Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie udany pomiar układy LM317T testerem "LCR T-4 Mega 328"

30 Kwi 2017 13:29 645 4
  • Poziom 11  
    WITAM forumowiczów "elektroda.pl"
    Ostatnio zakupiłem na aliexpres Tester tranzystorów i RLC o nazwie "LCR T-4 Mega 328" i jako początkujący mam problem z pomiarem stabilizatora LM317T.
    Widziałem na YouTube że tan tester nie ma problemu z pomiarem innych tranzystorów a w tym przypadku z tym układem jest u mnie niestety problem.
    Na pewno wielu z Was posiada takowy tester i jeżeli ktoś przy okazji posiadał by taki układ LM317T to był bym bardzo wdzięczny jak by go spróbował zmierzyć tym testerem, albo ten układ LM317T nie da się w ten sposób zmierzyć tylko ja jeszcze o tym nie wiem.
    Może w skrócie opiszę ten problem, otóż tester posiada listwę pomiarową w której jest 14 otworów i są one ponumerowane a niektóre otwory posiadają takie same numery i z tego co doczytałem to nie wolno wkładać części pomiarowej do tych samych otworów z tymi samymi numerami a przy pomiarze układu LM317T właśnie tylko tak mogę dokonać pomiaru wkładając jego dwie nogi do tych samych numerów czyli np. pierwsza noga to otwór nr.3 a dwie pozostałe są w numerach 1 i 1 i na dodatek jak obrócę LM317T to miernik podaje całkiem inne wyniki i przy każdym jago pomiarze wykrywane są tylko dwie jego nogi.
    Raz układ jest wykrywany jako jedna dioda a jak go obrócę to jest wykrywany jak dwie diody.
    Dodam że ostatnio zakupiłem sporą ilość tych układów LM317T i na pewno nie ma mowy żeby były one uszkodzone.
    Najlepiej jak wszystko Wam pokarze na fotkach, na końcu jest fotka pomiary innego tranzystora "B s9011 G" i w tym przypadku miernik nie miał z nim kompletnie żadnego problemu.
    i odwrotnie
    Dziwny pomiar w otworach 3 1 1
    obrót układu i całkiem inny wynik testu
    I udany pomiar innego tranzystora "B s9011 G"
    Więc pytanie czy miernik jest zepsuty czy może nie jest przystosowany do pomiaru tego układu "LM317T"
    Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    LM317T to nie tranzystor! Ten tester nie obsługuje układów scalonych.
  • Poziom 11  
    Bardzo Ci "miecho18" dziękuję za szybką i pomocną odpowiedz.
  • Poziom 11  
    Dzięki "Ricoh_220"