Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF64T354EU/01 - typ SD13IT1S nie zawsze grzeje

jaczpa 25 Kwi 2017 23:17 852 3
  • #1 25 Kwi 2017 23:17
    jaczpa
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem ze zmywarką jak w temacie.
    Przedwczoraj naczynia były tłuste po umyciu, więc padło na grzałkę - niestety nie.
    Zmywarka ma 4 programy z grzaniem wody. Na 2 nich (auto 55-60 oraz 50 stopni) w ogóle nie grzeje. Napięcie przychodzi do włącznika na grzałce, lecz grzybek uruchamiający włącznik wychodzi, ale nie wtedy gdy jest potrzeba (kilka razy cyknie i to wszystko) woda zimna przez cały cykl.
    Na programie 45 stopni samo zmywanie odbywa się normalnie - grzałka grzeje, zmywanie w ciepłej wodzie, jedynie na koniec naczynia są zimne - a na koniec powinno być wygrzewanie naczyń żeby schły szybciej - ale grzałka już nie grzeje na koniec.

1. Grzałka sprawna - rezystancja 26 Ohm - mikowłącznik sprawny.
    2. Hydrostat + płaszcz wodny wyczyszczony - wszystkie mikrowłączniki na nim sprawne.
    3. Elektrozawory sprawne + wyczyszczone - przetestowane w menu serwisowym - przed czyszczeniem jeden się zawieszał.
    3. Płytka panelu sterującego wizualnie idealna.
    4. Podczas testu grzałki w menu serwisowym na wyświetlaczu miga coś (jakieś znaki) na tyle szybko, że nie można ich odczytać.
    5. Filtry wyczyszczone. W misie było kilka pestek cytryny (ciekawe jak się przedostały za filtr)
    6. Ramiona się kręcą przyzwoicie.
    Chciałem przywrócić jej fabryczne ustawienia - reset, ale nie znalazłem informacji jak to zrobić.
    Będę wdzięczny za pomoc.

Zmywarka Siemens SF64T354EU/01 - typ SD13IT1S nie zawsze grzeje Zmywarka Siemens SF64T354EU/01 - typ SD13IT1S nie zawsze grzeje

Dodano po 36 [minuty]:

Zauważyłem teraz, że kiedy grzybek na grzałce steruje włącznikiem, to niestety do niego nie dochodzi napięcie. Natomiast kiedy włącznik nie jest zasterowany, to napięcie na włączniku jest.
    Nie mam już pomysłu co dalej ...

0 3
  • #2 28 Kwi 2017 09:55
    jaczpa
    Poziom 10  

Szkoda, że nikt nie ma na mój przypadek pomysłu.
    Nowe informacje.
    Wybudowałem płytkę sterującą, pomierzyłem przekaźniki.
    Podłączyłem do każdego po kolei 5,25V (bez wylutowywania) jeden nie trzymał (tylko cykanie).
    Po tym pomiarze niestety ale zmywarka w kółko pobiera i wypompowuje wodę.
    Wymieniłem dwa, ten, który cykał i od grzałki, ale nic sie nie zmieniło.
    Wodę pobiera i wypompowuje.
    Jak sie wejdzie do trybu testowania podzespołów, to przy trybie 02 zapalaja się wszystkie kontrolki i gasną, a maszyna się wyłącza, a przy szybkim przejściu do innego testu to na 05 nieustannie jest załączenie/wyłączenie.
    Proszę o pomoc :)

0
  • #3 28 Kwi 2017 10:47
    nares
    Specjalista AGD

jaczpa napisał:
    Podłączyłem do każdego po kolei 5,25V (bez wylutowywania)

I w ten sposób zabiłeś elektronikę...

0
  • #4 28 Kwi 2017 14:01
    jaczpa
    Poziom 10  

Zabiłeś ...
    Na pewno nie na śmierć ...
    Tylko potrzeba "specjalisty" ...
    Może jakiś się znajdzie ...

0