Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Krups EA850B - Słaba kawa!

morfeuszskc 26 Kwi 2017 12:28 1071 7
  • #1 26 Kwi 2017 12:28
    morfeuszskc
    Poziom 4  

Witam. Mam problem z ekspresem Krups EA850B otóż od jakiegoś czasu ekspres robi słabą kawę i ewidentnie słychać że młynek pracuje dużo krócej niż zawsze i krążki po kawie są bużo cieńsze. Nadmieniam, że w menu brak jest możliwości ustawienia mocy i czasu mielenia kawy. Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 26 Kwi 2017 15:30
    nioop

Specjalista AGD

Sprawdzić poprawność działania zespołu kotła .
    Wymienić uszczelki tloka, wyczyścić młynek i jego zsyp a następnie w menu serwisowym skalibrowac przy pomocy krążka serwisowego - od tego trzeba zacząć :)

2
  • #3 22 Cze 2017 13:43
    Romson
    Poziom 10  

Podłączę się do tematu.
    A jak uruchomić menu serwisowe? Jestem po wymianie wszystkich uszczelek i mam problem bo młynek mieli około 17sek. co doprowadza do wysypywania się kawy z zaparzacza. Kiedyś czyściłem tylko młynek ( przypadkowo woda wlała się do kawy i nie leciała kawa w ogóle ), ale po tej czynności nie było potrzeby regulacji.

1
  • #4 28 Paź 2017 23:17
    RiuBambu
    Poziom 2  

Witam , ja także mam podobny problem z tym ekspresem Krups EA850B. Kawa wycieka spod ekspresu oraz do tacki ociekowej. Sama kawa jest dużo słabsza ponieważ esencja kawy ścieka do tacki, a do filiżanki tylko troszkę. Wcześniej zauważyłam że podczas czyszczenia ekspresu tabletką leci mniej wody. Po zdjęciu góry obudowy widać było że kawa przelewa się z tłoka , czyli cała zaparzona kawa nie płynie wężykiem do filiżanki. Reszta ścieka do tacki lub pod ekspres. Z góry będę wdzięczna za pomoc.

0
  • #5 29 Paź 2017 00:34
    nioop

Specjalista AGD

RiuBambu napisał:
    Witam , ja także mam podobny problem z tym ekspresem Krups EA850B. Kawa wycieka spod ekspresu oraz do tacki ociekowej. Sama kawa jest dużo słabsza ponieważ esencja kawy ścieka do tacki, a do filiżanki tylko troszkę. Wcześniej zauważyłam że podczas czyszczenia ekspresu tabletką leci mniej wody. Po zdjęciu góry obudowy widać było że kawa przelewa się z tłoka , czyli cała zaparzona kawa nie płynie wężykiem do filiżanki. Reszta ścieka do tacki lub pod ekspres. Z góry będę wdzięczna za pomoc.

Hmm.. Ale w czym pomóc? Usterka dostała zlokalizowana, znalezione miejsce wycieku. Pozostaje wymiana uszczelek ale to on-line jest już ciężko.. :)

1
  • #6 14 Lis 2017 09:44
    RiuBambu
    Poziom 2  

Witam , dziękuję za odpowiedź . Faktycznie winne były uszczelki tłoka , które się zużyły. Po wymianie ekspres już nie cieknie .
    Niestety nadal jest problem z funkcją czyszczenia tabletką. Niby proces przebiega ale woda nie cieknie cały czas . Na wyświetlaczu widać kiedy ma płukać a niestety odbywa się to jakby na sucho . Co może być tego przyczyną ? Próbowałam używać różnych tabletek i oryginalnych i zamienników. Ekspres został rozebrany i wyczyszczony ręcznie. Nie ma tam żadnych zatorów. Brakuje mi pomysłów co to może być :(

0
  • #7 14 Lis 2017 21:20
    nioop

Specjalista AGD

Zawór dwubarowy.
    Niestety problem w tym ze jak kupisz nowy to otrzymasz "poprawioną" wersje , która jest gorsza :)
    Ja bym zlekcewazyl to bo pomimo iż wizualnie nie działa tak jak powinno bo jednak sama komora jest oczyszczona.

1
  • #8 15 Lis 2017 08:54
    RiuBambu
    Poziom 2  

W takim radzie chyba to na razie zignoruję :) . Najwyżej będę co jakiś czas rozkręcać ekspres i czyścić wężyki ręcznie . Sama komora faktycznie wygląda czysto , więc pewnie tabletka spełnia swoją funkcję.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

1
  Szukaj w 5mln produktów