Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brother T500/T700 jako atramentówka do wydruku zdjęć

GrandMasterT 02 Maj 2017 10:51 1671 3
  • #1 02 Maj 2017 10:51
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Przymierzam się do zakupu atramentówki, która w założeniu będzie drukować zdjęcia.
    Wygląda to tak, że jest kartka - opis badania - na której znajduje się ściana tekstu + kilka miniatur fotek tak po ok. 5x5cm, myślę że przeciętnie te fotki nie zajmują więcej niż 1/3 powierzchni strony.

Upatrzyłem drukarki Brother T500 lub T700, ze względu na relatywnie tanie tusze.
    Do tej pory robione to było na laserówce OKI, ale wydruk fotek nawet na zamiennikach tonerów, to były znaczne koszty. Atramentówkę planujemy eksploatować raczej na oryginałach.

Jak myślicie, czy te drukarki zaoferują przy układzie drukowanej strony j/w, jakąś rozsądną prędkość druku ? Obejrzałem chyba wszystkie filmiki z tymi drukarkami na youtube, ale zazwyczaj jeśli nawet pokazane jest, jak drukuje, to puszczane są jakieś proste wydruki głównie z samym tekstem. Jedyne co mi się na razie udało zobaczyć, to że na pierwszy wydruk trochę trzeba poczekać, aż drukarka się namyśli i zacznie w ogóle drukować.

Druga sprawa - czy atramentówka na papierze zwykłym lub trochę lepszym niż zwykły (jakiś np. premium), z użyciem oryginalnych tuszy, zaoferuje dobrą jakość wydruku foto ? Wydruk z laserówki wyglądał nawet nieźle na zwykłym papierze.
    Czy można liczyć na to, że taki wydruk nie wyblaknie przez parę lat ?

0 3
  • Konica Minolta
  • #2 11 Maj 2017 10:48
    GrandMasterT
    Poziom 23  

No to sam sobie odpowiem, może innym się przyda.
    Kupiliśmy jedną taką drukarkę, żeby po prostu samemu to sprawdzić.

Strona z Worda, gdzie wstawiłem 7 małych fotek + parę linijek tekstu, w normalnej jakości na zwykłym papierze drukuje się, ze stoperem w ręku, około 27 sekund od momentu kliknięcia "drukuj". Z tego około 15 sekund trwa faktyczne drukowanie - od momentu kiedy drukarka pociągnie papier. Na pozostały czas składa się przesyłanie danych + rozruch drukarki kiedy to musi pocmokać sobie głowicami. Wydrukowanie dwóch identycznych stron zajmuje około 40s, wydrukowanie czterech - trochę ponad minutę.
    Dla dwóch stron jest to podobny czas jak na dotychczas używanej laserówce, lub nawet ciut szybciej, ale powyżej laserówka zaczyna oczywiście wygrywać.

Jakość na zwykłym, podrzędnej jakości papierze, jest zauważalnie gorsza niż z laserówki. Na jakimkolwiek lepszym papierze, czy to "premium" 160g satynowanym, czy nawet jakimś 80g ale lepszej jakości, wydaje się już lepsza, moim zdaniem lepiej widać drobne detale, chociaż kolory są jakby mniej nasycone. Będę miał moment to wrzucę filmik gdzie widać szybkość wydruku dla paru typów wydruków (tekst, tekst z prostą grafiką i tabelkami, tekst + parę fotek).

0
  • Konica Minolta
  • #3 12 Maj 2017 14:31
    atraka
    Poziom 9  

Jeśli przeanalizować parametry wszystkich drukarek z fabrycznie wbudowanym CISS (na dolewkę z buteleczek) bądź to serii Brother T, Epson L lub Canon G parametrowo to będą znacząco słabsze drukarki od atramentówek działających na kartridżach. Jedynym ich atutem będzie tylko tania eksploatacja. Do szybkich wydruków zdjęć z dostępnymi jakościowymi zamiennikami na dzień dzisiejszy chyba najlepszymi będą drukarki Canon Maxify

0
  • #4 31 Sty 2018 15:16
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Upłynęło trochę czasu od zakupu i co mogę powiedzieć, to że:

- drukarka nie jest za szybka przy drukowaniu, ale jakaś bardzo wolna też nie, użytkownicy nie narzekają, w zasadzie wydruk pojedynczej strony o takim układzie jak na niej drukujemy, jest szybszy niż na laserówkach, dopiero przy 2 stronach zaczyna przegrywać (a i to nie zawsze);
    - tusze wychodzą bardzo ekonomicznie, mimo drukowania stron gdzie nawet 3/4 powierzchni to miniaturki fotek, jedziemy chyba dopiero na 3-cim komplecie, wcześniej była laserówka która do tego samego żarła tonerów za kilkukrotnie większą kwotę;
    - jak na razie (odpukać) zero problemów z wydrukiem/głowicą - oczywiście eksploatacja tylko na oryginałach;
    - największym minusem jest jakość druku, która na zwykłym papierze przy zwykłej jakości wydruku, jest raczej w okolicach średniej lub nawet poniżej - głównie mam na myśli wierność oddawania kolorów, dla nas ma to jednak drugorzędne znaczenie.

0