Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra combi 94r 1.6

marcin** 26 Jul 2005 23:37 3188 9
Wago
    marcin**
    Level 11  
    Witam kupiłem niedawno opelka zamontowana jest w nim instalacja gazowa i chodzi tylko na gazie, ale chciałem naprawić układ bęzynki.Na bęzynje nie chce odpalić.Sprawdziłem pąpe paliwa jest ok, ale niedostaje zasilania popiołem na krótko, ale to też nic nie dało może ktoś podpowie, od czego zacząć może jakiś schemacik wyprowadzeń komp. albo coś w tym temacie.
    Pozdrawiam
  • Wago
    Glifiarz
    Level 16  
    Domyslam sie iz jest to jakis rodzaj wtrysku.Na poczatek sprawdzilbym wtryskiwacze,czy nie leja.

Pozdrawiam
  • Wago
    User removed account
    User removed account  
    krzysiek40
    Level 22  
    marcin** wrote:
    Witam kupiłem niedawno opelka zamontowana jest w nim instalacja gazowa i chodzi tylko na gazie, ale chciałem naprawić układ bęzynki.Na bęzynje nie chce odpalić.Sprawdziłem pąpe paliwa jest ok, ale niedostaje zasilania popiołem na krótko, ale to też nic nie dało może ktoś podpowie, od czego zacząć może jakiś schemacik wyprowadzeń komp. albo coś w tym temacie.
    Pozdrawiam

Pompa paliwa (przynajmniej tak mam w Vectrze A) steruje przekaznik oczywiscie przez ECU. U mnie pompa po przekreceniu stacyjki (bez odpalania) wlacza sie na kilka sekund. Ja mam ten przekaznik zaraz pod maska. Moze u ciebie jest gdzies przy bezpiecznikach. Dziwne ze jak podpiales na krotko to tez nic nie dalo. Moze w ogole paliwo do wtrusku nie dochodzi. Moglbys to sprawdzic bo o ile masz na jednopunkcie to pewnie dochodza do niego 2 grube przewody paliwowe z baku. Jeden z nich to doplyw a drugi powrot. Jesli paliwo doplywa to moze masz zapieczony wtryskiwacz bo pewnie auto dlugo na benzi nie jedzilo.
    marcin**
    Level 11  
    Paliwo dochodzi do wtrysków sprawdzałem i jest to wielopunkt(niestety)
    jeszcze jest jedna zecz chciałem sprawdzic błedy kompa zwarłem odpowiednie pina i nic sie nie swieci na desce(żaróweczki dobre)
    RAFAŁ1976
    Level 14  
    Podejrzewam, że masz wtryski podłączone przez emulator, (który mógł paść), więc możesz zrobić tak, że wypnij wtyczki od emu. I podepnij bezpośrednio. Może to jest to. No chyba, że masz jakiś chory przekaźnik no to musisz pokombinować (ewentualnie założyć emu).

Dodano po 10 [minuty]:

A co do pompy to spotkałem się z taką usterką, że pompa coprawda śmigała, ale nie do końca (kręciła się, ale nie tłoczyła). Paliwo po odkręceniu listwy wtrysków się wylewało, ale nie było pod ciśnieniem. Najlepiej to sprawdzić odkręcając przewód paliwowy zaraz jak wychodzi z pod podwozia do komory silnika przedłużyć wężykiem i wsadzić koniec węża do karnistra i sprawdzić czy po włączeniu stacyjki będzie się lało paliwo. Niektórzy to jeszcze sprawdzają ilość paliwa tłoczonego na min., ale w tym wypadku to mi się wydaje, że ważniejsze jesz czy tłoczy czy nie.
    faziczek_r
    Level 19  
    JAK POMPA PODAJE TO ZOSTAJĄ TYLKO WTRYSKIWACZE ,KTÓRE mogą być rozłączane albo emulatorem albo przekażnikiem jeśli emulatorem to -wtedy trzeba odpiąć go i podpiąć orginalne kostki.A jeśli to przekażnik to trzeba zewrzeć przewody znajdujące się na końcówkach oznaczonych 30,87.
    marcin**
    Level 11  
    posprawdzałem kilka rzeczy a mianowicie brak świecenia kontrolki kompa to poprostu przerwany kabel,odczytałem błędy i są takie

29 - przekażnik pompy paliwa (może ktoś podpowie gdzie go szukac)

33 - czujnik ciś w kolektorze

35 - śilnik krokowy

CZy te błędy mogą powodowac brak pracy na bęzynce oczywiście poza tym przekażnikiem pompe

i moze ktos podpowie jak skasowac te błędy i czy jest to wogóle sie da to zrobić bez interfejsu
    RAFAŁ1976
    Level 14  
    Błędy kasujesz odpinając klemę od akumulatora na 1 min.
    Przekaźnik pompy u mnie jest poniżej kompa.
    Nie wiem gdzie ty masz czujnik ciśnienia, ale u mnie jest zamontowany na przegrodzie komory silnika i wlotu powietrza. Przychodzi do niego wężyk z okolic przepustnicy. Posprawdzaj może wężyk spadł albo wtyczka nie łączy. A co do krokowca to może ci się czasem zacinać, ale jak ci nie pływa na obrotach to nie ma, co ruszać. Ale te błędy nie powinny unieruchomić silnika, bo w razie jakichś błędów to komp. przełancza się w tryb awaryjny i jedziesz dalej tylko więcej pali.
    marcin**
    Level 11  
    wszystko ok sam niewiem chyba tylko jakis dobry elektromechanik mnie poratuje.
    ale dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkich.