Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xubuntu 17.04 - Nie można połączyć się z siecią wifi

01 Maj 2017 19:01 1323 6
  • Poziom 3  
    Świeża instalacja xubuntu 17.04 x64 nie łączy się z siecią bezprzewodową. Karta sieciowa jak i dostępne sieci są wykrywane poprawnie. Pod Windowsem nie ma problemu z połączeniem. Wcześniej w routerze był przypisany stały adres IP, zmiana na dynamiczny nie pomogła. Również podczas instalacji nie mogłem połączyć się z siecią. Karta sieciowa USB, 8level wusb-150na. Router to TP-LINK TDW8961ND ver3.1
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Sprawdź po próbie połączenia logi routera oraz logi systemowe - może tam da się znaleźć jakąś podpowiedź.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy w logach routera widać coś interesującego?
    Spróbuj dla testu wyłączyć tryb N w routerze (zostaw tylko G lub B/G).
  • Poziom 3  
    nic tam nie ma, tylko informacje wygenerowane podczas uruchomiania routera, żadnych informacji o podłączonych urządzeniach itp.
    Zmiana na B+G nic nie dała
  • Poziom 43  
    Karta 8level WUSB-150A oparta jest o chipset Realtek. W nowszych kernelach jest już wbudowany sterownik, ale trzeba doinstalować firmware. Np. w Debianie jest to pakiet firmware-realtek.
  • Poziom 3  
    szukam i szukam ale znaleźć nie mogę... Oczywiście na stronie producenta (8level)nie ma nawet wzmianki na temat linuxa. Na stronie realteka, producenta chipsetu jest strona poświęcona chipsetowi rtl8188 który jest użyty w tej karcie ale jest pusta, żadnych sterowników etc

Problem rozwiązany, odpowiedź znalazłem tu: https://askubuntu.com/a/905019