Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWT 5109/P -1000 - Pralka nie pobiera wody

rotti 27 Kwi 2017 21:43 480 3
  • #1 27 Kwi 2017 21:43
    rotti
    Poziom 9  

Witam.
    Pralka zatrzymywała się w kilku stałych punktach. Po wyłączeniu i załączeniu wykonywała jakąś pracę i dalej stała w tym samym miejscu. Po przesunięciu programatora dalej pracowała dalej do następnego punktu "zawieszenia". Pranie w pralce było mokre nie wiem czy ciepłe. Dzisiaj chciałem dokładnie ustalić scenariusz pracy. Pralka nabrała wody popracowała chwilę i wypompowała wodę na wężu czułem minimalne ciepło. Przy drugim uruchomieniu pralka zaczęła się zachowywać inaczej.
    Teraz za każdym razem pralka po załączeniu w każdym programie zachowuje się następująco:

1. Słyszalne załączenie przekaźnika - najprawdopodobniej od zamka pokrywy
    2. Kilka obrotów bębna
    3. Dodatkowy szum oznaczający najprawdopodobniej załączenie pompy z jednoczesnym obracaniem bębna
    4. Zatrzymanie pralki i brak dalszej pracy

W trakcie pracy i jakiś czas po zakończeniu pokrywa jest zamknięta, zwolnienie następuje jakiś czas po wyłączeniu. Poprzez zamknięta rozumiem, że należy użyć sporej siły żeby ją otworzyć - ale jest to możliwe. Po słyszalnym zwolnieniu przekaźnika pokrywa otwiera się lekko.

Dodatkowe informacje: w niektórych fazach wirowania z mokrym wkładem pralka bardzo "skacze" po łazience. 3 miesiące temu w pralce wymieniono pompę.

Proszę o pomoc w diagnozie usterki.

0 3
  • #2 29 Kwi 2017 12:07
    MDD
    Poziom 26  

Odłącz grzałkę oba przewody i uruchom ją.

0
  • #3 29 Kwi 2017 18:08
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź cały układ odpływowy.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Kwi 2017 22:39
    skryn
    Admin grupy AGD

MKP 1µF (lub 1,5µF - nie pamiętam) w programatorze do wymiany.
    W każdym bądź razie, to coś na zdjęciu zaznaczone strzałką jest popsute.

Whirlpool AWT 5109/P -1000 - Pralka nie pobiera wody

0