Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 1050 ti - Źle działa z monitorem Samsung

30 Kwi 2017 19:44 540 4
  • Poziom 2  
    Dw dni temu zakupiłem nowy komputer - procesor AMD X8 FX 8300 , płyta Gigabite 78 MLT USB3 , pamięć 8gb 1600 ddr3,dysk 1TB Sata III Toshiba,zasilacz ATX 500W, Grafika GTX 1050 Ti. Jako , że często obrabiam zdjęcia to korzystam z dwóch monitorów - oba Samsung większy 40cali UE 40 EH 5300 I i mniejszy chyba 23 cale S 20B 300H. Oba HD. Wpiołem nowy komputer do monitorów i po uruchomieniu na większym z nich obraz jest zbyt ostry. Opiszę to tak wygląda to jakby przy obróbce zdjęć bardzo mocno przesadzić z wyostrzeniem, szczegóły są zbyt mocno kontrastowe ,,poprzepalana" kolorystyka ogólnie widok nieprzyjemny dla oka z wyraźnym ,,ziarnem". Mniejszy monitor pracuje bez zarzutów. Połączenie na kablach HD-HD i HD - DVI. Żadne próby z mojej strony dostrojenia monitora zmiany w panelu sterowania , obniżenia jasności , kontrastu, odświeżania oraz zamiany kabli pomiędzy monitorami i wejściami na monitorze nie przyniosły żadnego skutku cały czas to samo mały w kazdej kombinacji OK większy niestety nie. Poprzedni komputer miał kartę Gforce 9600 gt i z tymi monitorami działało poprawnie. Dodam ,że w większym monitorze mam smart tv i zarówno wcześniej jak i teraz obraz jest OK. Pomocy - co może być nie tak w tym zestawie lub co robię nie tak?

• Poziom 43  
    Telewizor nie posiada gniazda HDMI opisane jako PC IN?
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    Telewizor nie posiada gniazda HDMI opisane jako PC IN?

Niestety nie posiada.Ma 3 gniazda HDMI opisane jako 1(DVI) , 2 , 3 - wszystkie kombinacje sprawdziłem i dalej to samo.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Podłącz pod DVI, w ustawieniach telewizora przypisz do tego gniazda komputer(PC).
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    Podłącz pod DVI, w ustawieniach telewizora przypisz do tego gniazda komputer(PC).

Naprawdę wielkie dzięki! Zrobiłem tak napisałeś i wszystko jest OK, teraz już pozostało tylko cieszyć się z nowej zabawki-jeszcze raz dziękuję za pomoc!
    GTX 1050 ti - Źle działa z monitorem Samsung