Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navitel R600 - komputer nie wykrywa kamery.

majooo999 01 May 2017 08:41 24975 12
    majooo999
    Level 10  
    Witam, kupiłem kamerkę samochodową właśnie Navitela i mam problem z podłączeniem jej do komputera za pomocą kabla USB. Komputer wgl jej nie wykrywa, żadnych dzwięków nic. Dodam, że do kamerki nie była dołączona zadna płyta z oprogramowaniem. W czym tkwi problem? Dziękuje z góry za odpowiedzi.
    piotrek22101
    Level 39  
    Prawdopodobnie ta kamerka ,nie ma funkcji współpracy z komputerem. Odczyt nagrań bezpośrednio z karty,włożonej do komputera.
    sosarek

Level 43  
    Po podłączeniu do komputera na ekranie kamery nie ma opcji wyboru trybu połączenia?
    Dodatkowo https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html
    majooo999
    Level 10  
    Nie ma zadnych opcji, w menederze urzadzen tez nic sie nie zmienia podczas podlaczania odlaczania kamerki. To po co w takim razie dołączaja kabel USB ?:D
    sosarek

Level 43  
    Podłącz jeszcze do innego komputera w celu weryfikacji.
    majooo999 wrote:
    To po co w takim razie dołączaja kabel USB ?:D

Do ładowania urządzenia?
    majooo999
    Level 10  
    do tego dali zasialcz z przewodem pod zapalniczke :D
    sosarek

Level 43  
    Skoro tyle dali to pewnie dali też instrukcję w której będzie wszystko wyjaśnione.
    majooo999
    Level 10  
    Wynika z tego że jedynie można go łądować przez posrt USB. A do zrzucania słuzy tylko i wylacznie adapter kart microsd. Można zamknąc.
    sosarek

Level 43  
    majooo999 wrote:
    Można zamknąc.

Co masz na samym dole pod postami do tego celu?
    mariner4
    Level 1  
    Mam ten sam problem. Komputer nie widzi kamerki. Telefonowałem do Navitel.pl i tam mi powiedzieli, że trzeba podłączyć USB do kamerki, nie bazy, ale to nie działa. Mówili, że jest taka opcja. Prtzysłali mi maila, ale on nic nie wyjaśnia. Windows nie wykrywa kamery, więc nie można zainstalować sterownika. Myslę, że jedyną drogą jest zgrywanie bezpośrednio z karty microsd.
    Bedę ich dalej nękał, może coś wymyślą.
    radek68
    Level 20  
    @majooo999 @mariner4 - Czy rozwiązaliście problem? Czy była jakaś konstruktywna odpowiedź z firmy Navitel?
    Pytam, ponieważ ja mam ten sam problem, a w kilku miejscach w Internecie (choćby w recenzji kamery na Youtube), a konkretnie w jednym z komentarzy autora jest informacja, że kamera jest widziana jako pamięć:

Quote:
    3 miesiące temu
    Nie wiem, u mnie wykrywa ją jak dysk zewnętrzny.

To jak to w końcu jest?
    japycz321
    Level 26  
    Mój Navitel R600 nie jest wykrywany przez USB.
    Edit: tutaj z kolei piszą że podobno niektóre są https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3322930.html
    Z mojej perspektywy jest to jednak zbędna funkcjonalność, nagrania przenosi się może raz na kilka miesięcy jak się coś stanie i bez problemu można użyć adaptera.
    Zordon666
    Level 11  
    Witam,
    Problem tkwi w zmianie oprogramowania kamery lub konstrukcji elektroniki.
    Mam kamerę zakupioną z roku 2016 (wersja softu 1.00.15), a nowa kamera kupiona miesiąc temu (soft 1.00.28).
    W starszej wersji po podłączeniu USB (port w kamerze) pojawia się menu z opcjami: Pamięć masowa/Kamera PC/Kamera.
    W nowej kamerze tego nie ma, zauważyłem też, że może ona pracować samodzielnie, bez akumulatora bazowego (starsza natychmiast traci pamięć daty i godziny), zapewne ten port w bocznej ściance służy do ładowania wewnętrznego akumulatora.
    Dla mnie osobiście jest to głupia zmiana, bo wymusza posiadanie adaptera/czytnika karty i wkładanie / wyjmowanie karty, no ale
    trudno.

Otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy - zmiana oprogramowania kamery wymusił Windows10, problemy z wykrywaniem kamery, przerywanie
    przy zgrywaniu filmów i długi czas kopiowania. Podobno to nie pierwszy producent który przestał wspierać komunikacje z komputerem.

Pozdrawiam,
    Paweł.