Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Charakterograf tranzystorów PNP jako przystawka do oscyloskopu

saviko2 02 Maj 2017 13:46 1398 8
  • #1 02 Maj 2017 13:46
    saviko2
    Poziom 8  

Witam,
    Muszę zrobić na zaliczenie projekt charakterografu tranzystorów PNP, który ma być jako przystawka do oscyloskopu. Szukałem po internecie, ale wszędzie znajduje bardzo skomplikowane schematy, z funkcjami, które mi są zupełnie zbędne.
    Charakterograf tranzystorów PNP jako przystawka do oscyloskopu
    Bardzo proszę o pomoc, nie ukrywam, że jest to moja pierwsza styczność z elektroniką i mam spore problemy, żeby samemu to wykonać, szczególnie, że każdy program do tworzenia schematów ma inne oznaczenia podzespołów. Ja robię projekte w programie PSpice (Schematics) oraz Eagle.

0 8
  • #2 02 Maj 2017 16:16
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Muszę zrobić na zaliczenie projekt charakterografu tranzystorów PNP, który ma być jako przystawka do oscyloskopu. Szukałem po internecie, ale wszędzie znajduje bardzo skomplikowane schematy, z funkcjami, które mi są zupełnie zbędne.

Uniewersalny charakterograf to wcale nie jest proste urządzenie, uproszczony może być prostszy, ale musisz określić dokładniej jakie funkcje ma spełniać, które charakterystyki mierzyć, jakie zakresy prądów i napięć ma mierzyć i zadawać.

0
  • #4 02 Maj 2017 17:51
    saviko2
    Poziom 8  

wzagra napisał:

Dziękuję za ten trzeci link, pozostałe widziałem, ale nie umiem sie do nich odnieść. Nie mam narzuconych funkcji ani co ma mierzyc ani zadanego prądu czy napięcia. Dostałem tylko temat projektu. Charakterograf tranzystora PNP. Szukam i próbuje cos skleić w całość. Będę wdzięczny za kolejne podpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Maj 2017 19:21
    wzagra
    Poziom 33  

Jeszcze jeden obrazek: Charakterograf tranzystorów PNP jako przystawka do oscyloskopu

Tylko trzeba dobrać elementy, bo schemat z "klasyki"- J. Wojciechowskiego "Nowoczesne zabawki"

0
  • #6 03 Maj 2017 14:30
    saviko2
    Poziom 8  

wzagra napisał:
    Jeszcze jeden obrazek: Charakterograf tranzystorów PNP jako przystawka do oscyloskopu

Tylko trzeba dobrać elementy, bo schemat z "klasyki"- J. Wojciechowskiego "Nowoczesne zabawki"

A masz moze reszte tej ksiązki, z opisem całej tej przystawki?

0
  • #7 03 Maj 2017 16:31
    wzagra
    Poziom 33  

Poszukaj w internecie - mam słaby skan i opis jest rozmazany.
    Generalnie chodzi o podanie na jedną oś wartości prądu, a na drugą wartości napięcia na elemencie. Prąd odczytywany jest poprzez wartość napięcia na rezystorze.

0
  • #9 04 Maj 2017 17:21
    saviko2
    Poziom 8  

Zlecę komuś zaprojektowanie tego układu oraz wykonanie wszelkich potrzebnych obliczeń

0