Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE40K5572SU - słuchawki BT a głośniki TV

piomat6 01 Maj 2017 13:09 684 5
  • #1 01 Maj 2017 13:09
    piomat6
    Poziom 12  

Kupiłem nowy TV i mam teraz wojnę z żoną ;( Telewizor stoi we wnęce i fonia dla mnie jest niewystarczająca z tych małych głośniczków TV umieszczonych gdzieś tam z tyłu ekranu. Żona ma dobry słuch, a ja już trochę przygłuchy, więc potrzebuję deko więcej decybeli...I tu jest "wojna" Ciszeeeej...! Ponieważ TV ma BT, więc pomyślałem o ew. słuchawkach bezprzewodowych dla mnie. Tylko mam pytanie: czy możliwe jest równoczesne słuchanie poprzez głośniki TV i słuchawki BT? Tak, żeby żonka sobie słuchała z głośników TV, a ja poprzez słuchawki? Czy regulując głośność TV automatycznie reguluje się słuchawki BT? Czy też można niezależnie od TV regulować sobie same słuchawki? Poradźcie coś, bo na drugi TV ani na rozwód mnie nie stać...:) :)
    Proszę też o ew. propozycje, jakie [tanie a wystarczające] słuchawki kupić.

0 5
  • #2 02 Maj 2017 08:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg instrukcji tego telewizora - cyt.:

"Jednocześnie można włączyć głośniki telewizora i urządzenia Bluetooth.
    Po uaktywnieniu tej funkcji można ustawić głośność urządzeń Bluetooth na większą niż głośność głośników telewizora"

Po podłączeniu urządzenia BT np. słuchawki trzeba skorzystać z menu
    -> Ustawienia -> System -> Dostępność -> Wiele wyjść audio

Także można zaopatrzyć się w słuchawki BT i odseparować się od lepszej połowy :)

0
  • #3 07 Maj 2017 22:03
    piomat6
    Poziom 12  

Polon_us napisał:
    Także można zaopatrzyć się w słuchawki BT i odseparować się od lepszej połowy :)

Syn zrobił mi próbę ze słuchawką od telefonu...Działa, można sobie niezależnie regulować siłę głosu. Jedna po każdym wyłączeniu urządzenia trzeba było ponownie uaktywniać tę funkcję. Może coś źle było w ustawieniach ? Było mało czasu, żeby jeszcze próbować. Bo gdyby faktycznie trzeba było przy każdym włączeniu urządzenia ponownie konfigurować, to było by kłopotliwe.

0
  • #4 08 Maj 2017 03:08
    Polon_us
    Poziom 40  

piomat6 napisał:
    Syn zrobił mi próbę ze słuchawką od telefonu..

Nie do końca rozumiem tę cześć. Owa słuchawka była urządzeniem BT czy typowe słuchawki od telefonu podłączone fizycznie do telewizora?

0
  • #5 08 Maj 2017 10:28
    piomat6
    Poziom 12  

Polon_us napisał:
    Owa słuchawka była urządzeniem BT czy typowe słuchawki od telefonu podłączone fizycznie do telewizora?

Cały czas mówimy o urządzeniu BT. Oczywiście, że słuchawka ta była z BT uzywana z komórką. Typowej słuchawki i tak nie ma możliwości podłączenia kabelkiem do TV, bo nie ma wejścia na słuchawki, ani złącza euro, żeby zastosować jakąś przejściówkę. Jest jeszcze wyjście optyczne, ale chyba trzeba zastosować jakieś dodatkowe urządzenie cyfra/analog, co sporo podobno kosztuje. Najtaniej by wyszło słuchawki BT, tylko że występuje ten problem z aktywacją po kazdym wyłączeniu TV, czy samych słuchawek BT. Myślałem, że aktywuje się jednorazowo...Chyba, że coś nie tak było zrobione... :)

0
  • #6 08 Maj 2017 18:20
    Polon_us
    Poziom 40  

piomat6 napisał:
    Myślałem, że aktywuje się jednorazowo..

I dobrze kolega myśli. Tak powinno było być.

Proszę przejrzeć menu telewizora poświęcone BT. Może jest jakaś opcja,
    którą trzeba potwierdzić, aby dane urządzenie było akceptowane za każdym włączeniem.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z infolinią Samsunga. Może oni coś poradzą.

Moim zdaniem możnaby zakupić słuchawki BT z miejsca, gdzie akceptują zwrot w ciągu powiedzmy 30 dni.
    Nie jest powiedziane, że te "docelowe" słuchawki będą tak samo działały jak ta testowa słuchawka telefonu.
    A jeśli wystąpi ten sam problem, będzie miał kolega możliwość zwrotu.

Tak swoją drogą, owa słuchawka ma zapisane więcej niż jedno urządzenie współpracujące tj. telefon i teraz telewizor.
    Kto wie, czy w tym nie tkwi problem. Ale to tylko moje domysły.

0