Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera/FS-C5250DN - brudzi, czarne paski na kartkach

leni1992 27 Kwi 2017 11:19 927 6
  • #1 27 Kwi 2017 11:19
    leni1992
    Poziom 5  

Witam

Tak jak w temacie mam problem z drukarka Kyocera FS-C5250DN. Problemem jest to że brudzi mi każda kartkę przy wydruku, czasami mocniej czasami mniej. W czym może być problem? Proszę o pomoc :)

Ps. Ponadto drukarka nie podaje niebieskiego tonera i druki w kolorze wychodzą bez niebieskiego :) Coś się zapchało?
    Tylko serwis może to naprawić?

Kyocera/FS-C5250DN - brudzi, czarne paski na kartkach

Za każda pomoc serdecznie dziekuję :P

0 6
  • #2 27 Kwi 2017 12:54
    Przemek2011
    Poziom 16  

Należy wyjąć i sprawdzić moduł bębna oraz developer i sprawdzić który z tych elementów jest uszkodzony. Moduł bębna możesz podmienić z innego koloru i zobaczyć czy pasek dalej się będzie pokazywał. Czasami nie podmieniaj developera bo sobie problemów narobisz. Co do koloru niebieskiego to nie skończył się może toner ? I czy nagle drukarka przestała drukować na niebiesko czy jak?

0
  • #3 27 Kwi 2017 14:08
    leni1992
    Poziom 5  

Już nie drukuje tych pasków, wymieniłem toner czarny na nowy i zniknął problem. Co natomiast z niebieskim tonerem?
    Stan tonera to około 50%, więc się nie skończył :)

0
  • #4 27 Kwi 2017 19:25
    krzys_ka
    Poziom 23  

Brudzenie jest od pasa transferu . Jeżeli chodzi o brak cyanu to do ruszenia jest niebieska wywoływaczka. Pobrać manuala albo wezwać serwis, czasami to drugie wychodzi taniej :)

1
  • #5 27 Lip 2017 14:10
    leni1992
    Poziom 5  

Serwis nie wchodzi w grę, jak zrobić to samemu?

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Teraz mam problem z Tonerem K, wkładam nowy oryginalny toner i odrazu wyskakuje informacja "Replace Toner K".

0
  • #6 27 Lip 2017 16:37
    pecet7
    Poziom 17  

Smużenie na czarno to wina pasa(lub zbytnio sypiącego DV czarnego / bardzo słabej jakości toneru). Tonery oryginalne?
    Brak niebieskiego - do wymiany DV.
    Komunikat replace toner - albo problem z chipem albo nie może obrócić tonerem(mieszadłem w tonerze). Spróbuj poruszać tonerem, czy nie jest zbity. Możesz spróbować odkleić chip(nie będzie pokazywało poziomu toneru, ale powinna chodzić). Chip w tym modelu jest pod tonerem - jakby kawałek tasmy.

0
  • #7 03 Sie 2017 09:48
    leni1992
    Poziom 5  

Problem z mieszadełkiem rozwiązany, ułamał się wałek przy wałku który go nakrecał. Kropelka superglu i już działa :) Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i poradę :)

Temat do zamknięcia.

0