Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 8315 WH - Błąd FA: tylko pobiera i wyrzuca wodę

luks 02 Maj 2017 13:34 882 6
  • #1 02 Maj 2017 13:34
    luks
    Poziom 16  

Moja zmywarka Whirlpool ADG 8315 WH pobiera wodę i zaraz potem ją wyrzuca.
    Dioda kontrolna miga 11 razy i wyczytałem, że to błąd FA związany z czujnikiem poziomu wody. W przeszłości zdarzały się takie pojedyncze awarie, ale przeczyszczenie szczoteczką z gorącą wodą z płynem miski odpływowej dawało pozytywny rezultat. Teraz nijak nie mogę tego uruchomić.
    Czy to chodzi o tę membranę ukrytą za czarną maskownicą czy jest gdzieś jeszcze jakiś inny czujnik ?

0 6
  • #2 02 Maj 2017 15:39
    Piotr2608

Poziom 38  

Fault Code FA or Eleven Flashes Cause:
    The optical water indicator is detecting high levels of water turbidity.

Action: See fault code F8 for further information.

1
  • #3 02 Maj 2017 16:09
    luks
    Poziom 16  

Dzięki, ale czy to oznacza, że w wężu spustowym - poniżej tego czarnego czujnika - jest jeszcze jakiś jeden i tam stoi niewypompowana woda ?

0
  • #4 18 Lis 2017 18:41
    Gosia1968
    Poziom 3  

Witam,
    pociągnę temat
    Zmywarka Whirlpool ADP 4736 AL nr 851156010867

czasami błąd F4 - ponowne uruchomienie daje skutek wypompowania wody więc nie martwię się tym ale .......
    FA ( 11 mignięć diody ) już nie taki prosty do zdiagnozowania co się w mojej zmywareczce zepsuło bo taki był tok napraw:

1. FA i szukanie na farach- wyciągnięty hydrostat i przemyty- praca po tym zabiegu 1 tydzień
    2. nadal FA- zakup nowego hydrostatu i zamontowany przez mężulka 6 listopada - praca do dzisiaj i znowu FA

POMOCY !!!!!! póki moja domowa siła robocza chce naprawić ( nowej nie kupi :( )
    Gośka

0
  • #5 18 Lis 2017 19:03
    Piotr2608

Poziom 38  

Czyli mamy dalej przekierowanie na błąd F8 - awaria czujnika zmętnienia wody ciąg dalszy :)

Fault Code F8 or Eight Flashes Cause: Water Turbidity Fault. Your dishwasher is detecting that the turbidity of the water is too high, which basically means it is too dirty. Action: Most models have both a mechanical water indicator and an optical water indicator to measure turbidity. Give everything a thorough clean around and below the filters in the dishwasher basin. You’ll find the optical indicator in the dishwasher basin (it looks like a small black grid) – give it a gentle clean, taking care not to damage it.

1
  • #6 18 Lis 2017 20:13
    Gosia1968
    Poziom 3  

Translator mi przetłumaczył, a więc może to będzie wina też tego F4 co się wyświetla czasami. Zauważyłam, że woda z miski pod filtrami i tam gdzie jest ten hydrostat jest niewypompowywana do końca. Co mam przekazać mojej sile roboczej?

0
  • #7 20 Gru 2017 20:15
    Gosia1968
    Poziom 3  

No tak na telefon pan polecany powiedział że to przepływomierz - czujnik . Czy ma ktoś jakąś rozpiskę tej zmywarki żeby to zlokalizować bo czujnik przepływomierza już kupiony.

Czujnik zamontowany . Zmywarka chodzi

0