Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher WD 3 czy warto kupić ? Funkcja prania ??

01 Maj 2017 08:29 8178 2
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich

Chciałbym uzyskać opinie użytkowników na temat odkurzacza przemysłowego Karcher WD3.
    Chciałbym dowiedzieć się jaka jest jego żywotność w normalnym domowym/garażowym zastosowaniu.
    Ciekawi mnie też sprawa prania tapicerki tym odkurzaczem ma możliwość wciągania wody, ale nigdzie nie pisze ze można odkurzać tapicerkę czy dywany.

Dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 10  
    Niestety muszę rozczarować, to nie jest odkurzacz przemysłowy, a uniwersalny odkurzacz do domu czy warsztatu.
    Ma możliwość odkurzania np. popiołu z kominka poprzez dodatkową przystawkę.
    Posiada unikatową funkcję wydmuchu, czyli nie ssie tylko dmucha jak np. dmuchawa do liści, ale nigdy nie korzystałem.
    Może odkurzać wilgotne okruchy i niewielkie ilości wody ale to niewielkie.
    Tapicerki tym nie upierze, do tego zastosowania i wielu innych warsztatowych (nie przemysłowych czy zarobkowych) proponuję Numatic George lub coś innego producenta w zależności od gustu.
    Żywotność WD3 trudno mi określić ten z którym mam do czynienia działa od ok. kilkunastu miesięcy raczej sporadycznie wykorzystywany.
    Generalnie drugi raz bym nie wziął, mam też zelmera i elektroluxa w niczym mu nie ustępują w standardowych zastosowaniach (dom, samochód).
  • Poziom 12  
    Czy dało by radę przerobić ten odkurzacz na wodny ? Przedłużyć rurę wewnątrz zbiornika do dna, nalać lody i zabezpieczyć wyciętą w okrąg gąbką ?