Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr ICUS 30130 - Nie załącza się przy wzroście temperatury

mariusz_s2 27 Kwi 2017 22:33 1074 0
 • #1
  mariusz_s2
  Poziom 1  
  Witam!
  Posiadam lodówko-zamrażarkę Liebherr ICUS 30130 (0978010-03). Mam problem z utrzymywaniem stałej temperatury w całej lodówce. Po włączeniu i ustawieniu temperatury pokrętłem, sprężarka włącza się, po czym gdy uzyska właściwą temperaturę wyłącza się. Niestety pomimo wzrostu temperatury już tym razem lodówka się nie załącza. Aby wystartowała są dwie opcje: odłączenie jej z sieci i ponowne załączenie, lub zjechanie pokrętłem nastawy chłodzenia do zera i ponowne przekręcenie nastawy. Opcja trzecia to wciśnięcie przycisku SuperFrost wówczas sprężarka się uruchamia po czym wyłączam SuperFrost, wówczas dojdzie do zadanej temperatury po czym się wyłącza ale już nie załącza.
  Zauważyłem również że jeśli nie wyłączę SuperFrost samodzielnie, to po pewnym czasie zaczyna się mocna nagrzewać prawy frontowy bok wewnętrznej części lodówki, tuż przy drzwiach, co powoduje zwiększanie temperatury w lodówce, co w konsekwencji zapewne sprawia iż SuperFrost się nie wyłącza tylko chodzi na okrągło coraz bardziej nagrzewając ściankę.
  Dwa miesiące temu przerobiłem znany problem awarii. Lodówka przestała całkowicie chłodzić: migająca dioda chł. 3 + Super frost= uszkodzenie czujki parownika- przyjechał fachowiec wymienił sondę i wszystko ruszyło, aż do teraz.
  Będę wdzięczny za poradę, co to może być, czy kalkuluje się to w ogóle naprawiać...
  Pozdrawiam
  Mariusz