Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WM12E360PL - Nie działa grzałka i dolewa wody

28 Apr 2017 19:53 783 4
 • Level 22  
  W pralce uszkodził się silnik oraz uszkodził się programator, w sterowniku spaliło 2 oporniki oraz ścieżkę, triak wymieniłem na nowy mimo, że na mierniku wskazywało że dobry. Po wymianie silnika i naprawie sterownika pralka ruszyła i niby wszystko było ok. Pralka nie jest moja tylko mojej szefowej więc dowiedziałem się, że dalej coś jest nie tak dziś rano. Pralka normalnie pierze, ale nie działa grzałka, grzałkę sprawdzałem wcześniej w czasie naprawy i była ok.

  Dodatkowo pralka co jakiś czas dolewa wody i tak przez cały program. Przeorałem całą płytkę wcześniej jak wymieniałem te oporniki i niby nic więcej się nie uszkodziło. W załączniku zdjęcia płytki i moje pytanie do czego jest to złącze obok złącza do panela przedniego, z tego co pamiętam jak to składałem to tej wtyczki nie wsadzałem do programatora, może to przeoczyłem nie wiem. Model sterownika to EPW65539 556 000 5659 na czerwono zaznaczyłem złącze. Mam male doświadczenie w pralkach więc dlatego zwracam się do was, jeśli nie wtyczka to co mogło się uszkodzić więcej w tym sterowniku?
  PS.
  Dodam że złącze jest na 4 piny
 • SterControlSterControl
 • Level 22  
  Widzę że nikt nie jest mi w stanie pomóc to może ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy w tym modelu?

  Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

  Albo reset zrobić modułu,czy jest coś takiego w pralce?Może w czasie zwarcia na silniku coś się zawiesiło w pamięci?
 • SterControlSterControl
 • Level 12  
  Tak na początek to może wąż odpływowy leży na podłodze, woda ucieka do odpływu i nie ma poziomu do załączenia grzałki.
 • Level 22  
  Problem rozwiązany, uszkodził się dodatkowo przekaźnik od grzałki. Z tym dolewaniem wody to nie wiem co było, ale dodatkowo przedmuchałem przewód od hydrostatu. Pralka działa bez zarzutów i nagrzewa wodę, uszkodzeniu uległ programator oraz silnik. W silniku skończyła się szczotka i sprężyna zaplątała się na komutatorze robiąc zwarcie i uszkadzając go a przy okazji uszkodziła programator. Przekaźnik musiał już wcześniej nie stykać i dlatego nie grzała wody.