i w euro rtv dostaniesz w cenie tej adaty.
    Podkładki polecam nie brać i poszukać do 50zł czegoś lepszej jakości i większego na spokojnie.
    Ugrasz tym sposobem co najmniej 100zł w kieszeni.
    Co do windowsa proponuje również odpuścić go sobie, na allegro możesz znacznie taniej zakupić Windowsa w wersji elektronicznej lub tez i pudełkowej.
  • Poziom 14  
    Osobiście bym wybrał tańszy zasilacz np. Antec VP 500 i zaoszczędzone pieniądze dołożył do dysku HDD np. Toshiba P300, SSD zapełni Ci się od razu tym bardziej, że to tylko 120GB.
    PS. Ja używam tej podkładki A4 Tech XGame X7-500MP, tania, wystarczająco duża, i dobrze wykonana jak na swoją cenę. Polecam :)
  • Poziom 32  
    tonsileg napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Vero to nie jest ta półka co seria CX od Corsair.

tonsileg napisał:
    Dysk SSD Goodram cx300 120GB Jego obecnie chyba nie mają na morelach jednak na allegro i w euro rtv dostaniesz w cenie tej adaty.

Chcesz pomóc czy zaszkodzić? CX300 to słaby dysk. Już lepiej zostać przy SU800. Ewentualnie zjechać z zasilaczem do VP500, bo i tak OC nie będzie, obudowę na nieco tańszą M20 i masz SSD 240 GB - GoodRam Iridium Pro.

Ewentualnie jak chcesz zostać w tej półce zasilaczy to nieco taniej masz CM G550M.

Plytę jak bierzesz B250 to weź z czterema slotami na RAM.
    https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-...250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046/
    I pamięci 2x4 GB
    https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-4gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-4g-931654/
    (W koszyku zmienić na 2 sztuki to wyjdzie taniej niż pakiet 2x4 GB)
  • Poziom 15  
    cxzcxz123 napisał:
    tonsileg napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Vero to nie jest ta półka co seria CX od Corsair.
    Popatrz człowieku na specyfikacje obu zasilaczy nim palniesz bzdurę.

tonsileg napisał:

Chcesz pomóc czy zaszkodzić? CX300 to słaby dysk. Już lepiej zostać przy SU800. Ewentualnie zjechać z zasilaczem do VP500, bo i tak OC nie będzie, obudowę na nieco tańszą M20 i masz SSD 240 GB - GoodRam Iridium Pro.

Dysk Goodram jest o wiele lepszy i pewniejszy niż Adata, a Iridium Pro jest drogie, chociaż przy oszczędności już uzyskanej dzięki mnie mogło by być.Co do zasilacza, czemu ta bzdurna mania ,żeby pakować słabsze zasilacze i kierować się monopolistycznie tylko corsairem?Obudowa zaś ta ,co obecnie jest dobra i nie ma potrzeby jej zmieniać,jedna z lepszych obudów m20 jest dużo gorszą konstrukcją.Z SilentiumPC z obudów lepszym wyborem były by te a najnowsze konstrukcje z dymioną szybą, jednak cena robi jeszcze swoje.

Ewentualnie jak chcesz zostać w tej półce zasilaczy to nieco taniej masz CM G550M.
    I po co ten monopolizm, sam używam obecnie corsaira ale to nie jedyny dobry zasilacz.Widzę ,że ktoś chyba się zatrzymał w rozwoju rynku i nie do końca kojarzy fakty.

Plytę jak bierzesz B250 to weź z czterema slotami na RAM.
    https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-...250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046/
    I pamięci 2x4 GB
    https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-4gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-4g-931654/
    (W koszyku zmienić na 2 sztuki to wyjdzie taniej niż pakiet 2x4 GB)

Tu się zgodzę, konfiguracja ramu jaką ma kolega autor jest intelowska pod tego radeona lepiej wyjdzie taki dual channel.Płyta zaś i tak nie jest przyszłościowa, porządne płyty zaczynają się niestety w granicach 500zł,wiec taka zmiana tylko dla 2 slotów Ram które konieczną nie jest, chodź nie zaszkodzi.
  • Poziom 23  
    Zestaw jest dobry choc zmienil bym tak jak pisał kysiu811 zasilacz wystarczy tańszy
  • Poziom 35  
    Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
    Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
    Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
    chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zest...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
    to ta usługa.
    Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
    chłodzenie na procesor
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów z dodatkowym chłodzeniem procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
    W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
    O44Y129AC8
    i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
    Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
    https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruze...de-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
    Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
    WP35ZXZG5A
    i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Co do dysku i RAMu, to jest to wersja tymczasowa i za kilka miesięcy zamierzam dokupić HDD i może też RAM (będzie 2x8 i nie sądzę żebym potrzebował 4 slotów).
    A co do zasilacza, to tak ile V, bo różne źródła podają różne wartości.
  • Poziom 15  
    Randomowa_Nazwa napisał:
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Co do dysku i RAMu, to jest to wersja tymczasowa i za kilka miesięcy zamierzam dokupić HDD i może też RAM (będzie 2x8 i nie sądzę żebym potrzebował 4 slotów).

W nie V tak dla uściślenia no i na pewno nie ma sensu brać więcej niż 600W jednak na mniejszym tez da radę.
  • Poziom 32  
    Randomowa_Nazwa napisał:

Raczej "W", a nie "V". Zestaw pewnie jakieś niecałe 300 W pod obciążeniem lub coś w granicach 300 W. Dobrze jest mieć zapas. Antec VP500 czy Corsair VS450 dadzą sobie spokojnie radę.

P.S. Początkowo w koszyku miałeś CX550M. Jest też tańsza wersja CX450M i ona też Ci w zupełności by wystarczyła.
  • Poziom 15  
    cxzcxz123 napisał:
    Randomowa_Nazwa napisał:

Raczej "W", a nie "V". Zestaw pewnie jakieś niecałe 300 W pod obciążeniem lub coś w granicach 300 W. Dobrze jest mieć zapas. Antec VP500 czy Corsair VS450 dadzą sobie spokojnie radę.

P.S. Początkowo w koszyku miałeś CX550M. Jest też tańsza wersja CX450M i ona też Ci w zupełności by wystarczyła.

Polecam nieco większy nie wiem czemu każdy tutaj bzdurnie wymyśla zasilacze tylko corsair i zawsze skrajnie wystarczających mocy.
    Polecam wiec wzięcie przyszłościowego zasilacza vero m1 ,który proponowałem powyżej wcale nie jest w żaden sposób gorszy a jest on tańszy i z zapasem.
  • Poziom 2  
    Słyszałem że Vero nie trzyma napięć, więc wolę wziąć pewną firmę.
    A opłaca się dopłacić 100zl do rx 580? Jest jakaś różnica? (wersja 4GB, bo 8 za drogo)
    No i czy procek uciągnie 580?
  • Poziom 15  
    Randomowa_Nazwa napisał:
    Słyszałem że Vero nie trzyma napięć, więc wolę wziąć pewną firmę.
    A opłaca się dopłacić 100zl do rx 580? Jest jakaś różnica? (wersja 4GB, bo 8 za drogo)
    No i czy procek uciągnie 580?

To ,że vero nie trzyma napięć to jakaś bujda kogoś, kto ma płacone za reklamę innej firmy.Silentium PC to dobra i pewna firma a ich zasilacze sa naprawdę bardzo dobre i niedrogie.Nie umniejszam tu ,że corsair są również dobre ale lepiej wziąć dobrą 600W w niedrogich kosztach niż dobrą 450 ,która jest droga... Będzie to również dobry wybór na przyszłość prawdopodobnie na długo pojedziesz na tym zasilaczu bez żadnych zmian pomimo rozbudowy sprzętu za jakiś okres czasu.
    Czy opłaca? to zależy do czego będzie służył komputer.
    Jednak więcej pamięci przy takiej różnicy jest rozsądną dopłatą.
    Da to lepsze wyniki wydajnościowe w grach i poprawi wyniki w renderowaniu.Jest też świetną bazą przy wielomonitorowości.
  • Poziom 32  
    tonsileg napisał:

To ,że vero nie trzyma napięć to jakaś bujda kogoś, kto ma płacone za reklamę innej firmy.

Widać, że gość nie w temacie. Pierwsza rewizja Vero miała problemy z trzymaniem napięć.

tonsileg napisał:

Polecam nieco większy nie wiem czemu każdy tutaj bzdurnie wymyśla zasilacze tylko corsair i zawsze skrajnie wystarczających mocy.

Skrajnie wystarczających?! To ile wg Ciebie zestaw autora tematu "pociągnie z gniazdka"?

tonsileg napisał:
    Polecam wiec wzięcie przyszłościowego zasilacza vero m1 ,który proponowałem powyżej wcale nie jest w żaden sposób gorszy a jest on tańszy i z zapasem.

Brak słów. Mnie zatkało jak przeczytałem, że Vero M1 nie jest w ŻADEN sposób gorszy od CX450M.
  • Poziom 15  
    cxzcxz123 napisał:
    tonsileg napisał:

To ,że vero nie trzyma napięć to jakaś bujda kogoś, kto ma płacone za reklamę innej firmy.

Widać, że gość nie w temacie. Pierwsza rewizja Vero miała problemy z trzymaniem napięć.

Nie mówimy o zakupie używki a wadliwej serii nie ma już na rynku innym niż wtórny, każdy producent miał jakąś gafę, corsair również...
    To Ty nie jesteś w temacie tylko reklamujesz konkretnego producenta.Dla mnie mógłby kupić zasilacz corsair ale nie mniejszej mocy nić 600W mniejsze nie mają sensu przy konstrukcjach nie opartych na pentium g4560.

tonsileg napisał:

Skrajnie wystarczających?! To ile wg Ciebie zestaw autora tematu "pociągnie z gniazdka"?

Ten zestaw realnie pociągnie ok400W, 450 wiec jest głupotą 500 mało opłacalna 550/600 optymalna.

tonsileg napisał:

Brak słów. Mnie zatkało jak przeczytałem, że Vero M1 nie jest w ŻADEN sposób gorszy od CX450M.

Skoro nie znasz tych zasilaczy i jesteś laikiem to mogło Cię zatkać i to głęboko oraz na długo.Jednak faktów nie obalisz.Natomiast źle radzić jak Ty może wielu. Sam wyższy poziom na forum również nie oznacza niczego poza potencjalną zarozumiałością z tego właśnie tytułu.
    Sprzedałem i poleciłem już ponad 200 sztuk vero w ciągu ostatnich miesięcy i żadnych problemów reklamacji uwag.
    Jeśli to nie komputer do OC i zaawansowanego renderingu zasilacz wystarczy dobrej klasy z zabezpieczeniami i sprawnością 80+ oraz mocą wyższą niż 50W ponad faktyczne zużycie.A czemu tak jeśli masz wiedze to na pewno wiesz.
  • Poziom 32  
    @tonsileg Źle przytoczyłeś cytat, przez co Twój post jest mało czytelny.

tonsileg napisał:

Nie mówimy o zakupie używki a wadliwej serii nie ma już na rynku innym niż wtórny

Napisałeś, że bujdy, więc ja odpowiedziałem, że taka sytuacja miała miejsce. Nie mówiłem nic, że nadal sprzedają ją w sklepach.

tonsileg napisał:
    To Ty nie jesteś w temacie tylko reklamujesz konkretnego producenta.

Przeczytaj CAŁY temat jeszcze raz ze zrozumieniem. Proponowałem jeszcze CM G550M lub z tańszych VP500 i dołożyć do SSD.

tonsileg napisał:
    Dla mnie mógłby kupić zasilacz corsair ale nie mniejszej mocy nić 600W mniejsze nie mają sensu przy konstrukcjach nie opartych na pentium g4560.

Dawno nie czytałem takich bzdur. Niech inni Cie uświadomią, bo ja wg Ciebie jestem laikiem.

tonsileg napisał:

Ten zestaw realnie pociągnie ok400W, 450 wiec jest głupotą 500 mało opłacalna 550/600 optymalna.

Głupot ciąg dalszy.

tonsileg napisał:

Skoro nie znasz tych zasilaczy i jesteś laikiem to mogło Cię zatkać i to głęboko oraz na długo.Jednak faktów nie obalisz.Natomiast źle radzić jak Ty może wielu.

Człowieku... Ty radzisz autorowi wziąć dysk SSD CX300 - I to ja źlę radzę? Bez jaj...

tonsileg napisał:
    Sam wyższy poziom na forum również nie oznacza niczego poza potencjalną zarozumiałością z tego właśnie tytułu.

Staram się pomóc autorowi, a Ty twierdzisz, że jestem w błędzie i piszę głupoty, choć SAM je piszesz. Ja jeśli nie mam o czymś pojęcia to nie piszę, a jeśli nie jestem czegoś pewny to zaznaczam iż mogę się mylić. Ty piszesz, że zasilacze poniżej 600W nie mają sensu jeśli zestaw nie jest oparty na procesorze G4560.

Jestem według Ciebie laikiem, więc nawet nie będę poprawiał Twoich niektórych bzdurnych wypowiedzi, bo i tak mi nie uwierzysz. Jeśli komuś się chcę to proszę innych użytkowników - wyprowadźcie kolegę z jego błędnych wypowiedzi.
  • Poziom 15  
    cxzcxz123 napisał:
    @tonsileg Źle przytoczyłeś cytat, przez co Twój post jest mało czytelny.

tonsileg napisał:

Nie mówimy o zakupie używki a wadliwej serii nie ma już na rynku innym niż wtórny

Napisałeś, że bujdy, więc ja odpowiedziałem, że taka sytuacja miała miejsce. Nie mówiłem nic, że nadal sprzedają ją w sklepach.
    Napisałeś że to zły zasilacz i awaryjny nic nie mówiłeś ,że jedynie był.Mówimy wreszcie także o konkretnym modelu nie l1 a m1

tonsileg napisał:
    To Ty nie jesteś w temacie tylko reklamujesz konkretnego producenta.

Przeczytaj CAŁY temat jeszcze raz ze zrozumieniem. Proponowałem jeszcze CM G550M lub z tańszych VP500 i dołożyć do SSD.
    Owszem pisałeś wczęsniej o nich, jednak końcowo upierałeś się na tamtym słabym corsarzu..reszta bez komentarza bo jest on zbędny.

tonsileg napisał:
    Dla mnie mógłby kupić zasilacz corsair ale nie mniejszej mocy nić 600W mniejsze nie mają sensu przy konstrukcjach nie opartych na pentium g4560.

Dawno nie czytałem takich bzdur. Niech inni Cie uświadomią, bo ja wg Ciebie jestem laikiem.
    Wsadzanie zasilacza 450W do komputera który wciągnie ok400W to tak jak jechać 100km na rezerwie, może dojedziesz a może nie.
    Przy dobieraniu zawsze ale to zawsze należy dać zasilacz z zapasem chociażby przez to że ma swoją sprawność w tej grupie jedynie 80kilku% Skutecznie wiec ma właśnie oktych 400W w stresie.Ponadto lepiej za wczasu mieć 100W więcej niż za rok czy 2 zmieniać zasilacz tylko dlatego że jest za słaby.W konstrukcjach budżetowych można brać 450W bo wystarczy i będzie już zapasem, w tym zestawie tak nie jest.

tonsileg napisał:

Głupot ciąg dalszy.
    Nie wierzysz to zmontuj sobie taki komputer i pomierz ile przy grach przy założeniu ,że chodzi 8 godzin będzie miał poboru Gwarantuję minimum 380W co do reszty nie trzeba więcej pisać ,prosta matematyka,wyżej już uargumentowana.

tonsileg napisał:

Skoro nie znasz tych zasilaczy i jesteś laikiem to mogło Cię zatkać i to głęboko oraz na długo.Jednak faktów nie obalisz.Natomiast źle radzić jak Ty może wielu.

Człowieku... Ty radzisz autorowi wziąć dysk SSD CX300 - I to ja źlę radzę? Bez jaj...
    Bez jaj ten dysk jest szybki i nie spotkałem się ze złymi opiniami fachowców jedynie laicy na elektrodzie uważają go za paździerz, nawet czołowi testerzy bardzo dobrze o nim się wyrażają cena jest przyzwoita, jakość bardzo wysoka a prędkości wyśmienite i realne.
    Sam używam w prywatnym jak i służbowym sprzęcie i chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń.

tonsileg napisał:
    Sam wyższy poziom na forum również nie oznacza niczego poza potencjalną zarozumiałością z tego właśnie tytułu.

Staram się pomóc autorowi, a Ty twierdzisz, że jestem w błędzie i piszę głupoty, choć SAM je piszesz. Ja jeśli nie mam o czymś pojęcia to nie piszę, a jeśli nie jestem czegoś pewny to zaznaczam iż mogę się mylić. Ty piszesz, że zasilacze poniżej 600W nie mają sensu jeśli zestaw nie jest oparty na procesorze G4560.

Jestem według Ciebie laikiem, więc nawet nie będę poprawiał Twoich niektórych bzdurnych wypowiedzi, bo i tak mi nie uwierzysz. Jeśli komuś się chcę to proszę innych użytkowników - wyprowadźcie kolegę z jego błędnych wypowiedzi.

Napisałem fakty i uargumentowałem je, jeśli jeszcze nie dotarło do Ciebie jak bardzo się mylisz zapraszam do wiadomości prywatnej aby nie zaśmiecać zbędną dyskusją wątku, to co należało zostało już napisane i teraz jedyne co ,autor musi podjąć się ostatecznego zakupu.
    Temat został wyczerpany.
  • Poziom 9  
    Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie tak krytykowanego (kompletnej nie wiem za co) zasilacza Vero M1 600W.
    Posiadam takowy PSU w zestawie z i7 2600 @ 4.4GHz i GTX 780Ti również po OC (1215MHz, 150% TDP). Watomierz pokazuje, że tak wykrecony i zarazem prądożerny zestaw w grach (zależnie od tytułu) pobiera od 300 do nawet 450W (Crysis 3, GTA V) z gniazdka. Kiedyś sprawdziłem maksymalny pobór prądu jaki może ten zestaw wygenerować (Prime95 + FURMARK) i było to blisko 550W pobieranych z sieci - Vero ani drgnie. Zasilacz był kupowany dawno, nie wiem jaka rewizja ale wiem, że jest w pełni stabilny i bezpieczny. Nie będę przekonywał ani odwiedził od jego zakupu bo to nie ma żadnego sensu ale gdybym miał dokonać wyboru to kupiłbym ponownie tą jednostkę (Vero m1) gdyż w moim mniemaniu nie ustępuje ona w żaden sposób (przynajmniej tego nie zauważyłem, mój punkt odniesienia to OCZ ZT 750W - kawał bydlaka) innym PSU nawet z "wyższej" półki (cenowej na ogół).
    Uważam również, że do zestawu autora to w zupełności w starczy markowa 500W jednostka (zależnie od natężenia i mocy na linii 12V) i to nawet do OC.
  • Poziom 32  
    SsEeBbEeXx napisał:
    Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie tak krytykowanego (kompletnej nie wiem za co) zasilacza Vero M1 600W.

Czy Wy w ogóle czytacie tematy w których się udzielacie? Gdzie ja go krytykuję? Napisałem, że Vero to nie ta półka co seria CX, bo tonsileg napisał, że Vero w niczym nie jest gorszy. Corsair CX jest oczywście lepiej wykonany pod względem elektrycznym.

P.S.
    Ooo... zrobiłeś trochę bałaganu swoimi źle przytoczonymi cytatami i dopiero teraz zauważyłem:
    tonsileg napisał:

Przy dobieraniu zawsze ale to zawsze należy dać zasilacz z zapasem chociażby przez to że ma swoją sprawność w tej grupie jedynie 80kilku% Skutecznie wiec ma właśnie oktych 400W w stresie.

Ile mocy zasilacz może dostarczyć odczytuje się z tabliczki znamionowej. Natomiast sprawność:
    Cytat:
    Sprawność to stosunek mocy zasilacza oddawanej na jego wyjściu, do mocy pobranej z sieci energetycznej. Różnica między mocą pobraną a oddawaną jest emitowana w postaci ciepła. Im wyższa sprawność tym mniejsze straty energii w zasilaczu.

Mi nie wierzysz, to może uwierzysz wikipedii.
  • Poziom 35  
    Vero M1 nie jest złym zasilaczem, ale jak już wyżej napisano -> CX450M to wyższa półka i tyle. Corsair ma lepszej jakości podzespoły w środku oraz ma 5 lat gwarancji zamiast 2 na Vero. Oba zasilacze wystarczą ze sporą nawiązką do zasilenia tego zestawu. Poza tym producenci od ładnych paru lat idą mocno w energooszczędność dzięki czemu obecnie do zestawu z flagowym GXT 1080 Ti i i7 7700K (oba podkręcane) i tak z zapasem wystarczy porządny zasilacz o mocy 550W. Zatem argument z tym czekaniem na rozbudowę akurat kompletnie nietrafiony. I tyle w temacie.