Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki Bosch - system oznaczeń -

reflexone::.. 01 Maj 2017 11:11 12174 6
  • #1 01 Maj 2017 11:11
    reflexone::..
    Poziom 14  

Witam wszystkich forumowiczów!

Stanąłem ostatnio przed poważnym wyzwaniem, jakim jest zakup nowej pralki. Zdecydowałem się na markę Bosch, mam jednak ogromny problem z wyborem konkretnego modelu. Wszystko to przez zupełnie niezrozumiały dla mnie system oznaczeń tego producenta. Na jego stronie internetowej można się wręcz pogubić w gąszczu modeli, które praktycznie niczym się między sobą nie różnią...

Szukałem w internecie i tutaj, na forum, systematyki oznaczeń, ale w zasadzie oprócz tego wątku: Link nie znalazłem nic konkretniejszego. Wiem dzięki Wam, że prefiks literowy oznacza kraj produkcji i rodzaj bębna (a to już bardzo istotna informacja dla mnie), ale co z postfiksem i oznaczeniem liczbowym?

Dla przykładu - czym różnią się między sobą pralki WAN2426 i WAN2427? Albo też WAN2406 od WAN2416? Jak rozumieć oznaczenie: WAN24240? Jedne modele mają cztery cyfry, a inne pięć w nazwie, jeszcze inne mają postfiks EPL, a inne KPL lub MPL - czy któryś z kolegów dysponuje szerszą wiedzą na ten temat? Byłbym ogromnie wdzięczny za każdą pomoc!

Pozdrawiam,
    Michał.

0 6
  • #3 02 Maj 2017 08:22
    reflexone::..
    Poziom 14  

Przeglądałem to zanim utworzyłem tutaj temat. Nie, nie ma tam wszystkiego opisanego. Spójrzmy - model WAN20140PL i WAN20040PL - wg. tabelki na str. 30 nie różnią się niczym. To jest właśnie sedno mojego problemu, dla jakiego postanowiłem założyć owy topik, być może pomoże on także innym, gdy zdecydują się na zakup czegoś ze stajni Boscha.

To, że fragment modelu oznacza np. dostępne programy, albo sposób wykończenia frontu, to się domyślam i jestem tego w pełni świadom, ale pytanie jakie zawarłem wyżej odnośni się do systematyki - konkretnie, która cyfra w nazwie modelu odpowiada za wielkość wsadu, półkę/serię, wariant programów, wyposażenie (w sensie takim jak prefiks), wykończenie i opcje dodatkowe. Gdybym znał ten schemat znacznie szybciej ogarnąłbym temat, bo wiedziałbym, na które modele patrzeć, a na które nie. Tymczasem na stronie Boscha dodaje do porównania kolejne modele i niczym między sobą się one nie różnią (najczęściej jest to opcja prania wstępnego - jak w przykładzie powyżej, albo zmniejszenia zagnieceń), poza diametralnie różną liczbą w środkowej części nazwy. Kociokwiku można dostać...

Edit: Proszę spojrzeć tutaj: Link. Niby ten sam model - 2427, różni je postfiks - jedna to EPL a druga SPL. Efekt? 8 kg różnicy w wadze i inne zużycie wody oraz energii. Reszta tożsama. Czyżby inny zespół piorący? Która lepsza?

Ot, zagwozdka! ;)

Pozdrawiam,
    Michał.

6
  • #4 25 Lis 2018 12:45
    macius702
    Poziom 1  

Tutaj jest wszystko wyjaśnione

h
    t
    t
    p
    ://en.tab-tv.com/?p=13575

PozdrawiaM

9
  • #5 18 Lut 2019 21:38
    andyk`
    Poziom 10  

Nie do końca zgadzam się z tym oznaczeniem albo czegoś nie rozumiem Pralki Bosch - system oznaczeń -

Pralka ma na końcu oznaczenie PL, miałem nadzieję że będzie solidna bo zrobiona w Polsce, co się okazało zrobiona jest w Turcji :(

0
  • #6 18 Lut 2019 22:05
    PanAGD
    Poziom 22  

Oznaczenie PL wskazuje jedynie kraj przeznaczenia sprzętu, a nie kraj produkcji.

0
  • #7 19 Lut 2019 00:01
    mrice
    Specjalista AGD

andyk` napisał:
    miałem nadzieję że będzie solidna bo zrobiona w Polsce, co się okazało zrobiona jest w Turcji

Co za różnica, gdzie jest poskładana ? Niektóre topowe modele BSH są składane nawet w Chinach i też chodzą.

0