Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eagle - przy przejsciu na widok plytki wcina niektore...

26 Lip 2005 23:48 1161 8
  • Poziom 15  
    Witam

Mam problem. Rysuje sobie schemat, "swith to board" i ... i mi brakuje paru polaczen. Juz nie moge wytrzymac. W czym tkwi problem ?? Obojetnie czy jest to duzy schemat czy malutki, i tak mi wcina jakies polaczenie.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 34  
    a)wciśnij ratnest
    b)czy na pewno dobrze połączyłeś??
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Albo mam zeza albo masz niepołączone elementy np X1-3 z nóżką 7 czy tylko ja widzę to potężne minięcie się z punktem??

PS Zmniejsz grida
    PS R1 jest suwakowy?? :D
  • Poziom 15  
    zmniejszylem, a to nie miniecie tylko jakies przeklamanie. Prawde mowiac trace juz cierpliwosc. Tak sie dzieje nawet w przypadku gdy do zlacza 2-pinowego przylacze JEDEN REZYSTOR... tez mi ktoregos polaczenia nie narysuje...
  • Poziom 34  
    Ty tu kitów nie wciskaj. Przekłamanie że kondensator jest podłączony do połowy rezystora??
    Narysuj schemat normalnie, pamiętaj że net ma dochodzić do pewnego punktu nóżki, nie całej.
  • Poziom 22  
    A do rysowania połączeń używaj polecenia "Net" a nie "Wire", wtedy program samoczynnie wstawia punkty połączeń (brakuje Ci takiego nad rezystorem) i łatwiej trafić w końcówkę elementu. Sprawdzaj poprawność schematu poleceniem "Erc" to zawczasu dowiesz się co jest nie tak.
  • Poziom 34  
    miroskop napisał:
    A do rysowania połączeń używaj polecenia "Net" a nie "Wire", wtedy program samoczynnie wstawia punkty połączeń (brakuje Ci takiego nad rezystorem) i łatwiej trafić w końcówkę elementu. Sprawdzaj poprawność schematu poleceniem "Erc" to zawczasu dowiesz się co jest nie tak.

Jeżeli dociagniesz połączenie do innego w ten sposób to też jest traktowane jako połączenie. Węzełek musisz postawić gdy miniesz.
    Problem R1 tkwi w tym, że nie powinno sie doprowadzać dwóch netów do jednego pinu. Odsuń się przewodem i wtedy przyłącz R1 i C . NIe bedzie potrzebna kropka ;) A przy przesuwanie elementów nie będziesz się wkurzał.
  • Poziom 32  
    Najczęstrze grzechy podczas pracy z programem Eagle:
    - stosowanie różnych podziałek (grid) podczas twożenia elementu i rysowania schematu
    - nie trafianie w piny (trzeba celować w koniec kreski, nie dalej)

Połączenie na schemacie możesz sprawdzić, jest na pasku ikon po lewej stronie na samej górze takie oczko. Wybierz je i kliknij na połączenie, podświetli się a nóżki układów zrobią się czerwone. Jeżeli nóżka nie zrobi się czerwona to nie będzie połączenia na płytce.