Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 3176 - Alarm uruchamia sie po 30 min.

30 Kwi 2017 21:07 981 8
 • Poziom 5  
  proszę o pomoc
  alarm po uzbrojeniu ,włącza się po upływie 30 minut - sygnały diodą (4) Co z tym zrobić ?

  Moderowany przez CameR:

  Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

 • Poziom 5  
  czytałem ,czytałem i znalazłem taką samą informacje ,ale co z tym można zrobić. Nie znam się na alarmach, a w moim miejscu zamieszkania nikt nie obsługuje Cobry . Kiedyś rozładował się akumulator ,,po naładowaniu był spokój około 2 tygodni i ponownie zaczyna sygnalizować, i ponownie po takim samym czasie.
 • Poziom 5  
  Na stole nie podłączony ciągle w aucie

  Dodano po 31 [sekundy]:

  cobra 3176 ford fokus 2007

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  bonodaniel napisał:
  co z tym można zrobić. Nie znam się na alarmach

  Mogę tylko doradzić - wymień akumulator na inny nowy .
  Jeżeli to nie pomoże - znajdź warsztat.
 • Poziom 5  
  czy można to powiązać ze słabym akumulatorem ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  ok dzięki za pomoc , na dziś może uda się prostownikiem go podładować , dziwne jest to że autko pali i wszystko jest ok .

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  bonodaniel napisał:
  po upływie 30 minut

  W module GEM:
  Urządzenie zapobiegające rozładowaniu akumulatora powoduje automatyczne wyłączenie oświetlenia włączonego przez użytkownika i brzęczyka ostrzegawczego po upływie 30 minut. Odliczanie czasu zaczyna się w momencie ustawienia wyłącznika zapłonu w położeniu 0 lub I, a oświetlenie włączone przez użytkownika i brzęczyk ostrzegawczy wyłączają się automatycznie po upływie tego czasu.

  Jeżeli alarm w Fordzie, został nieumiejętnie podłączony przez instalatora, to wtedy wzbudzi się po 30 minutach. Jednak skoro problem powstał dopiero po rozładowaniu akumulatora, to podłącz diagnoskop i "sprawdź" moduł GEM.

  Czy po rozładowaniu akumulatora "zmieniła się" jeszcze jakakolwiek inna zaprogramowana opcja samochodu (ostrzegania, otwierania, ryglowania, ... itp) ?
 • Poziom 5  
  po tym rozładowaniu akumulatora żadne urządzenie nie zmieniło swoich parametrów, alarm Cobry już trwa jakiś czas ,ale tak jak pisałem zdarzyło się jakis czas temu rozładowanie akumulatora, i po tym alarm jakby sie naprawił na jakieś dwa tygodnie i teraz ponownie szaleje. Alarm w fordzie jest zamontowany fabrycznie przez ITALSEC , teraz to chyba SEMECO mam ten samochód jakieś trzy lata i żadnych awarii nie było (elektronicznych awarii). Co do tego modułu który Pan opisał to nie posiadam takiego urządzenia(urządzenia aby sprawdzić ten moduł), i chyba pozostanie mi znaleźć jakieś warsztat choć z tym będzie problem. A czy istnieje taka konfiguracja aby ,alarm wyłączyć i zostawić tylko funkcje zamykania z pilota ?