Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużacz pilota Nice. Brama przesuwna osiedlowa.

niedzwiedz77 01 Maj 2017 23:32 489 6
 • #1 01 Maj 2017 23:32
  niedzwiedz77
  Poziom 17  

  Na obecną chwilę nie znam modelu automatu, jestem przed wizytą u kolegi. Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu z zasięgiem pilota do bramy NICE.
  Osiedle zamknięte. Odległość do bramy jakieś 300- 400 m, niestety pilot nie ma takiego zasięgu. Jeśli zachodzi potrzeba otwarci bramy z do tomu (goście, kurier), trzeba niestety udać się w stronę bramy, aż zadziała pilot.
  Myślę, że rozwiązaniem problemu mógłby być przedłużacz pilota. Urządzenie, które odbierze sygnał z pilota w domu i poprzez antenę na dachu prześle go do bramy.
  Myślę, że Będę mógł również zaingerować w antenę odbiorczą.
  Czekam na jakieś pomysły, może ktoś ma już gotowe rozwiązania, które się sprawdzają. Fajną opcją byłby również wskaźnik stanu bramy (otwarta, zamknięta), ale to opcjonalnie.

 • #2 02 Maj 2017 12:14
  michualex
  Poziom 19  

  Na początek spróbuj z anteną zewnętrzną przy napędzie może wystarczy.

 • #3 02 Maj 2017 12:42
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

  Poleci kolega jakiś konkretny model tej anteny na 300- 400 metrów ?
  1. Brama o ile był taki zamiar wpuszczania samochodów na teren powinna się otwierać z domofonu.
  2. Skoro ma być otwierana zdalnie bez kontaktu wzrokowego, to czy jest odpowiednio zabezpieczona ?
  3. Dobrze jakby miała funkcję osiedlową ( nie reaguje na następujące po sobie w krótkim czasie impulsy) tak by jeden nie otwierał, a drugi w tym czasie nie zamykał
  4. Jeżeli nie ma otwierania z domofonu, a taki np jest, można wykorzystać do sterowania bramą zapasy na okablowaniu.
  5. Wszystkie tego typu prace warto uzgodnić z administracją/ wspólnotą


  pozdrawiam

 • #5 02 Maj 2017 20:40
  Fest3r
  Poziom 13  

  W takim wypadku proponuje się administracji karte GSM otwierającą bramę. Pewnie nie tylko Ty masz taki problem z zasięgiem a koszt rozłożony na wszystkich mieszkańców jest minimalny.

 • #6 02 Maj 2017 22:18
  niedzwiedz77
  Poziom 17  

  Administrator, a raczej deweloper olał osiedle. Wszyscy na własną rękę montują jakieś archaiczne urządzenia typu, rozebrany pilot podłączone jakieś dziwne anteny i trzeba latać do guzika. Przy bramie jest kamera, niestety nie wiadomo czy działa. Kolega jak się wprowadzał, to miał być podpięty do kanalizacji, wszystkie ekipy załatwiały potrzeby, dopóki nie wybiło w garażu. Brama zamyka się sama po 3 minutach od ostatniego przejazdu. I dostępu do niej nie ma. Domofon mają tylko trzy rodziny na osiedlu. Cała instalacja wymagałaby wysokich nakładów finansowych.no i pozwoleń wielu rodzin na wykopy. Nikt nie będzie otwierał bramy bez potrzeby. Teraz jak ktoś przyjeżdża, to dzwoni, No i wtedy włożyć buty, czapkę i z buta. Temu ma to zapobiec. Brama przesuwna z barierą podczerwieni.

  Jedynym rozsądnym i w mirę tanim rozwiązaniem jest przedłużenie pilota na własną rękę.

  P./s domki jednorodzinne

 • Pomocny post
  #7 02 Maj 2017 22:39
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  A nie zostało pomyślane na etapie budowy objęcie wszystkich domów instalacją domofonową? Wtedy można by pomyśleć o adaptacji części instalacji na potrzeby otwierania bramy (skorzystali by na tym wszyscy mieszkańcy) - oczywiście, jeśli pozwalałaby na to instalacja.
  W Waszej sytuacji powinniście skrzyknąć się z wszystkimi mieszkańcami i albo wymóc na waszej administracji rozwiązanie tego problemu - bo to problem jest: co jeśli ktoś będzie potrzebował pilnej pomocy medycznej i karetka spóźni się, bo nie można otworzyć bramy, albo ogarnąć coś we własnym zakresie.
  Najłatwiej zrobić to bezprzewodowo: radiolinia o dużym zasięgu np Gorke (do 1 km) - jeden odbiornik, nadajników ile potrzebujecie - powinno objąć całe osiedle, lub, jak wyżej napisano - moduł GSM - bramę otwiera uprawniona liczba telefonów.
  Koszty jakieś tam są, ale dzielicie je na wszystkich. I wywalasz te wszystkie prowizorki, co tam kto ma. Domofony istniejące zostają.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME