Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silnik do buggy. Jaki wybrać

27 Kwi 2017 07:37 2109 12
  • Poziom 4  
    Jaki silnik do buggy. Jaki wybrać Jaki silnik do buggy. Jaki wybrać Witam. Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie silnika do tej ramy. Jaki zastosować silnik , widzę ze jest podciagniety łańcuch. Buggy ma służyć do użytku gospodarczego. Żadnych szaleństw. Moze jeździć wolno ale mieć moc. Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Nie wiem jakiej ramy, ale najlepsze są silniki dwusuwowe chłodzone powietrzem, potem czterosuwowe. Bo są najbardziej zwarte i potrafią pracować bez dużej ilości osprzętu.
    Najlepsze kiedyś były silniki od trabanta, potem malucha. Jeśli potrzebuje mniejszą moc tommoze jakiś silnik od motocykla podejdzie.
  • Poziom 43  
    Zanim coś doradzę poprosił bym Kolegę @Kancer2, o wyjaśnienie mi zasady działania tylnego zawieszenia tego ,,pojazdu" i sensu zamontowania w ten sposób pojedynczego amortyzatora. Także o zasugerowanie, w jaki sposób odbywa się hamowanie i gdzie jest (są) hamulce tylnych kół? W tym bębnie na dodatkowej osi ? Kolega raczy wybaczyć, ale ta konstrukcja wprost poraża prymitywizmem i techniczną bezmyślnością.
  • Poziom 4  
    Tą ramę ma do sprzedania moja sąsiadka, jej mąż ta ramę zrobił. Niestety trafił do szpitala i sam zasady nie znam. Chce to sprzedać a ja nie wiem czy kupić ale nie wiem jaki silnik. Widzę że jest łańcuch. Nie wiem czy nie bd za kosztowne dokończenie tego
  • Poziom 39  
    Zostaw to w spokoju. Tylne zawieszenie jest kuriozalne, nawet uniemożliwia sensowną przebudowę. To nie jest buggy, ani pojazd gospodarczy, jedyne elementy warte zainteresowania to... koła :D
  • Poziom 4  
    Potrzebuje pojazdu gospodarczego na wieś. Żeby przewieźć jakieś gałęzie, trawę po koszenie itd zastanawiam się nad tym pojazdem albo quadem.
  • Poziom 43  
    Kancer2 napisał:
    Potrzebuje pojazdu gospodarczego na wieś. Żeby przewieźć jakieś gałęzie, trawę po koszenie itd zastanawiam się nad tym pojazdem albo quadem

Nie kupuj tego bo jest zrobione bez sensu.
  • Poziom 38  
    Kancer2 napisał:
    Potrzebuje pojazdu gospodarczego na wieś. Żeby przewieźć jakieś gałęzie, trawę po koszenie itd zastanawiam się nad tym pojazdem albo quadem.

Taniej wypadnie kupienie UAZa czy innej starej terenówki. Jeśli nie zamierzasz jeździć po ulicach to może wypaść naprawdę tanio.
  • Poziom 33  
    W tych bębnach chyba są sprzęgła jednokierunkowe . To mi przypomina starą zgrabiarkę z tzw. trajkotkami . Myślę , że autor pomysłu to zastosował lecz mógł wnieść własny pomysł i przerobić to , żeby działało w po dobie układu różnicowego
    . Hmm... :|
  • Poziom 4  
    Albo znajdę gotowe buggy albo ciagnik sam*

Dodano po 2 [minuty]:

sanfran napisał:
    Kancer2 napisał:

Taniej wypadnie kupienie UAZa czy innej starej terenówki. Jeśli nie zamierzasz jeździć po ulicach to może wypaść naprawdę tanio.

Dobry pomysł, domek mam praktycznie w lesie