Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda fabia//Sworzeń wahacza - Wymiana sworznia czy koncówki drążka

01 Maj 2017 13:54 1794 6
 • Poziom 4  
  Witam.

  Jestem po wymianie maglownicy. Podczas wymiany usłyszałem od mechanika że do wymiany jest sworzeń bo ma luz. Kazałem mu wymienić. Przy odbiorze poinformował, że zapomniał o tym.
  Przy wymianie maglownicy demontuje się sworzeń wahacza ?? Czy chodziło o końcówke drążka kierowniczego? Chciałem to wymienić po tym pseudomechaniku.

  Pytam bo pytając ile kosztuje wymiana sworznia odpowiedział" już zdjęty".
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Sworzeń jest na trzech śrubach do wahacza przykrecony i na jednej do zwrotnicy.I nie maglownica tylko przekładnia kierownicza.Poza tym pasowało by zbieżność ustawić po tych naprawach.
 • Poziom 4  
  Troche źle wyjaśniłem. Wymienili przekładnie kierowniczą. Zbieżność ustawili. W trakcie wymiany powiedział że wybity jest sworzeń. Natomiast go nie wimienił. Moje pytanie brzmi czy chodziło mu o sworzeń wahacza?
 • Poziom 13  
  Dobrze napisałeś kolego: "pseudomechanik".
  Kto przy zdrowych zmysłach ustawia zbieżność skoro wcześniej stwierdził luzy w zawieszeniu / układzie kierowniczym. Najpierw należy te luzy skasować a dopiero później ustawiać zbieżność.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Skoro chcesz po nim wymienić to co za problem? Chyba że kto inny ma to zrobić.
  Podnieś koło i będzie widać jak poruszasz gdzie jest luz.
  Zbijał końcówkę ale mógł wyczuć że jest luz na sworzniu.
  Sprawdź sam.
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Poruszaj delikatnie kierownicą, lewo-prawo, nie kręć mocno, tylko poruszaj. Druga osoba kładzie rękę na sworzniu końcówki kierowniczej i usiłuje wyczuć czy jest luz. Stuk, puk podczas ruszania kierownicą, a także zmiana położenia końcówki do zwrotnicy ? poinformuje Cię o luzie.
  Podnieś koło i złap za oponę na górze i na dole, poruszaj jakbyś chciał odchylić koło na bok, nie skręcić - skręcając możesz również wyczuć luz na końcówkach kierowniczych.
  Trzecia możliwość jechać na SKP, tam zwykle wykryję co i gdzie jest zużyte, wybite, i ta opcja mogłaby być najlepsza, bo za "jednym zdjęciem koła" będziesz mógł wymienić zużyte części.