Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do górek Yamaha czy Electro Voice

30 Kwi 2017 09:36 1629 7
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam kolumny LDM Armagrddon. Kupiłem je niedawno ale po rozebraniu zamiast Celestion-a znalazłem w środku głośnik: Dragon`s Head, zdjęcie poniżej. Nie mam pojęcia jakiej mocy to jest i chcę go zmienić. Zastanawiam się nad dwoma markami: Yamaha albo Electro voice.
    -Kolumny są napędzane końcówka Yamaha P3500S
    -Rozmiar głośnika średnio tonowego 31 cm 12 cali
    -Doły Eminence Kilomax 1,2 kW RMS sztuka

Proszę o pomoc w dobraniu firmy i mocy. :)
    Głośniki do górek Yamaha czy Electro Voice
  • Poziom 43  
    sasanp napisał:
    Nie mam pojęcia jakiej mocy to jest
    Firma istnieje i można się do nich odnieść z pytaniem podając model głośnika...
  • Poziom 43  
    sasanp napisał:
    po rozebraniu zamiast Celestion-a znalazłem w środku głośnik: Dragon`s Head,

I nic dziwnego, bo jak pamiętam w systemach Armageddon stosowano głośniki p. J. Głowackiego. Nawet w basach stosowano jego głośniki.
    W sumie to solidne i bardzo dobrej jakości głośniki, więc nie do końca widzę sens ich zmiany.
    Moc wynika z symboliki modelu i zapewne wynosi 300W.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Mam za silne doły górki nie dają rady. Stosunek 2,4 kw do 600 wat to według mnie zdecydowanie za mało. Waham się po prostu między 2 firmami i zastanawiam jaką moc zastosować żeby miało to ręce i nogi.
  • Poziom 43  
    Moc, to najmniejszy problem. Kupisz nawet dwa razy większej mocy głośniki, ale o gorszej o 3 dB skuteczności i praktycznie wyjdzie na to samo a nawet gorzej, bo by uzyskać podobne natężenie dżwięku, będziesz musiał w te głośniki wpakować dwa razy większą moc. Poza tym jest też kwestia dopasowania do obudowy, jak i zwrotnicy. Zmiana głośnika na inny, to nie taka prosta sprawa jak Ci się wydaje. Zapytaj p.Głowackiego o parametry. Choćby tylko te podstawowe, jak: SPL, moc, średnicę cewki.
    Piszesz, że zasilasz te nadstawki Yamahą P-3500S, więc może zasilenie ich inną końcówką da pożądany efekt, bo (ogólnie) yamahy mocą nie grzeszą. Lubi sobie ta firma ponaciągać moce swoich sprzętów.
    Może po prostu nie do końca poprawnie konfigurujesz system, że:
    sasanp napisał:
    górki nie dają rady

Tym bardziej, że Kilomax-y nie należą do najbardziej efektywnych basowców.

Czym zasilasz basy? Czym dzielisz pasmo?

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Basy są napędzane ADS PLX 4000. To że trzeba zmienić zwrotnicę to jest oczywista sprawa wiec dlatego nie pytałem. Zwrotnice dopasowuje się do głośnika. Głośniki są za słabe bo ostatnio przegiołem i zaśmierdziało z nich. A kolega powinien wiedzieć, że jak głośnik ma 100w i 93db i 200w 93db to nie grają tak samo. Sama skuteczność nie jest wykładnią.
    Pytanie było proste jaka marka i jaki stosunek mocy z tego co pamiętam było to procentowo ale za cholerę nie mogę znaleźć ile.
  • Poziom 43  
    Aaaa, to przepraszam za moją niewiedzę i w zderzeniu z wiedzą szanownego kolegi, wycofuję się ze swoich wcześniejszych wypowiedzi. :|

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dla potomnych udało mi się pogadać z osobą robiącą niegdyś głośniki:
    Przy założeniu że: głośniki mają tą sama skuteczność:
    Przy basie 1,2kw należało by zastosować średni ton 12" 600w lub 2x 12" 300w
    i gwizdek przynajmniej 100w

Odnośnie głośnika widocznego na zdjęciu
    Literka M oznacza MID czyli średnio tonowy 12 oznacza 12" i 38 oznacza 300w 8ohm
    103 db