Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 1 1.4 8v 1996 - Meganka gdy się rozgrzewa spadają obroty i gaśnie

kamil198767 01 Maj 2017 13:59 570 4
  • #1 01 Maj 2017 13:59
    kamil198767
    Poziom 6  

Witam, mam taki problem z meganką: Odpala dobrze, ale gdy się rozgrzeje spadają obroty do 750 i jak włączę światła i nawiew na 4 bieg to obroty spadają prawie do zgaśnięcia silnika, aż do momentu gdy włączy się wentylator, to auto od razu gaśnie. Stało się to od momentu umycia silnika, przedtem było wszystko ok, nie gasł oprócz spadków obrotów. To miałem już od dawna, ale auto nie gasło. Pomocy, co może być, czy to przewody zapłonowe?

0 4
  • #2 01 Maj 2017 14:53
    sanfran
    Poziom 36  

Renówki nie lubią mycia silnika.
    Czy ładowanie akumulatora działa? Jakie jest napięcie instalacji?
    Kiedy silnik był myty?
    Czy przewody zapłonowe były suszone/ Czy w gniazdach przewodów nie ma resztek wody?

I ostatnia rzecz, czy możesz poprawić pisownię, znaki interpunkcyjne?
    Niechlujnie napisany post to brak szacunku dla forumowiczów.

0
  • #3 01 Maj 2017 16:02
    kamil198767
    Poziom 6  

Sorki, ale to mój pierwszy post. 2 tyg temu był myty. Ładowanie jest. Dodam że po umyciu było przebicie na kablach zapłonowych, kopało po rękach, ale to już jest zrobione. Na zimnym silniku jest ok, tylko gdy jest ciepły i włącza się elektronikę to gaśnie, ale od razu odpala, nie trzeba czekać. Alternator sprawdzałem odłączając klemę. Auto chodzi. Dodam jeszcze że jak jest zimny i chodzi i wyjmę 1 przewód zapłonowy od świecy to auto chodzi, ale jak jest już ciepły to gaśnie na 3 garach.

Dodano po 18 [minuty]:

Silnik jest wysuszony, ale po umyciu za szybko odpaliłem. Mój błąd i straszne wtedy były przebicia na świecach, bo była woda na świecach i nie chciał wejść na obroty. Później stał tydzień żeby wysechł silnik, no i wczoraj po przejechaniu 5 km auto w czasie drogi zgasło i nie odpaliło, bo akumulator padł. Naładowałem akumulator i odpaliło, ale ładowanie jest raczej bo po odłączeniu klem auto chodzi.

0
  • #4 01 Maj 2017 18:19
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

kamil198767 napisał:
    alternator sprawdzałem odłańczając kremle auto chodzi
    Sprawdzaj tak dalej, a wymienisz alternator. Nie wolno odłączać klem od akumulatora w czasie pracy alternatora - to grozi uszkodzeniem diód prostowniczych w alternatorze. I popraw pisownię, miałeś już zwróconą uwagę. To że to twój pierwszy czy drugi post nie zwalnia cię od stosowania się do zasad pisowni. Zresztą jak nie wiesz czy nie zrobiłeś błędów to wciśnij przycisk pisownia.

0
  • #5 01 Maj 2017 22:04
    kamil198767
    Poziom 6  

Ok, poprawię. Dziś zauważyłem że gdy silnik jest ciepły to słychać stuki w silniku lub chrobot. Auto straciło moc. Maximum obrotów 5 do 6 tys gdy pedał na maxa, wiec nie wiem co to wszystko świadczy. Puka w silniku gdy ciepły, obroty małe i gaśnie gdy jest rozgrzany. Znajomy mówi że poszła panewka.

0
  Szukaj w 5mln produktów