Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 5520 widzi zasilacz ale nie ładuje baterii

RafalGT2 02 Maj 2017 10:01 438 4
  • #1 02 Maj 2017 10:01
    RafalGT2
    Poziom 18  

Panowie pomocy. Jesli temat był już przepraszam nie znalazłem. Do wczoraj Laptop dell 5520 działał ok. Nagle zasilacz zaczął dziwnie piszczeć, wyłaczyłem go z prądu poprawiłem wtyczki i było ok laptop na ekranie widział zasilacz ale po godzinie okazało się że laptop oszukiwał że ładował baterie i się wyłaączył mimo że ikonka o podłaczonym zasilaczu śię świeciła. I teraz tak laptop ma rozładowana baterie jak go włączam normalnie wywala bład o niskim stanie baterii i pomarańczowa kontrolka wiec podpinam zasilacz(4 różne ) w laptopie gaśnie pomaranczowa kontrolka i ekran sie rozjaśnia czyli dell wykrywa zasilacz ale mimo tego po cwili śie wyłącza, leżał ze 2 godziny wyłączony pod zasilaczem i baterii nie naładował. Także jak próbuje odpalić go bez baterii na samym zasilaczu Dell jest martwy zero reakcji. Sprawdzalem na 5 innyc zasilaczac jest to samo Panowie podpowie ktoś czy dam rade sam to ogarnąć, laikiem w elektronice nie jestem kiedyś bawilem sie w naprawe telefonów lutownice hota mam ale rozebralem laptopa i wizualnie nic nie widać ktoś coś podpowie ?

• #2 02 Maj 2017 19:52
    310artur
    Poziom 42  

Nie moja bajka taki serwis. Ale zacznij od sprawdzenia tego pierwszego zasilacza czy czasem jak piszczał to nie podał jakiegoś wyższego napięcia.

• #3 03 Maj 2017 00:05
    RafalGT2
    Poziom 18  

To żeś mi koleo pomógł. Ten zasilacz juz lezy w koncie nie bede go naprawial i tak nie był oryginalny od teo laptopa

• #4 03 Maj 2017 00:14
    310artur
    Poziom 42  

A kto kazał go naprawiać? Jak podaje on za duże albo niestabilne mocno napięcie to może być przyczyną awarii, w przeciwnym razie piszczeć mógł zacząć w skutek awarii laptopa. Mi to wiele nie pomaga ale poczekasz wpadnie ktoś inny i podpowie lepiej jak już masz temat w dobrym dziale ;)

• #5 03 Maj 2017 09:56
    lisek
    Spec od monitorów

Rozejrzyj się , poczytaj na tym forum o platformie (Compal LA-8241P rev.?)
    * tak powinno pisać (QCL00 LA-8241P) na płycie modeluDELL Inspiron 5520

Potem pomiary na płycie układ charger_przełacznik zródeł zasilania
    BQ24747
    * min. na pin.:
    DCIN - 20V, ACIN - 2.8V, VREF - 3.3V, ACOK - 3.3V, ...
    Poczytaj o nim na forum

* KB9012QF-A3
    * НМ77

p.s
    Nie ma sygnału (beep?) jak to u dell ?
    Dell 5520 widzi zasilacz ale nie ładuje baterii

Zapewne zasilacz "padł sam z siebie" i uszkodził ukł. bq747 i coś z PS_ID ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME