Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH GWS 20-180 - Sprawdzanie stojana

26 Kwi 2017 22:54 1578 18
  • Poziom 3  
    Witam, zaczynam zabawę z elektronarzędziami, trafiła do mnie taka szlifierka. Sprawdziłem wirnik na magneśnicy oraz sprawdziłem rezystancję działek. Wszystko jest okej. Stojan, wygląda źle, zmierzyłem go multimetrem i rezystancje cewek są równe. Czy jest jakiś pewny sposób na sprawdzenie stojana ?
  • Moderator Elektrotechnika
    ARSASerwis napisał:
    Stojan, wygląda źle, zmierzyłem go multimetrem i rezystancje cewek są równe.

To co jest źle?
  • Poziom 19  
    Jeszcze przebicie do masy trzeba sprawdzić prócz rezystancji.
  • Poziom 3  
    To sprawdzałem. Stojan napewno uszkodzony lecz potrzebuję pewnej metody na sprawdzenie tego.
    ARSASerwis napisał:
    To sprawdzałem. Stojan napewno uszkodzony lecz potrzebuję pewnej metody na sprawdzenie tego.

Jeszcze raz zapytam dlaczego tak twierdzisz na jakiej podstawie.
  • Poziom 3  
    Wirnik jest okej napewno, szczotki nowe łożyska okej, więc, zostaje stojan, szlifierka iskrzy bardzo.
  • Poziom 29  
    Nadal nie wiemy w jakim celu otwierałeś obudowę tej szlifierki. Czy tylko dla "zabawy"?
  • Poziom 3  
    Napisałem wyżej.

• Poziom 26  
    ARSASerwis napisał:
    szczotki nowe

Czy szczotki są zgodne z zaleceniami producenta sprzętu?
    ARSASerwis napisał:
    Stojan, wygląda źle

To znaczy jak?
    Zasil szlifierkę przez np grzałkę np . 300W /szeregowo/ i sprawdź napięcie na cewkach stojana powinno być takie samo .
  • Poziom 3  
    Tak są zgodne z zaleceniami, napięcie jest podane na cewki, z cewek na szczotkotrzymacze napięcie mierzę porostu między szczotkotrzymaczami?

• Poziom 26  
    To jest silnik szeregowy , napięcia powinieneś mierzyć na wyprowadzeniach poszczególnych cewek. Na szczotkach zmierzysz tylko napięcie na wirniku.
  • Poziom 3  
    Czekam na inny sposób, żeby zmierzyć na wyprowadzenia cewki to muszę podpiąć sondy do włącznika i szczotkotrzymacza bo tam znajdują się wyprowadzenia.
  • Poziom 43  
    @ARSASerwis To wszystko co piszesz, zwyczajnie nie trzyma sie kupy. O, chocby to:
    ARSASerwis napisał:
    Sprawdziłem wirnik na magneśnicy oraz sprawdziłem rezystancję działek.
    podmiejskich czy kokainy ?
    ARSASerwis napisał:
    Stojan napewno uszkodzony lecz potrzebuję pewnej metody na sprawdzenie tego.
    ARSASerwis napisał:
    Czekam na inny sposób, żeby zmierzyć
    Na jaki ? Już ci Koledzy powiedzieli - zasil połączone szeregowo cewki stojana przez żarówkę (po wyjęciu wirnika i zwarciu szczotkotrzymaczy ) i zmierz spadki napięcia na obu cewkach. Bo inaczej tylko ci mostek Wheatson'a pozostaje, którego nie masz.
    Po rozebraniu sprawdź czy stojan nie ma luzów w obudowie.
  • Poziom 3  
    Wirnik jest sprawny napewno, rezystancja sąsiednich działek na komutatorze sprawdzona, na magneśnicy również go sprawdziłem, oczywiście rezystancje na komutatorze są takie same . Ewidentnie stojan spalony, koledzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi więc jutro potestuję wszystkie sposoby. Mam jeszcze jedno pytanie po przetoczeniu komutatora musimy przeciąć działki, ja robię to odpowiednio spreparowanym brzeszczotem, czy istnieje jakaś inna metoda ?
    ARSASerwis napisał:
    Ewidentnie stojan spalony, koledzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi więc jutro potestuję wszystkie sposoby. Mam jeszcze jedno pytanie po przetoczeniu komutatora musimy przeciąć działki, ja robię to odpowiednio spreparowanym brzeszczotem, czy istnieje jakaś inna metoda ?

Jakie efekty sprawdzania? Sprawdziłeś luzy stojana w obudowie?-nie powinien ich mieć, a jeśli ma trzeba skasować.
    Piszesz że stojan ewidentnie spalony, na czym opierasz to stwierdzenie czy na pomiarze cewek,wyglądzie?
    Jeśli chodzi o komutator to przerwy między wycinkami też czyszczę brzeszczotem oczywiście są urządzenia do tego typu prac ale przed inwestycją należy zastanowić się nad opłacalnością.
  • Poziom 3  
    Luzów brak, kupiłem miernik lepszej klasy jedna Cewka ma 0,8 ohm a druga 0,3 odezwałem izolację no i węgiel podnią porostu.