Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony 55xe8577 - po podłączeniu z konsolą ps4 pro wyświetla hdr tylko w 2k

zbynosz 30 Kwi 2017 07:43 2244 6
  • #1 30 Kwi 2017 07:43
    zbynosz
    Poziom 7  

Witam
    Mam pytanko odnośnie podłączenia telewizora sony 55xe8577 z konsolą ps4 pro.
    konsola jest podpięta kablem hdmi to telewizora i kablem optycznym do amplitunera sony STR-DN860, telewizor jest połączony z konsolą i z amplitunerem (amplituner do wejścia hdmi z obsługą ARC).
    Wszystkie ustawienia telewizora są na automatyczne a tryb obrazu na gra.
    W ustawieniach konstoli też wszystko zostało zaznaczone na automatyczne.

W ustawieniach konsoli jest wyświetlany komynikat:

rozdzielczość: 3840 x 2160 - 60 Hz
    format koloru: YUV420
    hdr w twoim tv: 2K/4K
    HDCP: 2.2
    hdr jest możliwy tylko w rozdzielczości 2k. sprawdz ustaiwenia telewizora.

próbowałem zmieniać ustawienia trybu gry (zmiana ustawień dodatkowych funkcji zwiazanych z polepszeniem obrazu i koloru - automatyczne lub całkiem wyłączone), zmieniłem podłączenie konsoli do gniazda w tv z obsługą ARC i wypróbowałem kilka różnych kabli, ale nadal nie mogę uzystać HDR w rozdzielczości 4k.

pytanko brzmi: czy sony przycieło w wała i wypuściło dedykowany tv do konsoli z ograniczonymi możlilwościami (HDR tylko w 2K), a może trzeba gdzie indziej zmienić ustawienia aby uzystać pełno wartościowy obraz.

0 6
  • #3 30 Kwi 2017 09:46
    zbynosz
    Poziom 7  

teraz nie mogę, ale z tego co pamiętam to 1,3 oraz kabel z biedronki w oplocie i kabel dołączony do konsoli

0
  • #4 30 Kwi 2017 09:53
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Raczej powinien być HDMI 1,4.
    Czytałeś link.

0
  • #5 01 Maj 2017 14:51
    zbynosz
    Poziom 7  

nie jestem pewien jaki dodano do konsoli, kupię kabel w standardzie 2,0 i dam znać czy coś pomogło

Dodano po 10 [godziny] 4 [minuty]:

Sprawdziłem połączenie na kablu 1.4 i dalej bez zmian. Czy jest możliwe że potrzebny będzie kabel w standardzie 2.0?

Dodano po 18 [godziny] 42 [minuty]:

http://konsolowe.info/2016/09/aby-wykorzystac...osci-ps4-pro-niezbedny-bedzie-kabel-hdmi-2-0/

wychodzi na to że to jednak wina telewizora :-(

0
  • #6 02 Cze 2017 23:36
    zbynosz
    Poziom 7  

info dla zainteresowanych:

aby uzyskać jakość obrazu 4K z HDR koniecznie trzeba spełnić następujące warunki:

1) potrzebny jest kabel hdmi w standardzie minimum 2.0, niższy nie jest w stanie przepuścić tak duży sygnał (dzwięk + obraz + HDR), w moim przypadku kabel dołączony do konsoli nie spełniał tego wymogu mimo że producent deklaruje o dołączeniu takiego kabla do zestawu.

2) konsola ps 4 pro - ustawienia wyjścia wideo:
    - rozdzielczość: 2160p - YUV420
    - zakres RGB: automatyczne (zalecane)
    - HDR: automatyczne
    - wyjście funkcji Deep Colour: automatyczne

3) ustawienia telewizora sony 55xe8577:

- ustawienia obrazu hdmi gdzie podłączona jest konsola:
    tryb obrazu: gra
    ustawienia zaawansowane:
    tryb HDR: włączony,
    zakres sygnału hdmi: pełny,
    przestrzeń kolorów: BT2020

ustawienia nasycenia barw, czerni itd. - wg własnych potrzeb.

- ustawienia zewnętrzne wejścia:
    format sygnału hdmi: ulepszony format

przy zastosowaniu takich ustawień informacje o wyjściu wideo jakie podaje konsola:

- rozdzielczość: 3840x2160-60Hz
    - format koloru: YUV420
    - hdr w twoim tv: obsługa 2K/4K
    - hdcp: 2.2

reasumując, telewizor sony nie do końca w pełni wykorzystuje możliwości konsoli ps4 pro, ale to nie pierwszy raz tak sie dzieje. Lepsze parametry można uzyskać na samsungu ale trzeba liczyć się wtedy z rozklejającą obudową i uszkodzeniami matrycy.

może w przyszłości sony przestanie grać w ch..a z konsumentami i wprowadzi jakąś aktualizację, która pozwoli w 100 % wykorzystać możliwości konsoli na tym konkretnym modelu tv

mam nadzieję że komuś się przyda ta informacja.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&s...tion%3Dshowfull%26id%3D1495007874&prev=search

warto przeczytać - podobno można uszkodzić konsolę przy źle dobranych ustawieniach w trybie HDR

1
  • #7 22 Cze 2017 02:59
    zbynosz
    Poziom 7  

Temat do odświeżenia.

Kilka dni temu Sony wprowadziło aktualizację dla telewizora. Zmianie uległo menu (brak kilku opcji ustawień). Konsola w w/w ustawieniach daje radę, sprawdzałem ustawienia w tyrbie auto i też można uzyskać hdr z 4k. W telewizorze nie można ustawić automatycznej opcji koloru - trzeba ustawić ręcznie (brak opcji auto) Może komuś uda się uzyskać obraz jakoścji 4K z HDR i w formacie koloru YUV 422.

0