Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AGH czy Politechnika Ślaska - opinie

26 Kwi 2017 12:13 2655 4
 • Poziom 7  
  Witam. Wiem, ze wybór studiów jest sprawą osobista i każdy powinien sam dokonać wyboru jednak prosiłbym o pomoc i opinie lub porady obecnych studentów :) Interesuje mnie profil Automatyka i Robotyka. Rozważam AGH i Politechnikę Śląską. Jeśli ktoś ma jakieś opinie, porady itp. to będę bardzo wdzięczny za pomoc. Przy okazji chciałbym tez rozpoznać sprawę czy trudno dostać się do akademika w obu tych uczelniach?

  Ewentualnie czy ma ktoś doświadczenie odnośnie pracy podczas studiów dziennych w obu tych uczelniach ?

  Dziękuję za wszelką pomoc
 • Poziom 12  
  Jeśli masz zawód (np elektronik , informatyk) to zakladajac , ze znasz język angielski masz szanse na pracę , która nie będzie kolidowała z nauką a będzie jej sprzyjała. W przeciwnym razie zapomnij o takim rozwiązaniu .

  Jeśli tylko interesuje Cie profil Automatyka i Robotyka ale nic o tym nie wiesz to życzę powodzenia. Szybko tacy wracają do domu a w następnym roku wybierają resocjalizacje czy socjologie.
 • Poziom 7  
  Dziękuję za odpowiedź. Mam tytuł technika Mechatronika i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczosci więc tematem jest zainteresowany bardzo :)
 • Poziom 12  
  Ale to za mało.

  Na studiach inżynierskich tylko matematyka , fizyka w płynnym wydaniu. Jeśli nie znasz na 100% - nie wiesz nic.
  Oczywiscie poziom w ostatnich latach zjechał, bo budżet się im nie zgadza tak więc ... każdy sończyc studia może jeden lepiej drugi trochę gorzej.

  Dodano po 6 [minuty]:

  P.S Liczy się pasja .....pasja do liczb . Tylko to jest na konkretnych studiach inżynierskich. Zawód zdobywa się na poziomie technika , który już jest u Ciebie w kieszeni.
 • Poziom 14  
  Nie zgodzę się, że nie mając pojęcia o pracy automatyka nie można skończyć studiów w tym kierunku. Szedłem na te studia po mat-fizie w liceum nie wiedząc tak naprawdę nic o zawodzie a wydaje mi się, że radziłem sobie bardzo dobrze.
  Przez pierwsze dwa semestry studiów (na Pol. Sląskiej) większość przedmiotów to przedmioty "przygotowawcze", nie związane bezpośrednio z zawodem - głównie matematyka, fizyka, podstawy programowania w C i kilka takich do odklepania (jakieś wf-y, socjologie itp.). Po tym czasie spokojnie można nauczyć się wszystkiego co potrzebne do ukończenia tych studiów.

  Natomiast to, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, to fakt, iż jakość wiedzy i umiejętności jakie zdobędziesz na studiach zależy tylko od Ciebie. Na Politechnice Śląskiej jest wiele kół pozwalających na pogłębianie swojej wiedzy, a w ostatnich latach szczególnie warte zainteresowania jest koło Control Engineer zajmujące się przede wszystkim umożliwieniem jego członkom realizację projektów na sprzęcie Rockwella (jest całe nowe laboratorium z najnowszymi sterownikami i urządzeniami peryferyjnymi ufundowane przez tę firmę), co pozwala znacząco rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności programowania PLCków (przynajmniej taki był główny cel przy jego tworzeniu).