Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf Xf 95 2005 - Wyciek oleju z odpowietrznika skrzyni biegów

koniol 01 Maj 2017 17:32 1341 7
  • #1 01 Maj 2017 17:32
    koniol
    Poziom 16  

Witam. Proszę o rady co zrobić z wyciekiem oleju z odpowietrznika skrzyni(manualna Zf z intarderem).Słyszałem, że powodem może być nieszczelny siłownik połówek, z którego uchodzące powietrze powoduje wzrost ciśnienia w obudowie. Z racji uszkodzonego docisku sprzęgła skrzynia będzie demontowana, przy okazji chciałbym usunąć problem wycieku. Gdzie w razie czego szukać siłownika, czy jestem w stanie zrobić to bez pomocy serwisu?
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 01 Maj 2017 17:37
    pitool
    Poziom 30  

Siłownik polówek masz wewnątrz skrzyni.Skrzynia do rozbiórki.

0
  • #3 01 Maj 2017 21:52
    darfur5
    Poziom 30  

Jeszcze zostaje ci do sprawdzenia siłownik od wysokiej / niskiej , tam też może przedostawać się powietrze do skrzyni .

1
  • #4 04 Maj 2017 18:40
    koniol
    Poziom 16  

A może ktoś posiada jakieś namiary do pobrania instrukcji napraw, albo jakiegoś opisu?

0
  • Pomocny post
    #5 04 Maj 2017 21:17
    Cobrat
    Poziom 21  

Jeśli chodzi o wymianę uszczelnień tłoczyska połówek, to tutaj znajdziesz opis, ze zdjęciami: Link
    Jednym słowem, dwa słowa, stawiasz skrzynię do góry kołami, zdejmujesz retarder, tył skrzyni i masz dostęp.
    Co do uszczelnień tłoczyska wysoka/niska, to musisz zdjąć ten okrągły dekiel, przykręcony na dwie śruby, do którego idą dwa przewody powietrzne.
    Wszystko ;)

1
  • Pomocny post
    #6 04 Maj 2017 21:28
    darfur5
    Poziom 30  

Przy zdejmowaniu dekla wysoka / niska należy pamiętać w jakiej pozycji był zamontowany , najlepiej sobie to oznaczyć bo przy złym zamontowaniu może działać odwrotnie . Zacznij od tego miejsca bo jest do niego dostęp bez wyjmowania skrzyni. Jeśli nie będzie efektu no to niestety...... skrzynia aut.

1
  • #7 09 Maj 2017 14:02
    koniol
    Poziom 16  

Dzięki.
    Skrzynia i tak idzie out bo kończy się sprzęgło, dlatego też chcę zrobić wszystko przy jednej robocie.

0
  • #8 10 Maj 2017 22:15
    darfur5
    Poziom 30  

Rozsądek by tak podpowiadał.

0