Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF1287HDW - zawiesiła się.

ketchoop 02 Maj 2017 12:49 3150 12
  • #1 02 Maj 2017 12:49
    ketchoop
    Poziom 2  

Dzień dobry, jak można zrestartować pralkę jak w temacie?

0 12
  • #2 02 Maj 2017 13:12
    TONI_2003
    Moderator

ketchoop napisał:
    jak można zrestartować pralkę jak w temacie?
    Jakie pytanie taka odpowiedź :cry:
    http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,zresetowa%C4%87-pralk%C4%99-electrolux.html
    http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,reset-pralki-electrolux.html
    Cytat:
    3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.

2
  • #3 02 Maj 2017 13:18
    ketchoop
    Poziom 2  

Szanowny Panie moderatorze, przeszukałem całe forum i nie znalazłem odppowiedzi na moje pytanie.
    W linkach zamieszczonych przez Pana też nie ma odpowiedzi na pytanie.
    W temacie zawarłem typ pralki i pytanie jak można ją zrestartować, mogę rozszerzyć pytanie i napisać jak wejść w tryb serwisowy.

1
  • #5 02 Maj 2017 15:30
    TONI_2003
    Moderator

ketchoop napisał:
    zawiesiła się
    Zatem czym to się objawia i kiedy się zawiesiła? Co robiła w tym momencie lub miała robić?
    ketchoop napisał:
    pytanie jak można ją zrestartować
    Oczywiście była wyłączona z sieci 230V na dłuższy czas, a elektronika płytek PCB była oglądana i mierzona? Natomiast panel LCD nic nie wyświetla, sama pralka kompletnie nic nie robi czy tak?
    Pisząc tak jak poniżej:
    ketchoop napisał:
    jak wejść w tryb serwisowy

Jak tak ma ten temat wyglądać, to zaraz wyląduje w koszu...

1
  • #6 02 Maj 2017 19:47
    ketchoop
    Poziom 2  

Dobra zacznę jeszcze raz, tak naprawdę interesowała mnie tylko sentencja klawiszy potrzebna do zrestartowania pralki lub wejścia w tryb serwisowy.

Historia awarii.
    - Program parowanie - wyłączony 1 minute przed czasem, odczekany jakiś czas (może za krótki) by otworzyć drzwi
    - Drzwi nie dały się otworzyć, naciśnięto dwa klawisze do odblokowania drzwi nie dało to efektu.
    - Wyłączono i włączono zasilanie pralki, po tej czynności na wyświetlaczu pralki pojawia się jak niżej,
    Pralka Electrolux EWF1287HDW - zawiesiła się.
    Cały czas migający start, każde naciśnięcie klawisza czy pokrętła powoduje tylko zamiganie kłódki. Drzwi odblokowano ręcznie za pomocą tego dinksa na dole pralki.

Odpowiadając na pytania zasilanie odłączono na całą noc min . 10h , płytka nie jest obmierzona i nie będzie niestety, na pralce stoi suszarka (nie mam jak sam tego ustrojstwa zdjąć).

1
  • #7 02 Maj 2017 20:02
    TONI_2003
    Moderator

ketchoop napisał:
    lub wejscia w tryb serwisowy.
    :arrow: Link :idea:
    peter falk napisał:
    Pokrętło pozycja pierwsza, paluszki na start/pauza oraz "klawisz" wyżej - przytrzymać 3 sekundy - zaczną migać kontrolki - gałka na 11 pozycję- na wyświetlaczu ostatni zapamiętany błąd. Działaj :spoko:

0
  • #8 02 Maj 2017 20:11
    ketchoop
    Poziom 2  

Pokrętło w tej pralce jest elektroniczne z podświetleniem pozycji, nie mogę nic wybrać pokrętłem ponieważ tak jak napisałem wszystko jest zablokowane włącznie z wskaźnikiem pozycji.
    Ja na prawdę spędziłem masę czasu na forum i nie tylko w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

0
  • #10 21 Sty 2018 18:30
    j_god
    Poziom 2  

Hej ketchoop,

udało Ci się rozwiązać problem?
    Mam podobną sytuację.

Pralka wykonała program "płukanie" z wirowaniem skręconym do 0 (przed rozpoczęciem wyklikałam na panelu). Ok 20 minut po skończeniu programu (nie wiem co się tam działo w trakcie bo wyszłam z łazienki po starcie) otworzyłam pralkę. Pranie było mokre i odwirowane (!) ale się tym nie przejęłam. Zamknęłam, dolałam płyn do prania i dalej nie mogę nic zrobić. Pralka zablokowała się na progranie "płukanie", timer pokazuje 0, pokrętło też zablokowane, jak nim obracam to podświetla się na pozycji płukanie, na panelu mruga kłódka. Drzwi są odblokowane.

On/off z przycisku i wyłączenie/włączenie z prądu nie pomaga.

0
  • #12 23 Sty 2018 22:00
    j_god
    Poziom 2  

Hej,

dzięki za odpowiedź, faktycznie ta kombinacja przycisków rozwiązuje problem. Nawet jest to napisane w instrukcji, jednak w rozdziale "ustawienia" a trzeba najpierw wpaść na to, że to nie bug, tylko feature :-)

3