Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Aprila Amico 50 - Dziwne zachowanie kierunkowskazów

01 May 2017 14:19 519 4
 • Level 8  
  Witam. Posiadam skuter Aprila Amico 50. Od jakiegoś czasu zaczęły mi się problemy z kierunkowskazami. Jak skręcam kierownicą w lewo to kierunkowskazy są, jak kierownica jest prosto to nie ma.

  Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

  Dodam jeszcze że rozrusznik i klakson też nie działa.
 • Level 24  
  Szukaj przetartej wiązki pod osłoną kierownicy, lub popraw styki w przełącznikach.
 • Level 8  
  Jak skręce kierownice w lewo to jest wszystko ok.
 • Helpful post
  Level 35  
  Wykonaj sprawdzenia jak koledzy sugerują. Pewnie w tym skuterze masz kierunki i sygnał z akumulatora, więc sprawdzenia rozpocznij od akumulatora i bezpiecznika. Następnie oceń wiązki kabli od przełączników w kierownicy do poszczególnych odbiorników, zwracając uwagę na wiązki kabli, które są "naciągane i wyrywane" podczas skrętu kierownicą w lewo i prawo. Rozrusznik uruchamiany jest poprzez (sprawny akumulator) "klamkę" hamulca, przycisk "start" i przekaźnik rozrusznika, które to podzespoły muszą być sprawne, co sygnalizowane jest m.in. światłem hamowania (stop). Czy stacyjkę masz sprawną i podłączenia pewne.
 • Helpful post
  Level 39  
  Na pewno jest przełamany przewód w wiązce elektrycznej w okolicy górnego łożyska kierownicy. Dwa wyjścia w tej sytuacji:
  1. Roztaśmować wiązkę, zlokalizować miejsce w którym jest przełamany przewód, zlutować lub lepiej wymienić odcinek tego przewodu na nowy.
  2. Pociągnąć równolegle do wiązki nowy przewód co jest często praktykowane przez osoby które nie chcą się przy tym narobić.
  Zwróć uwagę na to, czy wiązka elektryczna oraz linki są prawidłowo ułożone zgodnie z zaleceniami producenta. Bywa że po rozbiórkach jest to wszystko tak zmontowane, że zabić się można.