Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra z16se 1.6 8v - Po Remoncie silnika ok 2000 km świece dziwny kolor

czetus 28 Kwi 2017 19:48 2085 3
  • #1 28 Kwi 2017 19:48
    czetus
    Poziom 8  

Witam.

Jak w temacie ponad 2k km temu robiony był remont a mianowicie, wymiana pierścieni, wymiana uszczelniaczy zaworowych, wymiana dźwigienek popychaczy, wałek rozrządu (dźwigienki i wałek były wytarte, progi na wałku) + uszczelki, problemem było straszne dymienie na wolnych obrotach i pobór oleju ok. (może więcej) 750 ml na 200 km, przebieg silnika 220k, majster mówił że cylindry są ok, planowanie głowicy, szlif gniazd zaworowych - jeśli tak się nazywa ta czynność :), zalany olejem 10w40.

Teraz po remoncie bierze około 0.5l na 1k, mierzone cały czas w tym samym miejscu (bagnet jak widziałem w misie olejowej wchodzi pod kątem więc lekkie pochylenie auta na bagnecie to duża różnica/przekłamanie), dla mnie i tak dużo bierze ale mniej niż wcześniej... .
    Wykręciłem świece z auta i na każdej świecy jak można na zdjęciach zobaczyć po jednej stronie jest identyczny nagar, czym może być to spowodowane, dodam auto jeżdżone na LPG - nic nie chcę na razie sugerować, poproszę o opinie, pomoc, dzięki.

0 3
  • #3 28 Kwi 2017 20:25
    Durkisz
    Poziom 8  

Po świecach widać, że spala olej. Jeśli kopci na niebiesko to już wiesz co jest

0
  • #4 28 Kwi 2017 20:35
    czetus
    Poziom 8  

Takie jednostronne okopcenie, nagar, ze spalania oleju to przez gniazdo popychacza czy pierścienie (nie zbierają oleju z cylindra) jeśliby taką diagnozę postawić ?
    Teraz z rana i popołudniu jak postoję w korku to tak jakby para leci ulatnia się szybko w powietrzu.
    Na stacji benzynowej stałem długo wyłączyłem silnik, po zatankowaniu tj. jakieś 4 minuty po odpaleniu poszedł dymek niebieski.

Dodam że ten ciemny kolor na świecy taki świecący, nie jest to mokre tylko przypalone.

0