Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson THT504+ - Zamiennik oryginalnego pilota

MORT 26 Apr 2017 18:11 1161 5
 • #1
  MORT
  Level 24  
  Witam koledzy. Zgubiłem oryginalny pilot od tunera DVB-T. Może ktoś podpowie od jakich innych tunerów DVB-T będzie pasować pilot do THT504+ firmy Thomson. Nie chodzi mi o pilot uniwersalny tylko odpowiednik pilota oryginalnego. Wizualnie podobne są piloty od Apollo ale czy to zadziała? Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Oryginał w serwisie kosztuje tyle co cały nowy zestaw więc to jest bez sensu.
 • #2
  bizon1993
  Level 15  
  Podejrzewam że będzie pasował od innego tunera tej samej firmy o przybliżonych latach produkcji.
  Np. pilot od mojego 2 letniego tv LG działa na tv LG u sąsiada który ma z 8-9 lat ;)
 • #3
  doman18
  Level 17  
  Wizualnością raczej nie ma się co sugerować bo podobne są np Strong SRT

  Ja też szukam tego pilota bo nadepnąłem na swojego i teraz kilka przycisków nie działa. Ale z tego co widzę chyba trzeba kupić uniwersalnego. Tylko dobrego uniwersalnego, który obsługuje wszystkie funkcje jak nagrywanie itp.
 • #4
  MORT
  Level 24  
  Masz racje. Problem rozwiązałem. Kupiłem za 5zł pilot od MANTA CANVA APOLLO (ten który wizualnie wyglądał tak samo jak oryginał) działa na nim wszystko prócz wyłączania z pilota wiec sukces połowiczny. Ale zaryzykowałem i kupiłem UCT-039 i na nim działa absolutnie wszystko. Tak więc jakiś trop już masz ;) Jak znajdziesz taki sam gabarytowo jak oryginał i do tego działający w 100% to liczę na podzielenie się wiadomościami.
 • #5
  doman18
  Level 17  
  Zaszalałem i kupiłem Harmony 350 bo chciałem jednym pilotem obsługiwać tv i tuner. Działa wszystko dla Thomsona. Tylko z telewizorem mam problem (Panasonic) bo przycisk ON/OFF wysyła zbyt krótki sygnał żeby można było nim włączyć lub wyłączyć TV. Jeszcze z włączeniem nie jest źle bo każdy przycisk go włącza a co dziwne każdy przycisk poza ON/OFF nie ma ograniczenia długości wysyłanego sygnału - czyli gdy trzymamy przycisk on cały czas wysyła sygnał. Natomiast gdy trzymam ON/OFF to tylko sekundę wysyła sygnał i później już nie. Sekunda to za mało. Więc włączyć mogę z tego pilota ale nie wyłączyć.

  Ale już kontaktuje się z logitechem w tej sprawie.

  Wracając do Thomsona - działa wszystko, tylko gabarytowo Harmony to wielki klocek.

  //EDYCJA
  Logitech nie pomógł ale sam doszedłem do tego że problem dotyczył samego przycisku ON/OFF a nie funkcji ON/OFF. Dlatego funkcję przypisałem do innego klawisza (Ulubione 5) i działa ok.

  //EDYCJA 07 czerwca 2018
  Po niespełna roku działania wszystkie najważniejsze przyciski pilota Harmony przestają działać. Po kolei przepisywałem głośność i przełączanie pod różne inne i każdy z nich po czasie przestaje działać. Nie polecam tego pilota jako zamiennika dla jakiegokolwiek urządzenia.
 • #6
  MORT
  Level 24  
  A mi się w udało kupić oryginał na giełdzie za 5zł. Szaleństwo generalnie. Dzięki Panowie za pomoc.