Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dostęp do obrazu z kamer ip z drugiego telewizora w domu

26 Kwi 2017 17:23 1281 7
  • Poziom 3  
    Witam.

Zacznę od tego że jestem trochę laikiem w tych sprawach.

Od ponad 2 lat mam założony monitoring wokół domu, placu i w garażu. Łącznie 6 kamer IP. Mam podgląd z kamer z telewizora w domu gdzie jest on podłączony do rejestratora. Ponadto mam dostęp do podglądu z kamer z komputera i smartfona za pośrednictwem internetu(wi-fi i sieć mobilna w przypadku telefonu). Chciałbym jeszcze mieć podgląd obrazu z kamer na jeszcze jednym telewizorze który mam w domu na górze w pokoju(najlepiej podgląd bezprzewodowy, bez ciągnięcia kabla ale nie wiem czy tak się da w tym telewizorze).

Nie wiem jednak czy się da bo(o ile trzeba ciągnąc kabel) w rejestratorze mam tylko jedno wejście na hdmi które jest zajęte już przez ten pierwszy telewizor no i nie jestem pewiem czy nie muszę mieć jeszcze jeden rejestrator. Jeśli ktoś mógłby mi doradzić w jaki mógłym mieć podgląd z kamer na tym drugim telewizorze to będe wdzięczny. Być może sprawa banalna bo ja nie za bardzo znam się na tym

Producent rejestratora to HIKVISION
    model: DS-7608NI-E2/A
    internet: neostrada MAT-SAT (w domu łączę się poprzez wi-fi).
    Rejestrator jest podłączony do internetu

telewizor(główny, podłączony do rejestratora)
    Producent: SONY
    model: KDL- 65W857C

drugi telewizor(ten w którym chcę mieć podgląd z kamer)
    Producent: SONY
    model: KDL-40R471A
  • OptexOptex
  • Poziom 27  
    Najpierw podzielić sygnał HDMI na dwa /tu urządzenia są tanie do 50 zł/ potem drugim kablem przesłać na drugi telewizor, a jak nie to można bezprzewodowo przesłać /do 30 mb/ ale tu urządzenie już trochę kosztuje /nawet 1000 zł/.
  • OptexOptex
  • Poziom 3  
    nuszek ok a jak te urządzenie do dzielenia hdmi się nazywa? i to samo w przypadku urządzenia do przesyłu bezprzewodowego, jaka nazwa?

I jeszcze jedno czy jak bym telewizory połączył kablami hdmi(z czego tylko ten główny był by podpięty do rejestratora) to też by był obraz na drugim telewizorze? mam akurat taki kabel tylko za krótki
  • Poziom 27  
    Splitter HDMI to nic innego, jak aktywny rozdzielacz sygnału HDMI, umożliwiający podłączenie jednego urządzenia źródłowego np. Komputera, DVD, Dekodera do kilku wyświetlaczy np. TV, Projektorów czy Monitorów. Upraszczając: sygnał z nadajnika np. DVD będzie powielony na kilku odbiornikach np. dwóch telewizorach. Zatem w tym samym czasie możemy mieć ten sam sygnał na kilku, a nawet kilkunastu ekranach jednocześnie, efekt użycia splittera hdmi możemy zaobserwować np. w dużych marketach RTV lub barach, gdzie na wielu telewizorach obserwujemy ten sam obraz.
    Dalej piszą, że:
    – Splitter musi być aktywny: nie dajmy się nabrać na rozdzielacze za kilka złotych w postaci „adaptera/kostki” rozdzielającej, większość urządzeń nie będzie pracowała z tym „wynalazkiem”.

Splitter aktywny podłączałem, nie pamiętam już jakiej firmy. ale działał co do bezprzewodowego HDMI, to nie mam doświadczenia,wpisz HDMI bezprzewodowo w go......gle.
  • Poziom 3  
    są jeszcze jakieś inne sposoby na podgląd w drugim telewizorze? z kablem hdmi bedzie problem z przeciągnięciem wtyczki a bezprzewodowy przesył obrazu z kolei drogo wyjdzie i nie wiem na ile stabilny będzie obraz. Może ktoś coś jeszcze doradzi

• Poziom 43  
    HDMI Dongle na androidzie wpinany do telewizora, instalujesz na nim aplikację ivms(jak w telefonie/tablecie), albo stary tablet z wyjściem HDMI.
  • Specjalista automatyka domowa
    Albo Rpi3 strumienie wpisane do plików strm i obsuga pilotem na Kodi
  • Poziom 36  
    Zestaw: Splitter HDMI + HDMI over ethernet.