Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson THT504+ - Zamiennik oryginalnego pilota

MORT 26 Apr 2017 18:11 1161 5
    MORT
    Level 24  
    Witam koledzy. Zgubiłem oryginalny pilot od tunera DVB-T. Może ktoś podpowie od jakich innych tunerów DVB-T będzie pasować pilot do THT504+ firmy Thomson. Nie chodzi mi o pilot uniwersalny tylko odpowiednik pilota oryginalnego. Wizualnie podobne są piloty od Apollo ale czy to zadziała? Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Oryginał w serwisie kosztuje tyle co cały nowy zestaw więc to jest bez sensu.
    bizon1993
    Level 15  
    Podejrzewam że będzie pasował od innego tunera tej samej firmy o przybliżonych latach produkcji.
    Np. pilot od mojego 2 letniego tv LG działa na tv LG u sąsiada który ma z 8-9 lat ;)
    doman18
    Level 17  
    Wizualnością raczej nie ma się co sugerować bo podobne są np Strong SRT

Ja też szukam tego pilota bo nadepnąłem na swojego i teraz kilka przycisków nie działa. Ale z tego co widzę chyba trzeba kupić uniwersalnego. Tylko dobrego uniwersalnego, który obsługuje wszystkie funkcje jak nagrywanie itp.
    MORT
    Level 24  
    Masz racje. Problem rozwiązałem. Kupiłem za 5zł pilot od MANTA CANVA APOLLO (ten który wizualnie wyglądał tak samo jak oryginał) działa na nim wszystko prócz wyłączania z pilota wiec sukces połowiczny. Ale zaryzykowałem i kupiłem UCT-039 i na nim działa absolutnie wszystko. Tak więc jakiś trop już masz ;) Jak znajdziesz taki sam gabarytowo jak oryginał i do tego działający w 100% to liczę na podzielenie się wiadomościami.
    doman18
    Level 17  
    Zaszalałem i kupiłem Harmony 350 bo chciałem jednym pilotem obsługiwać tv i tuner. Działa wszystko dla Thomsona. Tylko z telewizorem mam problem (Panasonic) bo przycisk ON/OFF wysyła zbyt krótki sygnał żeby można było nim włączyć lub wyłączyć TV. Jeszcze z włączeniem nie jest źle bo każdy przycisk go włącza a co dziwne każdy przycisk poza ON/OFF nie ma ograniczenia długości wysyłanego sygnału - czyli gdy trzymamy przycisk on cały czas wysyła sygnał. Natomiast gdy trzymam ON/OFF to tylko sekundę wysyła sygnał i później już nie. Sekunda to za mało. Więc włączyć mogę z tego pilota ale nie wyłączyć.

Ale już kontaktuje się z logitechem w tej sprawie.

Wracając do Thomsona - działa wszystko, tylko gabarytowo Harmony to wielki klocek.

//EDYCJA
    Logitech nie pomógł ale sam doszedłem do tego że problem dotyczył samego przycisku ON/OFF a nie funkcji ON/OFF. Dlatego funkcję przypisałem do innego klawisza (Ulubione 5) i działa ok.

//EDYCJA 07 czerwca 2018
    Po niespełna roku działania wszystkie najważniejsze przyciski pilota Harmony przestają działać. Po kolei przepisywałem głośność i przełączanie pod różne inne i każdy z nich po czasie przestaje działać. Nie polecam tego pilota jako zamiennika dla jakiegokolwiek urządzenia.
    MORT
    Level 24  
    A mi się w udało kupić oryginał na giełdzie za 5zł. Szaleństwo generalnie. Dzięki Panowie za pomoc.