Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka rotacyjna 3 noże po 380mm- nie tnie trawy

30 Kwi 2017 17:39 2568 5
  • Poziom 16  
    Witam zbudowałem taką kosiarke jak na zdjęciu, niestety po podłączeniu do ciągniczka nie bardzo chce ciąć. Przekładnia 1:4, średnica talerzy z nożami 380mm, prędkośc WOM około 300 obr/min, ale z predkościa 850 obr/min tez nie tnie. Zastanawiam się czy nie jest to wina noży które wyglądają tak;

Może założyć noże typu:

Myślicie że to pomoże?

Zbudowałem rok temu kosiark z jednym nożem o średnicy 110cm i tnie przy obrotach rzędu 100 obr/min
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Czyli te drugie noże dały by rade? Mój wom wyciąga 875 ob./min przy 2200/ obr min silnika. Czyli razem z przekładnia 4:1 to jest 3500 obr/min
  • Poziom 24  
    Zawinięte "skrzydełka" przy nożu , maja "podnosić" trawę przy koszeniu . Czy te Twoje noże nie zakłucają swojej pracy przygniatając trawę do podłoża ?
  • Poziom 16  
    Chyba przygniataja. Przyspawalem zwykly plaskownik na probe o grubosci 5mm bez ostrzenia i tnie. W takim razie problem z nozami
  • Poziom 31  
    Witam,
    Zamontuj oryginalne noże od kosiaki http://www.fhukaktus.pl/sklep/listwa-tnx104ca-380-mm-jakmet-143a-p-863.html zmieniając mocowanie i będzie dobrze z tym że takie noże powinny być ze sobą zsynchronizowane ( ustawione tak jak u Ciebie w jednej linii ) noże nie mogą uderzać o siebie (kąt przestawienia to 90 stopni. Jeżeli użyłeś napędu pasowego to środkowy nóż powinien być wysunięty do przodu, w kierunku ciągnika. W kształcie trójkąta równobocznego .