Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 5520 widzi zasilacz ale nie ładuje baterii

RafalGT2 02 Maj 2017 10:01 948 5
  • #1 02 Maj 2017 10:01
    RafalGT2
    Poziom 20  

Panowie pomocy. Jesli temat był już przepraszam nie znalazłem. Do wczoraj Laptop dell 5520 działał ok. Nagle zasilacz zaczął dziwnie piszczeć, wyłaczyłem go z prądu poprawiłem wtyczki i było ok laptop na ekranie widział zasilacz ale po godzinie okazało się że laptop oszukiwał że ładował baterie i się wyłaączył mimo że ikonka o podłaczonym zasilaczu śię świeciła. I teraz tak laptop ma rozładowana baterie jak go włączam normalnie wywala bład o niskim stanie baterii i pomarańczowa kontrolka wiec podpinam zasilacz(4 różne ) w laptopie gaśnie pomaranczowa kontrolka i ekran sie rozjaśnia czyli dell wykrywa zasilacz ale mimo tego po cwili śie wyłącza, leżał ze 2 godziny wyłączony pod zasilaczem i baterii nie naładował. Także jak próbuje odpalić go bez baterii na samym zasilaczu Dell jest martwy zero reakcji. Sprawdzalem na 5 innyc zasilaczac jest to samo Panowie podpowie ktoś czy dam rade sam to ogarnąć, laikiem w elektronice nie jestem kiedyś bawilem sie w naprawe telefonów lutownice hota mam ale rozebralem laptopa i wizualnie nic nie widać ktoś coś podpowie ?

0 5
  • #3 03 Maj 2017 00:05
    RafalGT2
    Poziom 20  

To żeś mi koleo pomógł. Ten zasilacz juz lezy w koncie nie bede go naprawial i tak nie był oryginalny od teo laptopa

0
  • #4 03 Maj 2017 00:14
    310artur
    Poziom 43  

A kto kazał go naprawiać? Jak podaje on za duże albo niestabilne mocno napięcie to może być przyczyną awarii, w przeciwnym razie piszczeć mógł zacząć w skutek awarii laptopa. Mi to wiele nie pomaga ale poczekasz wpadnie ktoś inny i podpowie lepiej jak już masz temat w dobrym dziale ;)

0
  • #5 03 Maj 2017 09:56
    lisek
    Spec od monitorów

Rozejrzyj się , poczytaj na tym forum o platformie (Compal LA-8241P rev.?)
    * tak powinno pisać (QCL00 LA-8241P) na płycie modeluDELL Inspiron 5520

Potem pomiary na płycie układ charger_przełacznik zródeł zasilania
    BQ24747
    * min. na pin.:
    DCIN - 20V, ACIN - 2.8V, VREF - 3.3V, ACOK - 3.3V, ...
    Poczytaj o nim na forum

* KB9012QF-A3
    * НМ77

p.s
    Nie ma sygnału (beep?) jak to u dell ?
    Dell 5520 widzi zasilacz ale nie ładuje baterii

Zapewne zasilacz "padł sam z siebie" i uszkodził ukł. bq747 i coś z PS_ID ?

0
  • #6 10 Lis 2017 16:18
    RafalGT2
    Poziom 20  

Dzieki koledzy za podpowiedzi sam postanowiłem sie za to nie brać. I niestety trafiłem na domorosłego elektronika trzymał laptop kilka miesiecy bo niby jakis układów brak itp potem oddał twierdzac że płyta główna do wymiany. Zaniosłem z polecenia do serwisu oddalonego o 30 km ale warto było. Po dwoch godzinach telefon koszt naprawy 400 zł bo ten domorosły magik coś namieszał, podobno spalił grafike wbudowana na płycie tu mi serwisant ja odłączył teraz używana jest grafika wbudowana w procesor i laptop smiga az miło dali 6 miesięcy pisemnej gwarancji także gdyby nie ten magik naprawa kosztowała by w granicach 150 zł ech chytry 2razy traci temat do zamkniecia. Pozdrawiam

0