Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx v350 maudio hts 501

SpokoJanek 01 Maj 2017 09:17 456 14
  • #1 01 Maj 2017 09:17
    SpokoJanek
    Poziom 3  

Witam zacznę od tego że jestem nowy na forum mam nadzieję że ktoś pomoże :)

Zostałem dumnym posiadaczem maudio hts 501 wraz z amplitunerem yamaha rx v350 wykorzystuje 2 głośniki front plus centralne oraz aktywny subwoofer maudio. Prosiłbym o informację jak najkorzystniej podłączyć kolumny, bo posiadają po dwa złącza w amplitunerze nie ma info o bi ampingu w kolumnach też nie. Czy mogę wykorzystać wolne kanały z głośników surround i wpiac je do frontów? fronty mają peak 150W wzmacniacz po 100rms na kanał o ile się nie mylę. Co polecicie jak to ugryźć?
    Z góry dzięki za pomoc :)

0 14
  • #2 01 Maj 2017 11:21
    sosarek
    Poziom 43  

SpokoJanek napisał:
    Czy mogę wykorzystać wolne kanały z głośników surround i wpiac je do frontów?

Nie, bo zaburzysz scenę.
    SpokoJanek napisał:
    wykorzystuje 2 głośniki front plus centralne oraz aktywny subwoofer maudio.

Chyba centralny - jest tylko jeden, surroundy są dwa.
    SpokoJanek napisał:
    jak najkorzystniej podłączyć kolumny, bo posiadają po dwa złącza

Drugie jest zapewne do głośnika niskotonowego, powinna być możliwość założenia zworek między zaciskami w kolumnach.

0
  • #3 01 Maj 2017 17:56
    SpokoJanek
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedź :-) napisałem centralne a faktycznie chodziło o jeden głośnik. Jest zworka która łączy ale jak przepinam raz pod górne wtyki raz pod dolne słychać zawsze że drugi wtyk na który zworka ma przesłać jest bardzo słabo słyszalny. Co w takim razie najlepiej zrobić? Dodatkowo czy podlaczajac jednak pod surround i faktycznie niszcząc scenę jest jakieś ustawienie w ampli typu stereo które jest szansa przebolec? Drąże ten temat bo głośniki mają "potencjał" którego nie mam jak wykorzystać...
    Dzięki za odpowiedź :)

0
  • #9 01 Maj 2017 19:21
    SpokoJanek
    Poziom 3  

Tak :-) ustawione mam na frontowe large :)

0
  • Pomocny post
    #10 01 Maj 2017 20:05
    intenso
    Poziom 38  

Przede wszystkim to popraw te kable, tam nie wiele trzeba do zwarcia.
    Możesz zastąpić oryginalne zworki kablem głośnikowym.

0
  • #12 01 Maj 2017 20:22
    SpokoJanek
    Poziom 3  

Dzięki za radę poprawię kable, sprawdzę jak działa z kablem zamiast zworki. Dodatkowo znalazłem takie zdjęcie czy tak mogę podpiąć?

Biegunowosc zachowana :)

0
  • Pomocny post
    #13 01 Maj 2017 21:08
    intenso
    Poziom 38  

Możesz tak podpiąć.

0
  • #14 01 Maj 2017 23:39
    SpokoJanek
    Poziom 3  

Intenso :) dzieki :) a jaka jest wasza rada jeżeli chodzi o podpięcie kanału surround do tych frontów i zniszczenia sceny? Bo cały zestaw dop przy 15db głośno gra ( puszczam Iron mena black sabbath i boję się że sąsiedzi w bloku przyjdą) i dlatego kombinuje żeby wzmocnić fronty. dodam że wiem że ciężko określić głośne granie ale doczytałem że zdarza się że ampli wraz z wiekiem słabiej gra i dlatego pytam o te fronty :-) dziękuję za odpowiedź to forum to na prawdę baza wiedzy :-)

0
  • Pomocny post
    #15 01 Maj 2017 23:42
    sosarek
    Poziom 43  

SpokoJanek napisał:
    a jaka jest wasza rada jeżeli chodzi o podpięcie kanału surround do tych frontów i zniszczenia sceny?

Nie robić tego pod żadnym pozorem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo