Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Box Android H96 Pro+ - jak podłączyć do starego TV (SCART)

AoT_Hunter_PL 27 Kwi 2017 13:21 4062 19
  • #1 27 Kwi 2017 13:21
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Witam
    Zakupiłem ostatnio popularny chiński TV box H96 Pro + na CPU S912, z myślą o podpięcie na chwilę obecną do starego TV pod SCART.
    Problem polega na tym ze chińczyki nie dodają do zestawu kabla AV.
    Z tego co widzę na płycie PCB, gniazdo Jack jest na 3 pin , a według mnie powinno być 4 pin (GND, Video, Audio L + P).
    Czy ktoś miał do czynienia z podłączeniem tego typu cacka do TV?
    Tak na szybkiego nabazgrane, co o tym sądzicie?
    Mi to wygląda na ściemę chińską i zrobione może tylko jako wyjście Audio analogowe, Bo mi tu brakuje trochę do 4pin AV (na niebiesko idzie GND) + dwa dodatkowe sygnały.
    Pozdrawiam

0 19
  • #2 27 Kwi 2017 13:44
    leonov
    Poziom 40  

Z opisu ... The left side carries two USB 2.0 ports alongside with the reset button, while two other USB 2.0 ports and a Micro SD card slot are located on the right side. The power port, HDMI port, DC, RJ45 and optical S/PDIF port are on the back.
    to ja nie wiem do jakiego złącza ty chcesz się podłączyć ?

1
  • #3 28 Kwi 2017 11:16
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Hej musiałeś zczytać z jakiegoś innego modelu jest kilka wariacji owego Tv Boxa.
    ( Ucięło między power , a HDMI -- AV :] )
    Mój jest taki jak na foto , jak byk wyjście AV.

(przecież wiem co mam :) )

Taką odpowedź dostałem z anglojęzycznego forum:

i have tried it, its works, but the quality of video was very poor in my tv, you need an av cable rca (red, white, yellow) to jack 3.5, some av devices come with this cable (example cameras or mp4).

Czyli tłumacząc potrzeba kabla AV RCA (podejrzewam 4 pola dla wtyku jack)
    Ale ni jak mi to nie pasuje do gniazda na PCB hmm.. twierdzi że mu to działa więc.

Jest nawet film na YT jak ktoś tam sobie ma własnie problem https://www.youtube.com/watch?v=uqpLItbYntU
    z AV

A tak mniej więcej moje pudło wygląda w środku:

TV Box Android H96 Pro+ - jak podłączyć do starego TV (SCART) TV Box Android H96 Pro+ - jak podłączyć do starego TV (SCART) TV Box Android H96 Pro+ - jak podłączyć do starego TV (SCART)

Dodano po 13 [godziny] 15 [minuty]:

OK już wszystko się wyjaśniło jest zwarcie sygnału Video do GND po stronie procka tak wiec kachana chińczyk wysłał uszkodzonego bubla.

Prawidłowy rozkład sygnałów powinien wyglądać tak:

0
  • #4 20 Cze 2017 21:16
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Mały update o dziwo po podłączeniu kabla vide rca wszystko działa.

Ale sam sposób puszczenia sygnały Video jest beznadziejny bo widziany jest jako zwarcie do gnd.

0
  • #5 30 Paź 2017 16:25
    dziajl91
    Poziom 7  

Podepnę sie pod temat, ponieważ chciałbym zakupić to urządzonko tylko zastanawiam się w jaki sposób podpiąć do niego głosniki?

0
  • #6 30 Paź 2017 18:27
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Masz 3 opcje

cyfrowo poprzez HDMI do TV (Obraz + dźwięk)
    cyfrowo wyjście optyczne
    analogovo gniazdo AV -- sygnał audio L + P

0
  • #7 31 Paź 2017 12:06
    dziajl91
    Poziom 7  

Dodam że chcę wykorzystać tv boxa do puszczania obrazu na rzutnik na ścianę przez hdmi, ale dźwięk chciałbym puścić przez głośniki 5.1.
    Czy podłaczając przez AV (rozumiem że to jest jack) jest jakiś sposób na uzyskanie dźwięku 5.1?
    Bo normalnie w komputerze jest kilka wejść jack do podłączenia głośników.

Czy może szukać jakiegoś innego modelu tv boxa?

0
  • #8 31 Paź 2017 23:08
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Wyjście analogowe AV ma sygnał stereo, nie ma możliwości uzyskania dźwięku przestrzennego 5+1.

Co najwyżej opcja cyfrowego podłączenia.

0
  • #9 01 Lis 2017 22:06
    dziajl91
    Poziom 7  

Jak mam rozumieć opcję cyfrowego podłaczenia?

0
  • #10 08 Lis 2017 17:51
    Slawek 0v0
    Poziom 2  

Witam
    Podepnę się też pod temat
    Mam zamiar zakupić te ustrojstwo z Ali bo mają 11.11 dzień wyprzedaży i cena robi się atrakcyjna tego tvboxa w stosunku do jego parametrów.
    Według opisu i zdjęć tego boxa to posiada on 2 x USB typ2.
    Lecz na zdjęciach do AoT_Hunter na płytce są 4 szt (2 USB ukryte)
    Hunter czy możesz to potwierdzić i czy one są w pełni funkcjonalne?

0
  • #11 08 Lis 2017 17:54
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Witam , tak potwierdzam są ukryte , wystarczy wyciąć otwory i masz dodatkowe :)
    Box jest naprawdę wydajny w swojej klasie.
    Jeśli cena jest atrakcyjna brać, chyba że jest coś nowszego lepszego nie jestem teraz aktualny bo w tych tematach top lista zmienia się z dnia na dzień.
    Aha mój przyszedł bez VAT.

0
  • #12 08 Lis 2017 18:51
    Slawek 0v0
    Poziom 2  

Dzięki za info
    Akurat te 2 dodatkowe USB mi się bardzo przydadzą 😃
    Tylko nie rozumiem Chińczyków dla czego to ukrywają
    W sobotę da radę to kupić w wersji 3/32 w cenie 249 zł i mam nadzieję że na granicy nie naliczą vatu

0
  • #13 09 Lis 2017 11:41
    zababaz
    Poziom 1  

Czy na wyjściu SPDiF jest dzwięk 5.1 czy downmix do stereo

0
  • #14 10 Lis 2017 16:01
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Slawek 0v0 napisał:
    Dzięki za info
    Akurat te 2 dodatkowe USB mi się bardzo przydadzą 😃
    Tylko nie rozumiem Chińczyków dla czego to ukrywają
    W sobotę da radę to kupić w wersji 3/32 w cenie 249 zł i mam nadzieję że na granicy nie naliczą vatu

Witam żadna promocja ja kupowałem swojego w lutym tego roku (patrz kiedy to było) to kosztował 67.74 USD wychodzi * obecnie 3.6 == 244zł

Oczywiście wersja 3/32

Teraz sztucznie zawyżają ceny żeby niby zejść na promocji na to samo.

Teraz widzę moja oferta jest po 69.99 USD (jeśli mogę podać link)

Mój przyszedł bez watu bi niczym nie odróżnia się od tych tańszych wzgledem wyglądu ;] .

Dlaczego USB pochowane bo zapewne te samo PCB jest sprzedawane w 23 innych wydaniach i odmianach.

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Wechi...-OctaMali-T820MP3-GPU-2G-16G/32763053120.html

Aha, ps. tego linku nie polecam choć sprzedawca ok bo okazało się że wszystko w porządku i TVBox działa jak należy to czas oczekiwania ... koszmar chyba z dwa miechy bo mieli braki i czekali na wypust z fabryk które nie nadążały bo tyle było chętnych.

Dodano po 2 [minuty]:

zababaz napisał:
    Czy na wyjściu SPDiF jest dzwięk 5.1 czy downmix do stereo

Musisz pokukać w specyfikacji nie zagłębiałem się w to dokładnie bo nie wykorzystuje. Ale zapewne jest możliwość 5.1

Pozdrawiam

0
  • #15 20 Gru 2017 17:03
    wolek14
    Poziom 31  

To i ja podepne się pod temat. Mam u siebie w.w. ustrojstwo. Tv nie wykrywa mi go po HDMI. W instrukcji jest ujęte, że należy po podłączeniu wybrać rozdzielczość. W jaki sposób niby mam to zrobić, skoro nie mam obrazu? Ktoś już rozwiązał podobny problem? Dodam że wejscie\kabel jest ok, dekoder pracuje na nim bez problemów.

2
  • #16 21 Gru 2017 21:47
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

Nie mam pojęcia mój od razu po podłączeniu zadziałał widocznie jakiś chińczyk grzebał wcześniej spróbuj do innego urządzenia , albo po analogu podpiąć Video.
    Z tym że tu musisz się zaopatrzyć w kabelek lub zalutować samemu.

1
  • #17 17 Sty 2018 17:25
    krzall
    Poziom 8  

wolek14 napisał:
    To i ja podepne się pod temat. Mam u siebie w.w. ustrojstwo. Tv nie wykrywa mi go po HDMI. W instrukcji jest ujęte, że należy po podłączeniu wybrać rozdzielczość. W jaki sposób niby mam to zrobić, skoro nie mam obrazu? Ktoś już rozwiązał podobny problem? Dodam że wejscie\kabel jest ok, dekoder pracuje na nim bez problemów.

Miałem taki problem ze pojawił się obraz negatyw po hdmi po kilku kilkunastu minutach. Gdzieś przeczytałem ze z niektórymi (sony philips) tv po hdmi trudno się dogadują. Rozwiązaniem jest podpięcie po vga (przejscie z hdmi na vga) Tak zrobiłem i śmiga bez lagów.
    Fonia można po optyku ale też można podpiąć po usb jakiegoś daca. Działa poodobno super . Ja jeszcze nie podpinałem daca - mam optycznie stereo i jest super :)

0
  • #18 18 Sty 2018 14:48
    dikoj
    Poziom 9  

Ja natomiast mam problem z USB w tym ustrojstwie. Każde gniazdo USB po podłączeniu pendrivea czy dysku zewnętrznego, co kilkanaście sekund przestaje go widzieć, a po następnej chwili znów widzi. I tak w kółko. Jakieś pomysły?

0
  • #19 17 Lut 2018 23:18
    misiek.21
    Poziom 2  

Witam
    Podepnę się pod temat. Chciałbym zapytać osób które użytkują tv box z androidem czy rzeczywiście radzą one sobie również z grami z google play.
    Pozdrawiam

0
  • #20 18 Lut 2018 22:51
    AoT_Hunter_PL
    Poziom 21  

dikoj napisał:
    Ja natomiast mam problem z USB w tym ustrojstwie. Każde gniazdo USB po podłączeniu pendrivea czy dysku zewnętrznego, co kilkanaście sekund przestaje go widzieć, a po następnej chwili znów widzi. I tak w kółko. Jakieś pomysły?

Może problem z linią zasilania , zwłaszcza jak podpinasz dysk zewnetrzny (podobne rzeczy dzieją sie w routerach przy podpinaniu modemów LTE)

Na jakich długich przewodach czy bezpośrednio do USB (również pendrive)

Dodano po 49 [sekundy]:

misiek.21 napisał:
    Witam
    Podepnę się pod temat. Chciałbym zapytać osób które użytkują tv box z androidem czy rzeczywiście radzą one sobie również z grami z google play.
    Pozdrawiam

A czemu miałby sobie nie radzić daje sobie całkiem nieźle rade polukaj na testy na YT

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo