Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Audi A4 B5 FL] - Miga oświetlenie wnetrza po otwarciu drzwi pasażera

Andrzejkryk 02 Maj 2017 09:44 1485 7
  • #1 02 Maj 2017 09:44
    Andrzejkryk
    Poziom 2  

Witam, widziałem że jest podobny temat ale był zamknięty, stąd piszę nowy.

Pacjent to A4 B5 FL 2001r
    Problem to migające oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi pasażera i pozycji na zapłonie, chociaż czasem bez zapłonu potrafi rytmicznie migać. Otwierając drzwi kierowcy oświetlenie przestaje migać i świeci już normalnie.

Sprawdzone i oczyszczone styczniki w drzwiach kierowcy i pasażerów, przeczyszczone wtyczki przy słupkach lewym i prawym.

Problem ustępuje po wyjęciu przekaźnika 382, ale wtedy nie ma oświetlenia nóg i lampek drzwi.

Dodam że jak oświetlenie mruga i cyka przekaźnik, to z klapy bagażnika chyba siłownik od centralnego wydaje takie bzyczenie w rytm mrugania, odłączając masę przy słupku siłownik w klapie zaczyna bardzo mocno brzęczeć, coś jak spawarka.

Czy ktoś się orientuje gdzie tu szukać problemu? Podmienię jeszcze pompkę centralnego, ale póki co nie mogę znaleźć dokładnie takiej, wszędzie mają starsze modele.

0 7
  • #2 02 Maj 2017 14:01
    decybel91
    Poziom 39  

b5 fl nie ma juz pompy centalnego, tylko wszystko elektryczne. Jeśli tak to masz wodę w module komfortu.

1
  • #3 02 Maj 2017 20:50
    Andrzejkryk
    Poziom 2  

Pompa centralnego jest w FL, elektryczna jest w VW, wody nigdzie nie ma, przepatrzyłem tez płytkę czy nie ma zimnych lutów ale nic nie widać.

Nie wiem tylko czemu moduł podaje masę do przekaźnika jak by pulsacyjnie, raz jest i zaraz znika i tak cały czas, przez co światło pulsuje.

0
  • #4 03 Maj 2017 02:24
    UCY 7400
    Poziom 15  

Nie wkładałeś przypadkiem licznika z audi A6?

0
  • #5 03 Maj 2017 09:32
    Andrzejkryk
    Poziom 2  

Nie wszystko jest oryginalne, nic nie było zmieniane ani modzone, chyba zostaje mi tylko albo przelutować albo podmienić pompę centralnego.

0
  • #6 03 Maj 2017 10:55
    UCY 7400
    Poziom 15  

A fis wyświetla każde z drzwi? Jak masz pełen fis to odłącz szarą kostkę od licznika o zobacz czy nadal mruga.

0
  • #7 03 Maj 2017 13:05
    Andrzejkryk
    Poziom 2  

Hej, tak FIS wyświetla normalnie każde drzwi osobno, wszystkie mikrowłącznik w drzwiach są sprawne, wszystko działa i wskazuje tak jak powinno poza tym że miga to oświetlenie. Dzięki, jutro postaram się odłączyć kostkę i zobaczę co to zmieni. A czemu podejrzewasz akurat licznik?

0
  • #8 03 Maj 2017 14:56
    UCY 7400
    Poziom 15  

Gdzieś masz kiepską masę pewnie.
    Sygnały również idą przez licznik, jeżeli całą resztę sprawdzileś to teraz przydałoby się wyeliminować zegary. Podejrzewam, że jak podmienisz pompke to nic to nie zmieni.
    Przerabialismy to u znajomego tyle, że on miał dokładany fis i w sygnały do licznika z drzwi trzeba było dać diody prostownicze.

0