Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy taki schemat centralnego ogrzewania będzie działał prawidłowo ?

tomek366 01 May 2017 00:02 1005 2
 • #1
  tomek366
  Level 2  
  Czy tak zrobione centralne ogrzewanie będzie działać prawidłowo ? Czy taki schemat centralnego ogrzewania będzie działał prawidłowo ?
 • #2
  janekpc
  Level 16  
  Troche chyba za bardzo uprościłeś schemat brakuje powrotu z grzejników, nie wiem czy będzie jedna pompa w obiegu na grzejniki i zasobnik wody, brakuje zaworów bezpieczeństwa itp, dorysuj powroty z grzejników itp będzie łatwiej to ocenić.
 • #3
  BrucieK
  Level 11  
  Jeżeli to układ otwarty to naczynie wzbiorcze powinno być połączone z kotłem rurą bezpieczeństwa bezpośrednio pomijając zawory itp. Jeżeli zamknięty to naczynie wzbiorcze (przeponowe) nie musi być w najwyższym punkcie instalacji, ale powinieneś dodać zawór bezpieczeństwa, odpowietrznik i manometr. Oczywiście w najwyższych punktach instalacji odpowietrzniki. Zawór różnicowy powinien być równolegle z pompą, innymi słowy pompa powinna być obejściem zaworu różnicowego. W podpiętym temacie w tym dziale są cztery sposoby prawidłowego podłączenia zaworu różnicowego.
  Zasilanie zasobnika cwu dałbym zaraz od zasilania kotła przed rozdzielaczem, dodatkowo osobne zawory na zasilaniu rozdzielacza i zasobnika. Tylko pamiętaj, że rura bezpieczeństwa(jeśli to układ otwarty) powinna być bezpośrednio od zasilania kotła przed tym wszystkim.