Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden budynek - 4 kamery - słabe oświetlenie/noc - co wybrać?

28 Kwi 2017 14:19 948 13
  • Poziom 9  
    Witam, poszukuje systemu monitoringu, abym miał podgląd w domu na komputerze, do firmy jest doprowadzony internet, jest router, jest ethernet, więc P2P lub serwer będą ok. Chciałbym, żeby w nocy było widać coś w razie czego. Jest to w miarę duża przestrzeń, więc potrzebuję 4 kamer które będą łapały ok 5-10 metrów. Mogą być wifi, mogą być na kablu, mogą być z rejestratorem. Z góry dziękuję
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Same kamery w nocy bez małej/minimalnej poświaty będą ślepe . Musi być jakieś minimalne oświetlenie .
    Moderowany przez suworow:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 9  
    Mogę dokupić oświetlenie podczerwone
  • Poziom 31  
    Tu chodzi o zwykłe oświetlenie by podczerwień działała , np. latarnia , lampa zewnętrzna.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• OptexOptex
  • Poziom 9  
    To środek budynku który praktycznie nie ma okien, jakieś lampy ledowe mogę zamontować, nie ma problemu, tylko bardziej mi o kamery chodzi. Co sądzicie o Orllo NV600 PRO? W dzień oczywiście jest oświetlenie, bez szału ale jest
  • Poziom 31  
    Chcesz widzieć szczegóły czy wystarczy ogólny podgląd ?
  • Poziom 9  
    Podgląd, no ale fajnie jakby twarz można było rozpoznać, w dzień jest ok światło, w nocy liczyłbym na sztuczne oświetlenie, ale godziny z zegarka czytał nie będę na kamerach
  • Poziom 31  
    Więc kamery AHD , HD . Jeżeli będzie mała odległość wystarczą zwykłe , chodź cena jest nie wiele się różniąca dlatego patrz na HD do tego musi być rejestrator obsługujący daną kamerę rozdzielczość czyli raczej kupuj w komplecie by współpracowały kamery z rejestratorem . I oczywiście patrz na rodzaj podglądu o którym piszesz by taka funkcja była. Cenowo co do IP lub po kablu to już twój wybór . Z kamer IP omijaj te tanie bo to przeważnie nic specjalnego :D;

Jest tyle innych tematów, a kolega uparł się aby pomagać właśnie w tym o którym nie ma pojęcia. Za całokształt wypowiedzi w tym temacie przyznaję ostrzeżenie.

• Poziom 9  
    Celuję w kamery ok 300zł/szt + jakiś rejestrator, no chyba, że łączą się z routerem i serwerem od razu. Chciałbym opinię o tych orllo, bo w internecie chyba same pozytywne, a kamery będą rozmieszczone co 5m, więc to chyba nieduży obszar dla pojedynczej kamerki
  • Poziom 31  
    ORLLO IR HD Ciekawy opis funkcje . Jednak nie miałem styczności z tym modelem .

• Poziom 43  
    ganjax15 napisał:
    Jest to w miarę duża przestrzeń, więc potrzebuję 4 kamer

Naszkicuj plan terenu z naniesionymi wymiarami, bo zaraz okaże się że potrzebnych jest 6 albo i więcej kamer.
    marqqv napisał:
    Same kamery w nocy bez małej/minimalnej poświaty będą ślepe

Guzik prawda, tym bardziej przy obecnej technologii.
    marqqv napisał:
    Tu chodzi o zwykłe oświetlenie by podczerwień działała , np. latarnia , lampa zewnętrzna.

Co to za bzdura? Dla kamery wystarczy oświetlacz podczerwieni, najlepiej 940nm.
    ganjax15 napisał:
    Co sądzicie o Orllo NV600 PRO?

Zabawka do niczego.
    ganjax15 napisał:
    fajnie jakby twarz można było rozpoznać

W dzień, i owszem jeśli ktoś będzie na tyle blisko kamery - w nocy na to nie licz.
    marqqv napisał:
    Więc kamery AHD , HD . Jeżeli będzie mała odległość wystarczą zwykłe

Co znaczy "zwykłe"? Wiesz chociaż o czym piszesz?
    marqqv napisał:
    do tego musi być rejestrator obsługujący daną kamerę rozdzielczość czyli raczej kupuj w komplecie by współpracowały kamery z rejestratorem

Ciekawe...ja nie kupuję żadnych kompletów tylko dobieram sprzęt wg.potrzeb i jakoś zawsze wszystko działa jak powinno.
    marqqv napisał:
    I oczywiście patrz na rodzaj podglądu o którym piszesz by taka funkcja była.

Jest od dawna nawet w najtańszych rozwiązaniach.
    ganjax15 napisał:
    Celuję w kamery ok 300zł/szt +

Zwiększ tą kwotę dwukrotnie jeśli chcesz mieć coś porządnego, np.DS-2CE56D1T-VFIR3 a nie jakość taką jakbyś tam powiesił ziemniaka.
    ganjax15 napisał:
    Chciałbym opinię o tych orllo, bo w internecie chyba same pozytywne

Napisałem - gó..o.
    marqqv napisał:
    ORLLO IR HD Ciekawy opis funkcje

Co, były obrazki kolorowe (w dodatku identyczne jak na setkach innych stron z chińskim badziewiem) i już jest super?
    marqqv napisał:
    Jednak nie miałem styczności z tym modelem .

Z żadnym innym chyba także skoro piszesz takie bzdury.

@ganjax15 Krótko w ramach podsumowania - na sprzęt potrzebujesz ok.4000zł.netto.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 30  
    ganjax15 napisał:
    Mogą być wifi, mogą być na kablu,

o WIFI zapomnij.
    Jaki budżet ?
  • Poziom 2  
    Też wydaje mi się, że pod względem opisu i specyfikacji orllo wypada całkiem ok. Chętnie zobaczyłbym jakiś test użytkownika, czy ktoś coś takiego zrobił?