Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie układu do Arduino UNO, wiegand + led + przekaźniki

polskanet 27 Kwi 2017 19:28 1785 11
  • #1 27 Kwi 2017 19:28
    polskanet
    Poziom 10  

Zlecę wykonanie płytki rozszerzającej do Arduino UNO oraz napisanie kodu obsługującego

PCB:
    Podstawowe wymagania:
    - obsługa 2 kanałów protokołu wiegand 26/34
    - 2 przekaźniki (z komendą wysyłaną przez RS485, załącz na 1 s., załacz/wyłącz)
    - diody sygnalizujące nadawanie na kanale 1, kanale 2 i komunikacja na porcie RS485
    - nadajnik/odbiornik RS485 do komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami
    - zworka resetu do ustawień fabrycznych
    - Projekt płytki: EAGLE lub ALTIUM
    - kostki do podłączenia kabli dla interfejsów

SOFT:
    Komendy/funkcje podstawowe:
    - adresacja układu (+ opcja zmiany adresu i resetu zworką do ustawień fabrycznych)
    - interfejs RS485, układ w DIP
    - odpytanie układu przez RS485 czy na kanałach wiegand pojawił się jakiś identyfikator, jeżeli tak odsyła do mastera
    - załączenie przekaźnika na 1 s. i automatyczne wyłączenie
    - załączenie przekaźnika/wyłączenie przekaźnika
    - protokół ASCII wg naszej specyfikacji, dostarczymy podstawowe procedury (jako przykład)
    - dostarczymy działający kod do obsługi Wieganda (jako przykład)
    - watchdog

DODATKOWE ZADANIA:
    Zlecenie produkcji 5-10 szt. prototypowych w wybranej firmie (pokrywamy koszty)
    Montaż 5-10 szt. prototypowych aby dostarczyć działające sprawdzone układy (pokrywamy części, montaż w ramach umowy lub proszę podać koszty)

Czas zlecenia: 1-2 tygodnie
    Budżet: 500-1000 zł netto (umowa o dzieło/FV). Jeżeli Twoja wiedza/doświadczenie są więcej warte napisz swoją propozycję i atuty.

Kontakt na PW

Masz problem z Arduino? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Arduino. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • CControls
  • #2 27 Kwi 2017 21:08
    marnowak
    Poziom 14  

Zdecydowanie za mało czasu na wszystko. W 2 tygodnie nie da rady nawet płytki zrobić pod Arduino. Przynajmniej pół roku na taki projekt.

• #3 28 Kwi 2017 08:01
    2P
    Poziom 19  

Że 2 tygodnie z PCB i softem to trochę za mało to się zgodzę, ale

marnowak napisał:
    Przynajmniej pół roku na taki projekt.

No bez jaj - w dziale zleceń elektrody to zawsze ze skrajności w skrajność. Chyba, że ktoś planuje to robić 4 godziny w sobotę i 3 godziny w niedzielę a w poniedziałek do szkoły / roboty.

• #4 28 Kwi 2017 08:38
    marnowak
    Poziom 14  

No przecież każdy gdzieś pracuje. Nikt nie bazuje na zleceniach z elektrody, bo by nie wyżył.

• CControls
  • #5 28 Kwi 2017 09:03
    _lazor_
    Moderator Projektowanie

Chyba wchodzę na ten dział tylko by się czasem pośmiać, lepsze to od portali z kotami.
    Głupie czekanie na prototyp PCB to oczekiwanie 1-2 tygodnie, a tutaj ktoś pisze o czasie realizacji projektu...

• #6 28 Kwi 2017 10:17
    polskanet
    Poziom 10  

Witam,

Podpowiem bo widzę, że są problemy.
    Układ jest na tyle prosty, że spokojnie można go na płytce prototypowej zrobić. Są po 8 zł na allegro płytki prototypowe do Arduino lub nawet można wziąć zwykłą prototypową. Do prototypu diody LED są zbędne aby uruchomić układ. 1 układ RS485, 2 przekaźniki z diodami na przepięcie i ew. tranzystor ale przekaźnik jest malutki więc wystarczy

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15031816#15031816

Płytka jest prosta więc własną jednostronną (bo chyba nikt nie wpadnie na pomysł robienie dwustronnej) można zrobić od ręki (jak się ma doświadczenie)

Pół roku - zostawię bez komentarza.

Zupełnie na poważnie znam osoby, które zrobią to w 3-5 godzin (ale robią dużo większe projekty za dużo większą kasę). Dla osoby ze średnim doświadczeniem liczę do 10 godzin pracy. Oczywiście znajdzie się na świecie miliard ludzi, którzy tego nie zrobią nawet w 100 godzin. Ja szukam osoby z doświadczeniem. W 10 godzin ja jestem to w stanie spokojnie zrobić (z projektem PCB) - a nie jestem w tym dobry i wolę jak każdy robi to na czym się zna najlepiej.

Jeżeli czytają ten wątek doświadczone osoby to jeżeli to nie problem to proszę o podanie swojej stawki i/lub czasu realizacji gdybyście hipotetycznie mieli się tego tematu podjąć (realne oferty proszę kierować na PW).

Jeżeli coś jest nie tak to zawsze szukam najpierw błędu u siebie. Ale w tym przypadku wiem, że usiądę i zrobię to w 1 dzień jak trzeba będzie (zwłaszcza, że majówka się zbliża).

• #7 28 Kwi 2017 13:20
    marnowak
    Poziom 14  

Powodzenia.

• #8 28 Kwi 2017 14:03
    krzysiek_krm
    Poziom 34  

polskanet napisał:
    Zupełnie na poważnie znam osoby, które zrobią to w 3-5 godzin

polskanet napisał:
    W 10 godzin ja jestem to w stanie spokojnie zrobić (z projektem PCB) - a nie jestem w tym dobry i wolę jak każdy robi to na czym się zna najlepiej.

polskanet napisał:
    Ale w tym przypadku wiem, że usiądę i zrobię to w 1 dzień jak trzeba będzie (zwłaszcza, że majówka się zbliża).

Bardzo proszę o kontakt na Ciebie i Twoich inżynierów.
    Rzucam w diabły pracę projektanta, będę łapał zlecenia i zamawiał u Was. Sam będę tylko przekładał forsę z lewej kieszeni do prawej, siedząc na Karaibach i sącząc drinki.
    Chyba, że Wy za tę swoją "godzinę" liczycie sobie ze dwadzieścia tysięcy.
    Mówiąc poważnie, to jest znany chwyt.
    Niektórzy wykonawcy mają tendencję do demonizowania wszystkiego: "o, panie, góra roboty, a to nie są tanie rzeczy".
    Analogicznie, część zleceniodawców uwielbia sprawy trywializować i bagatelizować: "wielkie mi mecyje, sam usiadłbym i zrobił w kilka godzin ale nie mam czasu", brzmi to trochę jak facet, który podczas wojny twierdził, że chętnie oddałby życie za Ojczyznę, ale mu zdrowie nie pozwala.
    Projekt, rzecz jasna, nie jest na pół roku, ale nie jest też na kilka godzin, jak zrobisz go rzeczywiście w ciągu jednego dnia, może się okazać, że będzie "prawie" działał.

• #9 28 Kwi 2017 17:49
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po co szukać innego jeśli Twoi inżynierowie takie rzeczy robią w przerwie śniadaniowej? To chyba jakiś przejaw masochizmu intelektualnego aby w tej sytuacji szukać kogoś zupełnie nowego i do tego obcego by się tylko użerać potem z bandą ignorantów.

• #10 28 Kwi 2017 20:33
    polskanet
    Poziom 10  

W żadnym poście nie pisałem o moich inżynierach. 2 ostatnie posty - proszę o dokładne czytanie jeżeli już coś odpisujecie.
    Takie prace traktuję jako dobry sposób na szukanie ludzi i firm do współpracy.

Proszę o podanie:
    - na forum swojej hipotetycznej oferty z terminem realizacji, jeżeli chcesz sobie ulżyć (od 1000 zł do 1 MLN, i termin do 1 roku)
    - na PW jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem realnej oferty
    - nie pisz nic aby nie marnować czasu innych

Dziękuję osobom, które zgłosiły się do tej pory. Mam już przynajmniej dwie osoby z którymi warto współpracować.

• #11 28 Kwi 2017 20:37
    Matheu
    Poziom 19  

zmyslonyy napisał:
    Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po co szukać innego jeśli Twoi inżynierowie takie rzeczy robią w przerwie śniadaniowej? To chyba jakiś przejaw masochizmu intelektualnego aby w tej sytuacji szukać kogoś zupełnie nowego i do tego obcego by się tylko użerać potem z bandą ignorantów.
    ;) ;)
    To chyba najlepsze podsumowanie tego wątku!

• #12 28 Kwi 2017 21:30
    polskanet
    Poziom 10  

Byłoby to najlepsze podsumowanie gdyby nie fakt, że:
    - ani razu nie wspomniałem o moich inżynierach, napisałem, że znam ludzi...
    - szukam zdolnych ludzi a nie bandy ignorantów.

Podsumowanie jest takie:
    + właśnie zleciłem w ramach rozmów 1 projekt (w sumie to samo ale zupełnie inaczej)
    + spróbuję dogadać drugi i trzeci lub przynajmniej nawiązać współpracę
    - straciłem godzinę na niepotrzebną dyskusję
    ale podsumowując było warto :)
    Dziękuję wszystkim za udział. Osoby realnie zainteresowane zachęcam do zgłaszania się dalej (jeżeli myślicie o stałej współpracy).

A najlepsze podsumowanie jest takie:
    - osobiście uważam, że układy STM Cortex to jedne z najlepszych rozwiązań na rynku, układy NUCLEO są bardzo fajne do zabawy na początek z Cortexami i kompatybilne z Arduino
    - pierwsze 5 osób, które się zgłosi dostanie 1 wybrany zestaw za darmo z przesyłką ( w sumie to 4 bo jedną osobę już mam :) ). Zakładam, że każdy wykorzysta go do nauki i własnego rozwoju a jak mu się znudzi lub kupi lepszy to ten przekaże dalej
    - potrzeba więcej pracy a mniej narzekania aby coś osiągnąć, wiem z doświadczenia
    - dobro zawsze wraca :)