Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Hotair
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple IPhone 5s - Po zalaniu, pokazuje jabłko i gaśnie swieci tylko podswietleni

niedzwiadek18 27 Kwi 2017 13:38 2559 3
  • #1 27 Kwi 2017 13:38
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

Witam, posiadam IPhone 5s po zalaniu.

Płytę wymylem dokładnie w izopropanolu, po wpięciu baterii tel prosi o ładowarkę, po podłączeniu pokazuje, że ładuje... przy próbie włączenia wyświetla się jabłko na 2 sek i gaśnie, swieci się jedynie podświetlenie LCD bez obrazu. Tak samo zachowuje się na zasilaczu serwisowym.

Pod lupą zauważyłem brak C23 w okolicy złącza baterii, uzupełniać? Czy jest to mało istotny element nie związany z tym co wyżej opisałem ? Apple IPhone 5s - Po zalaniu, pokazuje jabłko i gaśnie swieci tylko podswietleni

0 3
  • HotAir
  • #2 27 Kwi 2017 23:02
    Krzysiek0921
    Poziom 10  

Pare lat temu zalałem iphone 4 i nic nie pomagało , żadne czyszcenie itp. Dopiero myjka(czy jak kto chce to nazwać) ultrasoniczna pomogła, tylko że do niej najlepiej rozebrac plyte do podstaw.

0
  • HotAir
  • #3 03 Maj 2017 21:52
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

Dodam jeszcze, ze podczas próby włączenia IPhone pobiera 0,12A po zgaśnięciu jabłka zostaje czarny ekran z włączonym podświetleniem i pobór 0,08A

0
  • #4 17 Lip 2017 20:03
    hacker_ice

Poziom 24  

Gdzie była oryginalna korozja od zalania? Sprawdź spadki napięć na konektorze od LCD i dotyku. Czemu umyłeś płytę zanim zrobiłeś diagnostykę i naprawę? Mycie nie pomaga jak i sposób na ryż. Myjka jedynie usunie Ci ślady pierwotnej korozji. Wygląda że coś hamuje włączenie się tel, jakiś syf pod układem, niestety w 5S od podświetlenia, obrazu i dotyku są klejone. Sprawdź te obszary pod mikroskopem na oznaki przepalenia i normalnych śladów zwarcia.

0