Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra z16se 1.6 8v - Po Remoncie silnika ok 2000 km świece dziwny kolor

czetus 28 Apr 2017 19:48 3501 3
    czetus
    Level 9  
    Witam.

Jak w temacie ponad 2k km temu robiony był remont a mianowicie, wymiana pierścieni, wymiana uszczelniaczy zaworowych, wymiana dźwigienek popychaczy, wałek rozrządu (dźwigienki i wałek były wytarte, progi na wałku) + uszczelki, problemem było straszne dymienie na wolnych obrotach i pobór oleju ok. (może więcej) 750 ml na 200 km, przebieg silnika 220k, majster mówił że cylindry są ok, planowanie głowicy, szlif gniazd zaworowych - jeśli tak się nazywa ta czynność :), zalany olejem 10w40.

Teraz po remoncie bierze około 0.5l na 1k, mierzone cały czas w tym samym miejscu (bagnet jak widziałem w misie olejowej wchodzi pod kątem więc lekkie pochylenie auta na bagnecie to duża różnica/przekłamanie), dla mnie i tak dużo bierze ale mniej niż wcześniej... .
    Wykręciłem świece z auta i na każdej świecy jak można na zdjęciach zobaczyć po jednej stronie jest identyczny nagar, czym może być to spowodowane, dodam auto jeżdżone na LPG - nic nie chcę na razie sugerować, poproszę o opinie, pomoc, dzięki.
    Durkisz
    Level 9  
    Po świecach widać, że spala olej. Jeśli kopci na niebiesko to już wiesz co jest
    czetus
    Level 9  
    Takie jednostronne okopcenie, nagar, ze spalania oleju to przez gniazdo popychacza czy pierścienie (nie zbierają oleju z cylindra) jeśliby taką diagnozę postawić ?
    Teraz z rana i popołudniu jak postoję w korku to tak jakby para leci ulatnia się szybko w powietrzu.
    Na stacji benzynowej stałem długo wyłączyłem silnik, po zatankowaniu tj. jakieś 4 minuty po odpaleniu poszedł dymek niebieski.

Dodam że ten ciemny kolor na świecy taki świecący, nie jest to mokre tylko przypalone.