Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rolki wariatora - Pasek napędowy

30 Kwi 2017 14:19 840 4
  • Poziom 16  
    Skuterek toros f16 4T

Wymieniłem pasek na nowy Bando i rolki 5,5 g. Na stronie producenta pisze że takie rolki to standard w tych skuterach wszytko ok tylko skuterek teraz się dłużej rozpędza do maksymalnej prędkości jaka jest 76 Km/h wcześniej było to znacznie szybciej. Czy to rolki są cięższe niż były czy pasek nowy po prostu musi się trochę wyrobić ?
  • Poziom 35  
    Sprawdź, czy założyłeś pasek o wymiarach zalecanych przez producenta, może być za długi.
  • Poziom 16  
    Taki sam jaki wyciągnąłem stary sprawdzałem na nim wymiary były wybite.
  • Poziom 35  
    To sprawdź jeszcze powierzchnie "telerzyków" wariatora, które nie mogą mieć wgłębień (nierówności", bo utrudniają przemieszczanie się paska (góra - dół). W jaki stanie jest sprzęgło odśrodkowe, może zużyte są okładziny cierne, dzwon, bądź uszkodzona sprężyna. Ciężar rolek ma wpływ m.in. na szybszy start skutera.
  • Poziom 16  
    Talerze gładkie jak lustro. Rolki nowe ale te same 5.5 grama sprzęgło chodzi elegancko w palcach się ściska a okładziny jest jeszcze sporo. Czytałem że nowy pasek musi się ułożyć zrobiłem już 90 km komuś się tam ułożył dopiero po 200 Km poczekam jeszcze i jeśli nic się nie będzie działo to będę zmieniał wtedy wario i sprzęgło.