Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom komunikacja rs232 Bt interpretacja zmiennych

extremedesign 29 Kwi 2017 21:55 579 5
  • #1 29 Kwi 2017 21:55
    extremedesign
    Poziom 9  

Witam wszystkich mam taki problem.Potrzebuję z aplikacji android wysłać cztery zmienne typu Word do procesora Atmega 32 i zapisać je w Epromie.Dane wysyłane w Srtingu.
    Na razie wysyłam dane z terminala z Pc-ta.Aplikację na Android pisze mi ktoś inny.Potrafię wysłać jedną zmienną nadaną jako String przekształcić na Word i zapisać ją w Eprom na procku ,ale .....nie wiem jak mam wysłać ciąg tych czterech zmiennych i potem odpowiednio je odczytać i poprzydzielać ten String do poszczególnych zmiennych i odpowiednio te zmienne przekształcić na word.Pomużcie jak możecie .Jak ktoś może niech dopisze brakujące ogniwa.Pod spodem wycinki programu.

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

pozdrawiam wszystkich

0 5
  • #2 30 Kwi 2017 13:13
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Kwi 2017 14:14
    extremedesign
    Poziom 9  

niveasoft napisał:
    Możesz podpisać te zmienne tak by przez poprzedzające literki program mógł je przypisać do zmiennych w programie.
    Na swoim forum niedawno pomogłem komuś napisać część odbiorczą dla takiego mini komputera pokładowego samochodu.
    Bez problemu można poprzez BT zapisać i odczytać datę następnego przeglądu, wymiany oleju czy co tam jeszcze a dane są bardziej "złożone" niż Twoje Wordy :D

Możesz też zapakować wszystkie te dane do jakiejś struktury i program będzie wiedział pod którym miejscem kryją się dane dla kolejnych zmiennych.

Ok!Dziękuje oczywiście.Przyjmijmy że re trzy zmienne to A,B,C,D ich wartości kolejno 10,20,30,40 .Wysyłam z terminala A10B20C30D40 i teraz jak mam je złapać i odpowiedno przypożądkować.Chodzi mi o konkret czyli kod jak ktoś może pomóc .Tej teorii w książkach mnogo a konkretów niestety nie.
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 30 Kwi 2017 14:52
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Kwi 2017 15:13
    extremedesign
    Poziom 9  

Prze....bardzo.....dziękuję!!!

0
  • #6 30 Kwi 2017 15:24