Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie pulsometru

INFO-TEC 27 Kwi 2017 14:14 1944 24
  • #1 27 Kwi 2017 14:14
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Zlecę budowę układu (platforma dowolna) do pomiaru tętna (najlepiej z klipsem na ucho) który będzie wysyłał dane po USB do komputera.

Termin realizacji - nie więcej niż miesiąc.

Fundusz przewidziany na projekt: około 400-600 zł (robocizna) - oczywiście każda propozycja cenowa będzie rozpatrzona

Rozliczenie może być w formie F-VAT lub umowy o dzieło.
    Więcej informacji PW lub mail: biuro(malpa)info-tec.com.pl

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 27 Kwi 2017 15:32
    Ba_rt
    Poziom 12  

INFO-TEC napisał:
    400-600 zł (robocizna)

"robocizna". Brak słów.

• #3 27 Kwi 2017 15:37
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Koszty pracy - lepiej ?

Poza tym skoro "brak słów" to po co to pisać ?

• #4 27 Kwi 2017 15:39
    Ba_rt
    Poziom 12  

INFO-TEC napisał:
    koszty pracy - lepiej ?

Nie, bo kwota pozostała na poziomie robocizny...

• #5 27 Kwi 2017 15:42
    INFO-TEC
    Poziom 5  

to może zaproponuj kwotę zamiast pisać enigmatyczne posty

• #6 27 Kwi 2017 15:43
    Ba_rt
    Poziom 12  

INFO-TEC napisał:
    to może zaproponuj kwotę zamiast pisać enigmatyczne posty

Jedno proste pytanie - czemu nie kupisz gotowego produktu ?

• #7 27 Kwi 2017 15:48
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Nie rozumiem - chciałbym aby ktoś wykonał dla mnie takie urządzenie - podałem swoją cenę za ten projekt.
    Nie bardzo widzę sens rozmowy w stylu "robocizna" , "czemu nie kupisz gotowego produktu" - mimo tego odpowiem - bo nie chcę gotowego produktu. Po prostu może przestań interesować się tym tematem - chyba że chcesz sobie pogadać - to polecam jakiegoś terapeutę.

• #8 27 Kwi 2017 15:55
    Ba_rt
    Poziom 12  

INFO-TEC napisał:
    nie rozumiem .... chciałbym aby ktoś wykonał dla mnie takie urządzenie - podałem swoją cenę za ten projekt. Nie bardzo widzę sens rozmowy w stylu "robocizna" , "czemu nie kupisz gotowego produktu" - mimo tego odpowiem - bo nie chcę gotowego produktu. Po prostu może przestań interesować się tym tematem - chyba że chcesz sobie pogadać - to polecam jakiegoś terapeutę.

Chciałem cie naprowadzić na pewne myślenie, w wyniku którego doszedłbyś do wniosku, że to ogłoszenie to jakaś kpina. Temat wałkowany wielokrotnie w tym dziale, tylko co jakiś czas inna osoba zwraca uwagę na ten sam problem. Gotowe urządzenie, którego szukasz na rynku zaczyna się gdzieś od kwoty 1000zł. Ty chcesz, żeby ktoś poświęcił miesiąc czasu i zrobił to dla ciebie za jedyne 600zł (!!), kiedy powszechnie wiadomym jest, że koszt opracowania pierwszego urządzenia jest wielokrotnie wyższy! Jeleni proponuję szukać w zoo, a nie tutaj na forum :)

• #9 27 Kwi 2017 15:57
    xury
    Poziom 39  

Rozumiem przez to że chcesz tylko jedną sztukę bez prawa do kodu źródłowego?

• #10 27 Kwi 2017 16:00
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Czuję, że moje myślenie zostało ukierunkowane - dziękuję.
    Mimo wszystko nie bronię nikomu wycenić takiego projektu wyżej....podałem swoją cenę.
    Dopiszę w ogłoszeniu informację, że wyżej wyceniane prace również wezmę pod uwagę - bo widzę, że o to rozbija się cała dyskusja - zapewne pozwoli Ci to lepiej dzisiaj zasnąć.

Dodano po 1 [minuty]:

Na tą chwilę potrzebuję jednej sztuki bez prawa do kodu źródłowego - jeżeli projekt będzie OK - jak najbardziej mówimy o większych kwotach i bardziej zacieśnionej współpracy

• #11 27 Kwi 2017 16:01
    Ba_rt
    Poziom 12  

INFO-TEC napisał:
    czuję, że moje myślenie zostało ukierunkowane - dziękuję.

Ależ proszę bardzo. Życzę powodzenia w szukaniu wykonawcy projektu :)

• #12 27 Kwi 2017 16:32
    zster

Poziom 28  

Odsuwając na bok dyskusję o proponowanym budżecie, należy zadać podstawowe pytanie w kontekście tego urządzenia : do czego ono ma służyć a dokładniej - do czego będzie wykorzystywane i w jakim środowisku? Czy ma to być zabawka, czy jakaś demonstracja działania, projekt na zaliczenie czy ma to być poważne urządzenie do zastosowania medycznego? Zastosowanie narzuci technologię a co za tym idzie zaawansowanie prac i budżet. Sprecyzowanie tej kwestii pozwoli uniknąć wielu pytań i może niepotrzebnej dyskusji.

• #13 27 Kwi 2017 16:38
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Docelowo urządzenie ma trafić do systemu diagnostyki psychologicznej - ale na obecną chwilę prototypowania oraz sprawdzania użyteczności rejestrowania pulsu podczas procesu badawczego nie chciałbym aby ktoś brał pod uwagę założenie, że urządzenie będzie wykorzystywane do celów medycznych - ponieważ na tym etapie tak nie jest.

dodam jeszcze, że nie jest wymagana "jubilerska" precyzja urządzenia.

• #14 27 Kwi 2017 16:53
    zster

Poziom 28  

Jeśli dobrze rozumiem, teraz potrzebuje Kolega jedynie prostego urządzenia nie muszącego spełniać norm medycznych do sprawdzenia swoich założeń a jeśli one się sprawdzą, wtedy zleci budowe kolejnego prototypu, tym razem przystosowanego do produkcji i swojego późniejszego zastosowania, czy tak ? W takim wypadku do 1k zł bez podzespołów można spokojnie złożyć coś "na szybko". Natomiast etap późniejszy to już zupełnie inny budżet z zupełnie inną liczbą zer...

• #15 27 Kwi 2017 17:00
    vodiczka
    Poziom 43  

INFO-TEC napisał:
    Fundusz przewidziany na projekt: około 400-600 zł (robocizna)
    Ba_rt napisał:
    robocizna". Brak słów.
    INFO-TEC napisał:
    koszty pracy - lepiej ?
    Ba_rt napisał:
    Nie, bo kwota pozostała na poziomie robocizny...
    "Pogodzę" kolegów:
    Robocizna -500zł
    Koszty pośrednie 40%
    Zysk - 20%
    Pasuje? :)

• #16 27 Kwi 2017 17:21
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Dokładnie tak - na chwilę obecną potrzebuję na szybko urządzenia, które w czasie rzeczywistym będzie przesyłało po USB pomiary tętna ( najlepiej z ucha ).
    Ten etap nie przewiduje urządzenia komercyjnego a jedynie prototypu, który wykaże czy ten element fizjologiczny faktycznie będzie potrzebny podczas szerszego procesu badawczego.
    Jeżeli okaże się, że tak - wtedy rozpoczniemy rozmowy na temat urządzenia docelowego zaprojektowanego w standardach medycznych i oczywiście wtedy czas realizacji jak i cena za taką usługę będą adekwatnie większe.

• #17 27 Kwi 2017 18:18
    Mscichu
    Poziom 15  

Dla tych co chcą podjąć się to daję przepis:
    1. Czujnik tętna: https://botland.com.pl/seria-grove/4409-czujn...a-ludzkiego-serca-z-klipem-na-ucho-grove.html
    2. Nakładka: https://botland.com.pl/arduino-moduly-glowne/1213-arduino-leonardo.html
    3. Sterownik: https://botland.com.pl/arduino-shield-ekspand...uino.html?search_query=base+shield&results=31

Zaznaczam, że części pokrywa zlecający.
    Przykładowy kod: http://wiki.seeedstudio.com/wiki/Grove_-_Heart_rate_ear_clip_kit

Na dobrą sprawę to jest tylko podłączyć i wgrać program. Zlecający nie napisał w jaki sposób dane mają być przekazywane, więc terminal rs232 spełnia wymagania. Jak za miesiąc nikt się nie znajdzie to mogę się pobawić z tym. Teraz niestety mam własne zadania na głowie.

• #18 27 Kwi 2017 18:24
    vodiczka
    Poziom 43  

Mscichu napisał:
    Jesteś wielki :) Szacun.

• #19 27 Kwi 2017 18:53
    marnowak
    Poziom 14  

Mscichu napisał:
    1. Czujnik tętna: https://botland.com.pl/seria-grove/4409-czujn...a-ludzkiego-serca-z-klipem-na-ucho-grove.html
    2. Nakładka: https://botland.com.pl/arduino-moduly-glowne/1213-arduino-leonardo.html
    3. Sterownik: https://botland.com.pl/arduino-shield-ekspand...uino.html?search_query=base+shield&results=31

Zaznaczam, że części pokrywa zlecający.
    Przykładowy kod: http://wiki.seeedstudio.com/wiki/Grove_-_Heart_rate_ear_clip_kit

Na dobrą sprawę to jest tylko podłączyć i wgrać program. Zlecający nie napisał w jaki sposób dane mają być przekazywane, więc terminal rs232 spełnia wymagania. Jak za miesiąc nikt się nie znajdzie to mogę się pobawić z tym. Teraz niestety mam własne zadania na głowie.

Tylko, że Info-Tec ma własnego programistę, który to spokojnie ogarnie- zajrzyj na ich stronę, co produkują.
    Podałeś właśnie cały przepis. Trzeba było najpierw sprawdzić.
    Tak się składa, że identyczne rozwiązanie zaproponowałem zlecającemu na priv- bez podawania linków.
    Od siebie zmodyfikowałbym kod wedle potrzeb zlecającego.
    Teraz sądzę, że zlecenie może zostać zamknięte.
    Czasami warto trzymać dla siebie odkrycia, bo i jakiś czas poświęca się w projekcie i na nie .)

• #20 27 Kwi 2017 18:55
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Zgadza się - mamy swojego programistę ale niestety ma inne rzeczy na głowie. Ludzie jak ktoś nie ma mocy przerobowych to zleca prace komuś innemu - co w tym dziwnego ?

A tak poza tym to Info-tec nie jest producentem żadnej elektroniki.

• #21 27 Kwi 2017 19:08
    marnowak
    Poziom 14  

Musicie mieć elektronika, bądź chociażby automatyka, bo coś musi sterować Waszymi maszynami. Ktoś się u Was tym musi na stałe zajmować, bo byście nic nie wyprodukowali.

• #22 27 Kwi 2017 19:10
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Jakimi maszynami ? Info-tec jest serwisem aparatury do diagnostyki psychologicznej - w firmie jest programista i elektronik - ale tak jak pisałem są zajęci czym innym.
    Nie rozumiem dlaczego Info-tec nie może komuś zlecić projektu...

I dodam jeszcze raz - Info-Tec nic nie produkuje! (jakby to miało jakieś znaczenie)

• #23 27 Kwi 2017 19:14
    Mscichu
    Poziom 15  

A czym strasznym jest pomoc czy podpowiedź? Wiem, że jest to dział ofert ale bez przesady. Każdy chce zarabiać miliony ale powoli forum traci sens.

Nie wiem, czy tylko ja tak mam ale staram się bezinteresownie pomagać ludziom w taki sposób, że nawet w swojej pracy którą mam z ludźmi bezpośrednio u klienta czasami wyrzucę śmieci dla starszej osoby czy wyjaśnię przez telefon dla klienta jak ma coś naprawić samemu bez wzywania pomocy lub podam namiary na miejsce gdzie znajdzie pomoc. Podobnie tutaj, kiedyś zainteresowałem się tematem więc podpowiedziałem. Przepraszam jak ktoś jednak chciał wziąć temat bo praktycznie za jeden wieczór można było zgarnąć trochę kasy ale jak widzę krzyki przy takich zleceniach o wysokość stawki to czasami zastanawiam się gdzie ten świat zmierza i co ludzie chcą robić z tymi milionami.

Rozumiem gdyby chodziło o projekt urządzenia z programem na uC i PC i jeszcze inne platformy (co często się zdarza) i jeszcze aby w ładnej obudowie było to rozumiem rozgoryczenie projektantów ale tutaj to nie wiem, czy dla mnie godzinę by zajęło.

• #24 27 Kwi 2017 19:19
    INFO-TEC
    Poziom 5  

Dziękuję - bo chyba w końcu ktoś rozumie o co chodzi ...

Zrobił się tutaj straszny off - a ja po prostu chciałem, żeby ktoś to wykonał za zapłatę. I raczej mało istotnym jest fakt czy w firmie jest programista, kominiarz czy inny płytkarz.

Jak widać temat poszybował w stronę kosmosu - tylko nie wiem po co.

• #25 28 Kwi 2017 10:14
    ppc
    Poziom 15  

Mogę Ci to zrobić za te 600zł: kod na Arduino + prosta aplikacja pokazująca wykres pulsu w domenie czasu. Zestaw z botlandu kupisz sobie na firmę i wyślesz na mój adres.