Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom w Cyfrowy Polsat przekładanie karty

28 Kwi 2017 11:47 25569 24
 • Poziom 6  
  Cześć wszystkim.
  Czy ktoś zna jakiś normalny lub tajemny ;) sposób żebym nie musiał ganiać z karta od dekodera do dekodera w Cyfrowym Polsacie przy usłudze Multiroom? Niby nic, ale latanie co kilka dni z piętra na piętro jest męczące. Szczerzę docenię każdą podpowiedź jak to rozwiązać.

  Dodam, ze wszystkie dekodery są w jednym budynku mieszkalnym (jednorodzinnym) i są zainstalowanie u jednego abonenta.
 • Poziom 29  
  Podaj modele dekoderów. Powinna być możliwość spięcia ich w sieć LAN co pozwoli im automatycznie wymieniać informację o autoryzacji.
  Moderowany przez telesat1:


  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • Poziom 6  
  1. Dekoder podstawowy (ten z którego trzeba przekładać kartę do dekoderów dodatkowych) - EVOBOX PVR
  2. Dekoder dodatkowy - MINI HD 2000 Multiroom

  Dziękuje za pomoc :)
 • Poziom 6  
  Literalnie w tej chwili nie, ale ten EVOBOX PVR poza wejściem (gniazdem) Ethernet ma również WiFi i mogę go zalogować w każdej chwili. Ten HD2000 nie ma WiFi (choć technicznie może mieć jeśli za niewielkie pieniądze dokupię już nie pamiętam co ) zatem trzeba by go podłączyć kablem do modemu co jest możliwe.
 • Poziom 29  
  OK, widzę że już mnie moderator uprzedził ale nie wierzyłem w to że CP jest nadal tak zacofane i właśnie skończyłem rozmowę z ich działem technicznym. Niestety kolego Cyfrowy Polsat nadal wisi na poziomie biegania z kartą z dekodera głównego do dodatkowego. U konkurencji (z której korzystam) można dekodery połączyć w sieć lokalną i same się autoryzują między sobą.
  Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 • Poziom 6  
  No trudno. Bardzo dziękuję za dobre chęci i poświęcony czas. Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie problemu, bo słyszałem, ze jakoś to można rozwiązać, to bardzo proszę o informację lub maila: nowemtu(malpa)gmail.com
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Ja posiadam multirum w cp od kilku lat i faktycznie kiedyś co jakiś czas trzeba było latać z kartą, ale gdzieś od ok 1,5 roku tego nie robiłem, przy czym nic nie zmieniałem.
  Jako główny to evobox a dodatkowy to hd7000
 • Poziom 15  
  Przy dzisiejszych cenach płytek typu SBC można zbudować układ typu "proxy" który wirtualnie po sieci LAN "przełoży" na chwilę kartę co n okres czasu... do tego celu idealnie nadaje się Raspberry Pi Zero W (wbudowane WiFi!) które w Polsce kosztuje na chwilę obecną ok. 30zł, po za tym jedyne koszty to gniazdo karty, płytka imitująca kartę i kilka godzin pracy średnio doświadczonego programisty :) Sama płytka idealnie do tego się nadaje, sam używam kilkunastu takich do podobnych celów, a w złączu karty inteligentnej częstotliwości są niezbyt duże a transmisja synchroniczna także sprawa jest prosta, gdyż można pójść po linii najmniejszego oporu i po TCP/IP przesyłać dane na poziomie logicznym (0/1).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  Zadziała. Przerabiałem już udostępnianie kart inteligentnych (smartcard) po sieci LAN. Karty które ja udostępniałem miały ponad poziomem samej komunikacji z kartą poziom protokołu USB (były w czytniku USB), a jeszcze powyżej była biblioteka wg standardu PKCS#11 komunikująca się po libusb z kartą. Poprzedni programista zajmujący się projektem przybrał właśnie takie podejście, czyli po sieci udostępnianie komunikacji czytnika z samą kartą inteligentną, dalej (u klienta) był sterownik który udawał czytnik USB i z nim gadała biblioteka. Działało, chociaż wymagało grzebania z sterownikami kernela u klienta, a kod nie był doskonały, także powodował sporadyczne BSOD, na przykład przy zerwaniu połączenia sieciowego. Potem, ograniczając już długość tego postu, bo to lekki offtop, już ja próbowałem jeszcze udostępniania na poziomie protokołu USB (USB/IP) i najwyższym poziomie wywołań PKCS#11, zostaliśmy na tym ostatnim rozwiązaniu ostatecznie. Oczywiście karty "polsatu" nie mają ani poziomu USB, ani tym bardziej nie używają standardu PKCS#11, także trzeba przyjąć podejście opisane jako pierwsze. Mało kto to w dzisiejszych czasach przyzna, ale 100 Mbps Ethernetu i 1 GHz taktowania CPU to nie jest mało, przy przyjęciu odpowiedniego real-time'owego podejścia można tym tunelować wiele rzeczy po sieci (jak USB/IP w moim projekcie w miarę działa nawet przez internet, to co dopiero tunelowanie samej komunikacji z kartą po sieci lokalnej).
 • Poziom 21  
  No zrobili ale szału nie ma. Lipne dekodery które obsłużą multiroom bezprzewodowy.
 • Poziom 25  
  Masz refleks, już od ponad pół roku są te dekodery.
 • Poziom 15  
  Przecież dalej można to tunelować przez internet, tyle, że jest dużo łatwiej.
 • Poziom 25  
  Tunelować można pociąg, trzeba najpierw mieć wiedzę jak działa taki multiroom aby pisać takie mądrości.
  Hasło VPN zna każdy gimbus, ale o protokołach sieciowych ma pojęcie niewielu.
 • Poziom 15  
  A cóż mogli wymyślić innego od przesyłania danych protokołem TCP lub UDP, ewentualnie bezpośrednio jako ramki Ethernetu?
 • Poziom 25  
  Wystarczy licznik hoopów, a pakiet ma TTL=1:) Większość na sklepowych routerach nic z tym nie nie zrobi.
  Szkoda czasu na dyskusję. Nikt nie będzie kupował routerów po kilkaset złotych, aby zaoszczędzić kilkanaście złotych miesięcznie.
 • Poziom 15  
  Wystarczy używany router za 30zł i odpowiednie oprogramowanie i konfiguracja. No ale istotnie, taki zabieg wytnie 90% szarej masy. Jak dla mnie, również dyskusja zakończona :)
 • Poziom 31  
  Już parę lat temu firma Pych wypuściła urządzenie o nazwie Net Clone, które robiło to automatycznie przez chmurę. Dedykowane było co prawda do NC+ czy N bo wtedy Polsat nie umożliwiał takich rzeczy Ze dwa trzy lata temu zbankrutowali/zlikwidowali działalność ale działało to jeszcze jakiś czas dopóki działały ich serwery. Nigdy tego nie odpalałem i nie wiem czy działa do tej pory. Ale jak widać był ktoś kto robił to komercyjnie...
 • Poziom 25  
  Tylko zapomniałeś jaka była cena... i dlatego zniknęli z rynku.
 • Poziom 31  
  Niemniej jednak temat może powrócić, znaczy się do końca roku popyt może wzrosnąć i umiejętność zbudowania na swoich routerkach V...powskiego światełka w tunelu może się przydać. A to z powodu wymarcia mniejszych gadów na rzecz tych większych