Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung N150 - wymiana ogniw

Chrusta 27 Kwi 2017 02:53 2934 2
  • Poziom 22  
    Witam,

Ostatnio wymieniłem w baterii do Samsunga N150 ogniwa (4 z 6 były złomem) i zastanawiam się co jest nie tak. Nie ma w ogóle napięcia na skrajnych pinach. Tak jak by elektronika całkowicie odłączała ogniwa.
    Z tego co czytałem, w starszych bateriach siedziały eepromy, tutaj niestety nie ma tak łatwo. Czy tutaj procek też trzyma sobie parametry ogniw? Możliwe jest uruchomienie tej baterii? Czy jeśli proc nie zapisuje sobie na stałe żadnych danych, to czy w takim razie wskazuje to na jakieś fizyczne uszkodzenie elektroniki?

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Przeczytaj dokładnie podwieszone tematy. Może być uszkodzony bezpiecznik i kontroler zablokowany. Tylko podaj jeszcze jaki tam jest kontroler, a najlepiej zrób i zamieść tu dokładne zdjęcia elektroniki z dwóch stron. Zdziwisz się ile parametrów jest zapisanych w niektórych kontrolerach, od pojemności ogniw po ich chemiczny skład.
  • Poziom 22  
    Dziękuję za odzew.
    Ok, nowe informacje:
    Kontroler to M37512 FC024 A2EMD. Przepalony był też bezpiecznik, zwarłem 3 odpowiednie piny. Jest nadal tak jak było - pokazuje że ładuje, ale nie ładuje. Napięcie na aku nie rośnie, laptop nie pracuje też na baterii ani się nie uruchamia. Póki co coś tam czytam w internecie na temat tego układu, jest też przypięty post na ten temat w tym dziale.
    Postępować wg. tych instrukcji? Czy może te objawy wskazują na coś innego niż zablokowanie procesora?