Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciśnienie wody z bojlera.

jaskiniowiec24 01 Maj 2017 20:12 7110 39
    Zbych034
    Poziom 38  
    Kiedyś taki dostałem z bojlerem firmy Biawar
    stanislaw1954
    Poziom 42  
    Zbych034 napisał:
    Kiedyś taki dostałem z bojlerem firmy Biawar
    Mnie jednak chodziło o konkretny typ , bo może to co dostałeś, to był "normalny" zawór, tylko nie trzymał zwrotny, bo coś wpadło pod gumę grzybka np. konopie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    BrucieK
    Poziom 11  
    Tylko jak ten zwrotny zawór bezpieczeństwa pozwoli cofać się ciepłej wodzie do instalacji zimnej to chyba istnieje ryzyko, że cała instalacja zostanie skażona Legionellą, no nie? Nie lepiej było by dać zawór bezpieczeństwa i zawór antyskażeniowy? Jeżeli instaluje się zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe to nie widze sensu żeby woda ciepła miała się cofać do instalacji zimnej wody w celu obniżenia ciśnienia.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    idepopizze
    Poziom 33  
    Nikt o tym nie napisał to może ja napiszę.
    Najpewniej ten baniak jest emaliowany w środku. Oczywiście naczynia przeponowego w instalacji nie ma bo i po co. Problem polega na tym że baniak zrobiony jest z cienkiej blaszki i jak go tak będziecie rozdymać tymi 8 atmosferami to tą emalię w środku trafi i popęka, a ponieważ jest tam gorąca woda to ona szybko zrobi resztę z blachą tego baniaka.
    Oszczędzicie na 5 litrowym naczyniu przeponowym a wydacie na przyśpieszone wymiany baniaka. Ot ekonomia .....

Jakimś tam rozwiązaniem jest lekkie uchylenie kranu z zimną wodą na czas grzania, ale kto o takich rzeczach regularnie pamięta ....
    jaskiniowiec24
    Poziom 10  
    Uważam iż temat można zamknąć gdyż nic nowego już nikt nie pisze.Wiem że naczynie przeponowe jest dobrym rozwiązaniem ale już pisałem nie ma tam miejsca ledwo co ręce mogę włożyć.Może jak będę przerabiać instalację.Ale na chwilę obecną jest to nie realne.Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
    retrofood
    Moderator
    jaskiniowiec24 napisał:
    Wiem że naczynie przeponowe jest dobrym rozwiązaniem ale już pisałem nie ma tam miejsca ledwo co ręce mogę włożyć.Może jak będę przerabiać instalację.Ale na chwilę obecną jest to nie realne.

Musisz jeszcze zmienić myślenie. Nie ma takiej opcji, że nie da się zmieścić pięciolitrowego naczynia. Chociażby kosztowało to estetykę pomieszczenia.
    Trzeba tylko chcieć, a nie tłumaczyć, że się nie da.
    idepopizze
    Poziom 33  
    Nie rozumiem w czym widzisz problem.
    Naczynie przeponowe wcale nie musi być za zaworem bezpieczeństwa w pobliżu baniaka.
    Jeżeli użyjesz odpowiedniego (któryś Afriso) to możesz zamontować go chociażby w kotłowni za licznikiem.
    retrofood
    Moderator
    idepopizze napisał:

Jeżeli użyjesz odpowiedniego (któryś Afriso) to możesz zamontować go chociażby w kotłowni za licznikiem.

Dokładnie, jedyny wymóg to miejsce już za zaworem zwrotnym, na zimnej wodzie przecież.