Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz samochodowy Pioneer GM620 - można poprawić brzmienie w Corsie?

02 Maj 2017 14:09 642 5
 • Poziom 4  
  W moim Oplu Corsa D jest fabryczne radio z CD. Jakość brzmienia w zakresie niskich częstotliwości mimo reg max., jest fatalna. Góra OK. Znalazłem sprawny wzmacniacz Pioneer GM 620. Czy podłączenie konwertera RCA pod wyjście głośnikowe fabrycznego radia, aby móc podłączyć tego Pioneera da polepszenie brzmienia, czy wystarczy wymienić woofery w drzwiach i dać sobie spokój z zamianą końcówki mocy?
  Nie chciałbym iść w koszty, ale wykorzystać to co posiadam. Chciałbym tylko słuchać muzyki z przyzwoitą jakością - bez szaleństw z mocą. Proszę o poradę.
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Zdecydowanie pierwszy krok to wymiana końcówki mocy. Tylko należy pobrać sygnał sprzed oryginalnego wzmacniacza a nie stosować konwertery, bo one przecież biorą sygnał z oryginalnego wzmacniacza i wszystkie problemy z tonami przechodzą. Pamiętaj oczywiście, że ten Pionieer ma w sobie bardzo podobny wzmacniacz jak to radio i szczególnej poprawy nie będzie.
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Nie. Masz tam wzmacniacz zasilany bezpośrednio z instalacji samochodu. Takie rozwiązanie ma 2 wady. Popierwsze niskie napięcie zasilania ogranicza moc wyjściową do śmiesznych 12W. Drugie, to fakt iż jest to wzmacniacz w postaci układu scalonego który nie jest w stanie właściwie rozpraszać ciepła.

  Producenci wprawdzie kombinują jak tutaj zbudować scalak, który nadmucha więcej mocy z tak niskiego napięcia. I nawet piszą wtedy że jest 50W czy ileśtam tych Watów... Tylko, że jakością dźwięku to nie ma nic wspólnego. No niestety, ale jak się to chce porządnie robić, to nawet najtańszy wzmacniacz z klasyczną przetwornicą jest niezbędny.

  http://www.st.com/content/ccc/resource/techni...df/jcr:content/translations/en.CD00000160.pdf Parametry aktualnego twojego wzmacniacza w radiu. Zaś w tym starym Pionierze siedzi TA8225, która ma chyba 2W więcej mocy ale żad wielkości mniejsze zniekształcenia. Tak czy siak różnicy nie usłyszysz, kostka w oplu jest słaba i licha, zaś ta w Pionierze jest po prostu stara .
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  le możesz przeznaczyć pieniędzy?
  Brak basu jest spowodowane słabą komorą rezonansową i/lub kiepskimi głośnikami. Samo dokupienie wzmacniacza zbyt wiele nie pomoże.
 • Poziom 4  
  Po analizie wszystkich odpowiedzi, stwierdziłem, iż inwestycja minimum kilkusetzłotowa( aby choć ciut poprawić brzmienie) mnie nie minie.Dziękując wszystkim za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi -życzę miłej kontynuacji długiego weekendu